Keiki (nowy przyrost) - porady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witaj :)
Rośnie Ci keiki, czyli młoda roślinka :) I to chyba nie jedna... Tam są chyba i pędy kwiatowe i kolejne keiki, za jakiś czas się okaże ;)

Na razie nie musisz nic robić- dbać o niego jak dotąd, roślina-matka może się osłabić przez fakt, iż musi teraz żywić tego malucha, ale potem powinno wrócić wszystko do normy. Jak maluszek wypuści już kilka korzonków, co najmniej 3 o długości kilku cm, będziesz go mogła odciąć z kawałkiem pędu i posadzić osobno.
Matka wygląda zdrowo, ale dobrze obejrzyj jej korzenie- a najlepiej zamieść ich zdjęcie to podpowiemy ;), jeśli wszystko ok, nie ma się czym martwić.

Przesadzałaś go kiedyś?

PS. Poczytaj sobie w internecie na temat keiki u phalaenopsis! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z pokroju liści i korzeni wygląda na falenopsisa.Tak mi wychodzi :lol: spojrzenie.
Poczekamy na kwitnienie,bo już tuż ....tuż coś widać.
A...,że cudacznie to wygląda , bywa.
Ja mówię zawsze ,ze ciekawiej.

pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mnie także wygląda to na keiki i to nie jedno :lol: A na łodydze oprócz keiki chyba będą też rozgałęzienia i nowe pędy (przynajmniej tak to wygląda :wink: )
Justyśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 paź 2009, o 15:52

Keiki Phalaenopsis

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie keiki. Mój storczyk właśnie takiego sobie wyhodował tylko że jest bardzo malutki i od 2 tygodni nierośnie czy robię coś źle??? Może powinnam zmienić mu otoczenie?? POMOCY!!!!! :cry:
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

wydaje mi się, że 2 tygodnie to za mało czasu, żeby stwierdzić, czy coś rośnie czy nie. Storczyki z natury rosną wolno, więc spokojnie, cierpliwości..! :)
Poczytaj w linku od Łukasza jakie warunki powinnaś mu zapewnić i tyle. Teraz rośliny spowalniają swój wzrost, z uwagi na nadchodzącą jesień, więc może i Twój maluszek przystopował, ale nie sądzę, żeby coś było nie tak. Czy roślina na której on wyrósł jest zdrowa czy chora?
Może zamieścisz zdjęcie, będzie łatwiej coś powiedzieć? :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Justyśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 paź 2009, o 15:52

Post »

Storczyk jak najbardziej miewa się dobrze - ostatnio go przesadziłam i usunęłam brzydkie korzenie powietrzne, nie widać na nim żadnych szkodników czyli jest zdrowy :) .Link do zdjęcia podaje tutaj http://img101.imageshack.us/img101/2554/dsc01722c.jpg
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Wygląda ok, tylko ma straszny biały osad na liściach- od czego to, zraszasz go może wodą z kranu? Przemyj mu listki miękką wodą (destylowaną, deszczową, przegotowaną i odstaną) z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny, bo pewnie ciężko mu "oddychać". Jeśli to od kranówki, to lepiej go w ogóle nie zraszać, niż robić to kranówką. Zresztą w ogóle o tej porze roku to już chyba lepiej odpuścić zraszanie, lepsza będzie tacka z keramzytem pod spodem.

Jeśli go niedawno przesadzałaś, to może przystopował wzrost na trochę, żeby się zaadoptować do nowych warunków... Trzymam kciuki za maluszka, sliczny jest :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Justyśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 paź 2009, o 15:52

Post »

Aż jest mi wstyd :oops: - ten osad to po wodzie z kranu :( zaraz zabiorę się za poprawianie błędów i dziękuję za poradę jak dbać o liście :) A co do śliczności jego to żałuję że tylko został sam badylek i maluszek
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Nie no, zaraz wstyd, takie są początki, pewnych rzeczy się po prostu nie wie na początku. Ja w zeszłym roku moje 1wsze dwa storczyki też zraszałam latem wodą z kranu ;) A potem w ogóle zarzuciłam zraszanie, bo więcej z tym kłopotu niż to warte (wg mnie), i moje falki mają piękne zdrowe liście i nic im nie brakuje. Podobnie z korzeniami powietrznymi- ładniejsze są, jeśli się ich nie zrasza w ogóle i śmiem twierdzić, że nie jest im to potrzebne w przeciętnych domowych warunkach- przynajmniej u mnie są piekne, zdrowe, jędrne i zielone dopóki nie zacznę ich zraszać (i to wodą destylowaną lub mgiełką). Dlatego niczego nie zraszam i jest super, moje roslinki są szczęśliwe, ja też bo mniej zachodu przy nich ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
paula1302
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sty 2010, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowy storczyk na starym.KEIKI

Post »

Witam, mam problem ponieważ na jednym z moich storczyków (dokładniej na jego łodyce)wyrósł nowy. Jest już dośc duży ma liście, korzenie powietrzne i nowe kwiaty. Chciałam zapytac co mam z nim zrobic czy np. po kwitnieniu będe mogła go posadzic do doniczki a jeżeli tak to w jaki sposób. Bradzo proszę o radę. Obrazek Bardzo prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Nowy storczyk na straym.

Post »

Na łodydze wyrósł keiki. Niedługo pewnie będzie można go oddzielić i posadzić osobno. Odcina się keiki z kawałkiem pędu, na którym wyrósł.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nowy przyrost? /keiki - porady/

Post »

wITAJCIE.
Mam storczyka z pędem rosnącym ze stożka wzrostu... także pozostaje czekanie na keiki. :oops:
Wyczytałam tu wiele cennych informacji! Dziękuję :wit
Justyśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 paź 2009, o 15:52

Pytanie odnośnie keiki- oddzielenie

Post »

Witam mam pytanie odnośnie keiki phalaenopsisa
Jakieś 2 tyg temu oddzieliłam go od mamusi i wsadzilam do podłoża zastanawiam się czy nie za wcześnie to zrobiłam :( miał 3 korzonki ale nie każdy mial 3 cm jak to zalecne jest i mial 3 liscie a raczej listk :? i bo 2 byly takie oki a jeden ledwo co urósł.Zastanawia mnie czy mi on nie umrze :( prosze o odpi rady !!!!! :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”