Zraszanie storczyków

Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólna Opinia

Post »

Ja zraszam tylko czasem jak jest bardzo gorąco i prawie codziennie reanimowanego storczyka w keramzycie.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Ogólna Opinia

Post »

Witam. :wit Dziękuje za opinie innych.
Byłem dziś w kwiaciarni i miałem zamiar kupić nawóz do storczyków, lecz nie było więc kupiłem
http://imageshack.us/photo/my-images/9/j1gk.jpg/ Nie było nawozów dosłownie dla storczyków tylko dla roślin kwitnących, dlatego też postanowiłem, iż jutro kupie gdzie indziej. Pisze na etykiecie mgiełki, gdyż trzeba spryskiwać 1 dziennie tylko korzenie powietrze. Mam się do tego stosować? Czy może też kwiaty zraszać ? :tan Mam zamiar w najbliższym czasie kupić storczyki miniaturowe bo duże nie przypadły mi do gustu. Oczywiście was poinformuje ;:136 YEEEA YEEEA ;:oj ;:138 To super, że to nowy pęd ! ;:167 Prawie mój ,,bejbe" przekwitnie i będą nowe ;:215 ;:215 ;:215
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólna Opinia

Post »

Skoro piszą na etykiecie, że spryskiwać raz dziennie korzenie powietrzne, to producent wie co mówi. Więc odpowiedź brzmi tak - masz się do tego stosować.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogólna Opinia

Post »

ja spryskuję jak mi się przypomni. Nie zawsze raz dziennie :) To zależy też jak się pryska, bo jeśli faktycznie delikatną mgiełką to raz dziennie - ok. Ale jeśli ktoś nakropi to taki storczyk nigdy nie przeschnie.. Trzeba zraszać umiejętnie :) A tak ogólnie te mgiełki to pica na wodę.. Woda destylowana plus nawóz lub odrobina ekstraktu z grejphruta. Jedyne co w nich fajnego to to, że drobno rozpylają wodę, więc warto je kupić tylko dla samej buteleczki a później uzupełniać woda destylowaną.
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Kasia73
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 cze 2013, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogólna Opinia

Post »

Spryskujesz całą roślinkę czy tylko liście od spodu i podłoże ? Zimą również spryskujesz ? Ja jak wyżej pisałam nigdy tego nie robiłam, a może powinnam. Mgiełkę również kiedyś kupiłam, ale poczytałam troszkę o niej na innych storczykowych forach i jednak przeważyła u mnie opinia żeby tego nie robić. A producenci jak to producenci, każdy swoje chwali. Chcą czasem zarobić na niewiedzy ludzi.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogólna Opinia

Post »

Ja spryskuję głównie liście od spodu bo tam są aparaty szparkowe. Korzenie tylko czasem ale nie psikam aż staną się mokre tylko lekko raz czy dwa je zroszę mgiełką. Zimą raczej nie stosuję mgiełki bo jest ryzyko, że woda zbyt długo zalegać będzie z kącikach liści.
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Ogólna Opinia

Post »

Więc tym preparatem co kupiłem mam tylko korzenie powietrzne, czy też spód liści ?
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogólna Opinia

Post »

Czy ja pisze jakąś łamaną chińszczyzną? Nikt Ci nie powie Kuriczka co masz robić, kupujesz mgiełkę i sam nie wiesz po co? To od Ciebie zależy do jakiego celu ją zastosujesz. Ja zraszam listki bo im to sprzyja, nie pryskam często korzonków, bo przy codziennym ich zraszaniu nigdy by mi doniczka nie przeschła. Napisałam co ja robię, na etykiecie masz napisane co zaleca producent, a Ty zrób tak jak Ty uważasz. To nie jest rzecz, nad którą jakoś specjalnie trzeba się rozwodzić czy rozpisywać, kwiat Ci nie uschnie jak zrosisz czasem korzenie, tak samo nic mu się nie stanie jak zrosisz czasem liście, to chyba Ty powinieneś wiedzieć czego brakuje Twojemu storczykowi.. Podkreślam, ze trzeba to robić umiejętnie!
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólna Opinia

Post »

Przepraszam, po co kupiłeś ten preparat skoro nie wiesz jak go używać, pomimo tego, że na etykiecie masz napisane jak byk jak tego używać?
Skoro napisane do korzeni powietrznych to do korzeni powietrznych. Jeśli chcesz spryskiwac tez liście i spróbuj i zobacz jak na to zareaguja. Jeśli im się nie spodoba to przestaniesz je pryskac.
Jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz. Jeśli będziesz zadawał takie dziwne pytania to na pewno nie pomoże Ci to w tym żeby zobaczyć co służy Twojemu storczykowi.
Metodą prób i błędów wypracujesz warunki w których twoje kwiaty będą czuć się najlepiej. Na razie to tylko zadajesz pytania. Przejdź do czynów.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”