Keiki (nowy przyrost) - porady

ODPOWIEDZ
Monika_1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 paź 2008, o 15:53
Lokalizacja: Oleśnica

Moje keiki

Post »

Witam
jestem nowa na forum odkryłam je wczoraj w sierpniu dostałam storczyka po przekwitnięciu wypuścił mi keiki nie rozumiem tylko dziwnego procesu jaki w nim zaistnial ponieważ moje keiki kwitnie czy to normalne??

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Tak się czasem zdarza. Musisz poczekać, aż wyrosną mu korzonki do długości 5-8 cm, dopiero wówczas odciąć z kawałkiem łodygi i wsadzić w podłoże.
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witam a ja mam pytanie czy z takich keików,kiedy się je już oddzieli długo się czeka na kwitnienie?U mojej babci storczyk,wypuścił nowe listki malutki na razie ale mówiła że jak się da oddzielić mogę sobie je wziąć.I jestem ciekawa jak to potem wygląda z kwiatami.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Menia :P


nie ma *nienormalności * w sposobie rozmnazania storczyka
Keiki, choć nie są regułą dla wszystkich i nie zawsze.... to można się ich spodziewać , ze będą..

To jest zawsze najwierniejsza kopią rośliny macierzystej.

W kazdym przypadku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co się dzieje ze storczykiem.Czy złego?

Są przypadki też inne :( i te przypiszemy do kategorii nienormalności :
1-kiedy keiki zaskakuje na roślinie ,która nie ma skłonności do tego---->- to efekt błędów uprawowych
2-Inna kombinacja ... to zupełnie sztuczne inicjowanie na siłę ich tworzenia /przy użyciu "x-dopalaczy*.


Kasiu :P

powiem ,ze dobrze kombinujesz,podglądasz i całkiem,całkiem dobre wnioski
się nasuwają.
Trudne sa oczekiwania ...ale...to regulator naszej cierpliwości, jak widzisz :lol:
A jak wiele się nauczysz ;:37 przy tym?powiem,ze najważniejsze!


pozdrawiam J ;:76 VANKA
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Phalaenopsis - problem z liśćmi

Post »

Witam,
wybierając wczoraj w Obi phalaenopsisa do kupienia, znalazłam coś takiego: :shock:

Obrazek

Oczywiście od razu trafił do koszyka... :D

To coś co mu rośnie, to chyba nie keiki? Wygląda inaczej niż zdjęcia keiki, które widziałam w różnych miejscach...
Co to jest? Czy to pęd kwiatowy? Nie widziałam nigdy pędu z listkiem, ale ja się na storczykach nie znam... :roll:

Do tego ma ładnie rozgałęziony pęd kwiatowy, choć częściowo przyschnięte pąki. Poniżej parę innych zdjęć dziwoląga. Liście ma trochę podwiędłe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

O ile mnie wzrok nie myli, to ten nowy pęd wyrasta mu ze środka i na dodatek ma śliczną chorągiewkę. Wygląda zdrowo. Za 2-3 dni będzie wymagał namoczenia, bo korzonki już jaśnieją.
Za jakiś czas roślinka wypuści zapewne basai keiki gdzieś z boku.
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Czyli to pęd kwiatowy wyrastający spomiędzy liści?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Ten storczyk wypuścił ze stożka wzrostu pęd kwiatowy. Czyli na normalny rozrost kwiatka juz nie masz co liczyć, bo po prostu nie ma serduszka.Ta chorągiewka to liść. Jest szansa, że w zagłebieniu liścia wypuści keiki (nową roślinkę, która puści korzonki) lub basel keiki, małe roślinki u podnóża rośliny, ale to dlugi proces, co nie znaczy, że się nie doczekasz roślinki nowej.Traktuj tego storczyka jak normalny zdrowy kwiat.
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aha, stał w sklepie między zdrowymi zadbanymi (jak na możliwości Obi) storczykami. Dlaczego te liście są podwiędłe? Czy wypuszczanie tego pędu ze środka wymaga więcej wody / nawozu?
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo dziękuję za diagnozę :lol:

Już stoi przy wschodnim oknie i był rano popryskany wodą demineralizowaną. Podlewanie razem z innymi w weekend 8)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

To niestety pęd wyrastający spomiędzy liści. Ja bym w życiu takiego nie kupiła, stamtąd już liści nie puści, będziesz musiała czekać, aż puści nową roślinkę obok.
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Keiki

Post »

Przepraszam, jeśli powielam temat, obecnie funkcja wyszukiwania nie jest dostępna.
Mój mini storczyk ma 4 pędy, ponad 40 kwiatów i pączków, a ostatnio także to:

Obrazek
Pytanie, co robić nadal - czy keiki wypuści korzenie, czy też rośłina mateczna zmarnieje.. najbardziej chciałabym zostawić je razem.
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Odczekac, oczywiscie ze wypusci korzenie. Po wypuszczeniu korzeni mozesz rosline oddzielic od matczynej albo ja zostawic tam gdzie jest :lol:

Czasami zdarza sie ze roslina matczyna odchoruje ale to nie regula :wink:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”