Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 15  
Autor Wiadomość
izaka
 Tytuł: Przelany storczyk
PostNapisane: 15 lip 2008, o 21:36 
50p
50p

0 szt.
Mój storczyk został przelany i stał dwa dni w wodzie na wysokość ok 2 cm. Pomimo, że kwitł postanowiłam go przesadzić. Usunęłam końcówki paru nadgnitych korzeni, posypałam węglem drzewnym i przesadziłam w nowe, suche podłoże wygląda dobrze i mam nadzieję, że nie odchoruje tego zbyt mocno. Ale teraz nie wiem jak długo nie powinnam go podlewać?

Wanda
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 21:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ok. 10 dni, chyba,że wcześniej korzonki w doniczce zrobią się srebrzyste, a doniczka leciutka.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

volcowitch
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 21:53 
ZBANOWANY
Aż korzenie staną się srebrzysto białe jeśli to phalaenopsis.

Lana
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Izo stroczyk powinien być przesadzany w wilgotne położe, a nie suche. Po takim zabiegu nie powinno się go podlewać przez około 7 dni. W tej chwili proponuje zraszanie spodniej strony liści, ewentualnie dla zwiększenia wilgotności foliowy tunelik.

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 22:15 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Nie powinno być tragedii tak ogólnie dla rośliny-jedynie może odbić się na szybszym przekwitaniu ,bywa.
Wody popiła na zapas- teraz po przesadzeniu w suche podłoże starczy wilgoci w korzeniach na 6-8 dni ,a w upalne dni niekorzystnie kora /podłoże/wyciągnie wilgoć szybciej..
Trzeba uważać, aby za karę nie wpędzić Phalaenopsis w posuchę zbyt dużą :P

Mam takie uwagi,podpowiem------>moze się przydadzą :lol:

1/ podlewanie po tym krótkim karencyjnym okresie trzeba wznowić normalnie
2/myślę,ze zbyt szybko podejmowana jest decyzję o przesadzaniu- to zawsze szok dla rośliny.Nie działa nic automatycznie w uprawie !
3/w przypadkach przelania zawsze w pierwszym rzędzie osuszamy ręcznikam papierowymi naturalnie/ przez otwory w doniczce od dołu.Zapewniamy uściskami :P przewiew w doniczce,ustawiamy na kratkach aby zapewnić naturalny ciąg powietrza w doniczkach.

pozdrawiam ,powodzenia w uprawie życzę
J :P VANKA

jasminee1
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 23:53 
100p
100p
Przy okazji chciałabym zapytać - a jak z podlewaniem po przesadzeniu miltoniopsisa? Także czekamy 10 dni? Pytam, bo tu korzenie wydają się być mniej zdolne do magazynowania wody.

izaka
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2008, o 12:07 
50p
50p

0 szt.
Dziękuję wszystkim za porady. Co do lekkości doniczki, to ona już jest lekka bo przesadziłam do suchego podłoża.
Jovanko- możliwe, że zbyt szybko zdecydowałam się przesadzać. Najpierw zdjęłam wierzchnią warstwę kory żeby przeschła i pozwoliła na dostęp powietrza w głąb doniczki. Ale to co ujrzałam przeraziło mnie-tam było mokradło. Dodam, że dostałam tego storczyka- falka- dwa tygodnie wcześniej i doniczka cały czas była ciężka a na ścianach doniczki zielony nalot. Niektóre korzenie już gniły. Może był przelany już w kwiaciarni??? A u nas jeszcze mu doraczono. Terza już go nie zostawię pod czyjąś opieką( wyjechałam a mąż w dobrej wierze podlał go ).Pozdrawiam wszystkich milośników storczyków.

edith04
 Tytuł: Podlewanie storczyków
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:00 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Witajcie !
jestem początkującym hodowcą i chcę dowiedzieć się jaką wodą należy podlewać storczyki.

gelatynka
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:05 
200p
200p
czesc:) ja tez jestem poczatkujaca mam storczyki od listopada- jest juz ich 10, ja podlewam woda przegotowana i odstana, zmieszana z woda demineralizowana, co 3 podlewanie dolewam troche nawozu- 1/4 dawki zalecanej na opakowaniu, jak na razie dobrze mi rosna, zycze powodzenia w uprawie:) storczyka oczywiscie zamaczam- tzn, doniczke wkladam do naczynia z woda na ok. 25 minut- podlewam srednio co 10 dni jak korzenie zrobia sie srebrne

edith04
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:08 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Dzięki , a jak długo musi woda stać i czekać?

gelatynka
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:12 
200p
200p
Moja stoi przynajmniej 3 dni, ale przeważnie dlużej - w butelkach plastikowych, ale jak dlugo powinna, to dokladnie nie wiem.

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja podlewam podobnie jak Gelka. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jak długo woda musi stać. Uważam,że jak już ma pokojową temperaturę, to można używać. Bezpieczniej na pewno na drugi dzień.

AnnaL
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 14:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj :)
Ja podlewam przegotowaną wodą odstaną 5 dni, przy czym zwracam uwagę na osad znajdujący się na dnie pojemnika. Wodę trzymam w pojemnikach 5 l.
Życzę powodzenia w uprawie.
Ania

edith04
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 15:33 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
ja podlewam roztworem nawozu ale co 7 dni, te storczyki, które kwitną czy dobrae robię? :D

Blue Monkey
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 15:52 
500p
500p
Co 7 dni zimą to może być trochę za często - podłoże i korzenie powinny przeschnąć przed następnym podlewaniem, Podobno dobrym wskaźnikiem przeschnięcia jest kolor korzeni-jeśli sa zielone to maja wody tyle ile im trzeba, a jak robią się srebrno-szare to trzeba podlac. Mojemu storczykowi od dnia przybycia do mnie (nie wiem kiedy był podlewany) zajęło to jakieś 16 dni :shock:
Pozdrawiam,
Basia

Storczykowa
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2009, o 18:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ja podlewam wodą ze studni co 10-14 dni, zależy kiedy przeschną. Przegotowana też może być, ale często jest w niej kamień. Poza tym jak się ma dużo storczyków, to by trzeba bardzo dużo wody nagotować. Ja mam chyba 52 storczyki, przegotowana jest dobra, jak się ma poniżej 20.

Mamba
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2009, o 09:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Częstotliwosć podlewania powinna być dobierana indywidualnie. Wszystko zależy od rodzaju podłoża, wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Nie zawsze kolor korzeni jest dobrym wskaźnikiem ich przeschnięcia. Mam storczyki, których korzenie znajdujące się w podłożu nigdy nie robią się srebrne i pomimo, że wymagają podlanai nadal są zielone.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 253 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 15  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości