Rozmnażanie storczyków-keiki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rozmnażanie storczyków-keiki

Post »

Nie ma znaczenia. Wypuszczenie keiki jest czymś naturalnym dla storczyków, jedne wypuszczają inne nie. Keiki potrafi wypuścić storczyk zdrowy, jak i chory.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozmnażanie storczyków-keiki

Post »

A mnie się wydaje Asiu, że powinnaś zajrzeć do korzeni tych keikujących storczyków. Jeśli po nawożeniu 4 z 7 roślin tak zareagowały, to może być, że rzeczywiście tracą lub straciły korzenie. Chyba to zbyt nagły objaw i jeśli wcześniej im się to nie zdarzało, to raczej dziwny zbieg okoliczności. Mam co prawda jedno dendrobium falenopsis, które namiętnie keikuje, ale to jeden okaz, znam jego możliwości i korzenie ma w porządku. Pozostałe się nie wygłupiają. Więc ja na Twoim miejscu też bym się zaniepokoiła, sprawdzić nie zaszkodzi. Co nie zmienia faktu, że życzę aby wszystko było w porządku :wit Beata
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rozmnażanie storczyków-keiki

Post »

Jeśli miałbym coś jeszcze dodać, być może danie pałeczek nawozowych było powodem wypuszczenia keiki.
Na marginesie, pałeczki zastąp normalnym nawozem w płynie - jest bezpieczniejszy w użyciu w porównaniu do pałeczek.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”