Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Temu co rośnie listek raczej się już przyjął powoli. Żyjące powinny dojść do siebie.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
dayro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 lis 2012, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Nie warto się spieszyć z oddzielaniem młodych sadzonek od pędu macierzystego. Korzenie potrafią wypuścić dopiero po kilku miesiącach sam czekałem tak długo aż nowe roślinki się ukorzenią już traciłem cierpliwość i chciałem je odciąć ale wytrzymałem i warto było teraz wszystkie mają korzenie długie i piękne i większość rośnie już samodzielnie puszczając pączki. :tan :tan Z 2 starych pędów kupionych po 5zł wyrosło mi 5 nowych roślin. Pseudobulw nie obcinałem, rosną nadal w doniczce razem z pozostałymi młodymi storczykami :)
Pozdrawiam Darek
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Przygoda z moimi maluchami dendrobium była 1,5 roku temu. Nie muszę chyba pisać że niestety wszystkie padły. Kupiłam nowy kwiatek, który nie wypuścił nowych pędów ani pączków- czekam na cokolwiek.
Izabela
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Liczne potomstwo dendrobiu typu nobile.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chce się pochwalić moimi maluszkami. Z jednego storczyka najpierw po rozsadzeniu doczekałam się dwóch z dwiema pseudobulwami każdy. Następnie w każdym zakwitły kwiaty na jednej pseudobulwie a póżniej na drugiej pojawiły się maluszki (kieiki). Gdy miały po kilka korzeni odsadziłam je. Rosną zdrowo już prawie 2 miesiące i niektóre już wypuszczają małe. Teraz mam liczne przedszkole.
Izabela
wisienka2069
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 maja 2014, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Liczne potomstwo dendrobiu typu nobile.

Post »

Świetna kolekcja,też posiadm te dendrobium od nie długiego czasu i zastanawiam się jak i kiedy można je rozdzielac?Z tego co rozumiem to można rozdzieli tylko wtedy gdy na pseudobulwie wyrosną keiki z korzonkami,z tym że muszą miec odpowiednią długośc korzeni?
Na moim stara pseudobulwa straciaał kwiaty,wokół niej mam z 5 nowych pseudobulw,czyli tego nie ruszac,mają dalej rosnąc,nie przesadzac tylko czekac na keiki?Te dendrobium to dla mnie czarna magia he
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Liczne potomstwo dendrobiu typu nobile.

Post »

Gratulacje!
Sam wysadzałem keiki mojego dendrobium, z tym że na odbicia z małych roślinek czekałem więcej niż pół roku ;:oj
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Re: Liczne potomstwo dendrobiu typu nobile.

Post »

Wisienko, najpierw rozdzieliłam dendrobium właśnie wtedy gdy maluszki wyrastające w doniczce były spore.Trzeba to robić delikatnie żeby nie uszkodzić korzeni. Ja w każdą doniczkę wsadziłam po dwie pseudobulwy. A maluszki wyrastające na starej pseudobulwie odsadziłam wtedy gdy mają po kilka sporych korzeni. Kiedyś zrobiłam za szybko i padły mi. Powodzenia
Izabela
Iza1102
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 mar 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Witam, jestem swieza w posiadaniu storczykow. Wiec mam pytanie, poniewaz moje dwa dendrobium nobile puscily jakby nowe bulwy. Czy ja mam je przesadzic juz czy czekac az korzenie beda wieksze? I czy te nowe bulwy co rosna na dole tez mam przesadzic czy tylko ta co urosla u gory bulwy? Bardzo dziekuje za kazda pomoc :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Przecież w wątku masz wszystko napisane.
To na górze to jest keiki, poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=29&t=69634

PS. Na tym forum przestrzegamy poprawnej pisowni i używamy wszystkich polskich liter.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rozmnażanie dendrobium typu nobile

Post »

Poczytaj sobie wątek.
Na szybko dodam, że to na górze keiki to jeszcze bardzo długo a na dole tego się nie rusza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”