Farbowane storczyki

Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Farbowane storczyki

Post »

Mój nowy storczyk jest dosłownie przefarbowany. Cała doniczka jest niebieska od jakiejś farby, tak samo jak liście i ogółem cała roślina, jakby ktoś wylał fioletową masę na całą roślinę, która wygląda dość marnie. Cała roślina się klei :C Nie wiem dokładnie co mam zrobić, proszę więc o pomoc. Roślinka ma też 2 małe "dzieci", też zabrudzone, ale wypuszczają nowe zielone liście.
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2331
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

spotkałem się z tym w Castoramie oraz w Obi.
Oprócz dendrobium są też farbowane na niebiesko kwiaty phalaenopsisów.
Kolejny chwyt reklamowy. Falki z farbowanymi kwiatami kosztują z tego co pamiętam niecałe 60 zł :shock: A nawet na etykiecie pisze że są farbowane, bo przyjrzałem się im.
Może przepłukać roślinę i otrzeć liścia gąbką?
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Liście wytrzeć gąbką nasiąkniętą wodą (pytam się bo czytałem że można też piwem)? I jak wypłukać roślinę? Sorry ale ja jestem w tej sprawie żółtodziobem, nigdy nie robiłem płukania rośliny. A to dendrobium kosztowało 80 zł, ale wzięło mnie na litość. ;:153
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Wydaje mi się że barwnik jest w sokach tego dendrobium więc nie da się go wypłukać, co najwyżej wypłukać z podłoża, póki roślina się nie pozbędzie sama tego barwnika to kolor liści się nie zmieni ale nowe przyrosty powinny być już zielone
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Witaj, a weź pokaż nam tego biedaka, zobaczymy w jakiej ogólnej jest kondycji i może kogoś natchnie i poradzi Ci coś w związku z tą farbą...
Pozdrawiam Agnieszka
Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Chwilowo nie mam dostępu do żadnego aparatu ale niedługo będę miał więc zdjęcia będą za 3dni max. jak już pisałem roślinka ma dwa nowe pędy które w razie czego można oddzielić. te małe też są niebieskie ale wypuszczają nowe jasnozielone liście więc myślę że jeszcze nie jest najgorzej
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2331
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Wydaje mi się że barwnik jest w sokach tego dendrobium
Phaleanopsisy są farbowane poprzez pryskanie. Bo widać ślady na doniczkach i korzeniach, a pączki są niebieskie tylko z zewnątrz z tego co widziałem
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

ale jednak możliwe że są też w sokach rosliny nawet te nowe liście mają na koncówkach tak troszeczke niebieskiego
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

Moim zdaniem są podlewane barwnikiem, mogą być podlewane od góry dlatego są ślady na doniczce, stoją u hodowcy pod wielkimi prysznicami ale barwnik dostaje się do soków rośliny

temu dendrobium nic nie będzie, nie ma potrzeby oddzielać przyrostów, z czasem będą one czysto zielone, to tak jak u falków farbowanych, kolejne kwiaty są już mniej niepieskie i z czasem są czysto białe

widziałam takie dendrobium w Obi dlatego wnioskuję że barwnik dostał się do soków, miałam okazję się mu przyjrzeć
Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

ale jeszcze się martwie bo liście są lekko pomarszczone i troszke wiotkie więc pryskam roślinę biochronem Al
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

To nie musi być wina barwnika tylko przelania lub zasuszenia, a co za tym idzie, złego stanu korzeni.
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

przyrosty dendrobium z czasem się marszczą co jest naturalne, sprawdź korzonki, postaw storczyka na tacy z kermazytem, najważniejsze są młode przyrosty mają być jędrne
luczek95 pisze:
Wydaje mi się że barwnik jest w sokach tego dendrobium
Phaleanopsisy są farbowane poprzez pryskanie. Bo widać ślady na doniczkach i korzeniach, a pączki są niebieskie tylko z zewnątrz z tego co widziałem

skoro tak jest to dlaczego kolejne rozwinięte kwiaty też są niebieskie i kolejne nowo powstałe pączusie też i nie raz kolejne nowe pędy kwiatowe mają już mniej niebieskawe kwiaty ale wciąż niebieskie?
Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: "przefarbowane" dendrobium

Post »

muszę powiedzieć że jestem pewien że barwnik dostał się do soków rośliny. Nowe Listki nie mają śladów zalania barwnikiem ( urosły po zalaniu ) a i tak mają niebieskie końcówki liści. I chciałbym dodać że młode listki nie są pomarszczone tylko te dorosłe te młode wyglądają bardzo zdrowo tylko są trochę niebieskie
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”