Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 7  
Autor Wiadomość
PESTKA@
 Tytuł: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków
PostNapisane: 23 paź 2008, o 12:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Stworzyłam nowy temat,który pozwoli nam na umieszczanie najnowszych informacji na temat oferty w supermarketach.Informujcie nas kochani o nowych i nienowych,ciekawych dostawach storczyków jakie zauwazycie przypadkiem ,albo celowo w marketach takich jak Castorama.Obi ,Ikea,Nomi,Biedronka i inne sklepy ,ktore oferują nam kwiaty duzo taniej niz w kwiaciarniach.Bedziemy wiedziały gdzie sie wybrać na zakupy i za ile ,a także w jakim stanie są kwiaty spogladajac fachowym okiem:wink: Mam nadzieję ,ze pomysl z tematem się spodoba.

BEATA55555
 Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2008, o 11:04 
200p
200p

1 szt.
Podpórki do storczyków w kształcie spiralek z przeźroczystego plastiku, widziałam w sprzedaży po 4.99 (na początku września)w sklepie firmowym Tomaszewskiego na ul Al. Krakowska. Wizualnie bardzo ładne, nadają się tylko do poprowadzenia świeżo rosnącego pędu, który to w miarę wzrostu wsuwamy w te spiralki.Pędy już kwitnące też da się przymocować.Mogły by być troszkę dłuższe.Wybieram się do Tomaszewskiego i na giełdę kwiatową przy Bakalarskiej /Al. Krakowskiej między poniedziałkiem a czwartkiem to dam znać o aktualnych cenach,przecenach.

Mariolas
 Tytuł: Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków
PostNapisane: 19 sty 2010, o 12:21 
500p
500p

1 szt.
A powiedzcie czy te etykiety mówią coś o ich nazwie ubarwieniu -oświećcie mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

*Kasia
PostNapisane: 19 sty 2010, o 17:51 
500p
500p

1 szt.
Cytuj:
A powiedzcie czy te etykiety mówią coś o ich nazwie ubarwieniu -oświećcie mnie

Oczywiście, że mówią :) .

Pierwszy jest biały, nazywa się "Frosted Freeze" i pochodzi z firmy Floricultura a jego zdjęcie jest tutaj: http://www.floricultura.nl/search.asp# - w okienko wpisz nazwę.

Drugi jest Redlip, czyli z czerwoną warżką i pochodzi z firmy Microflor. Może po którymś numerze z doniczki dojdziesz, który to dokładnie z linku: http://www.microflor.com/content.aspx?P ... t_cat_id=9

Trzeci TO "BALTIMORE" z firmy Anthura. Na stornie http://www.anthura.nl/products/nl/phalaenopsis/pot po wpisaniu w ich wyszukiwarkę nazwy Baltimore wyskakuje piękny różowy phalaenopsis.

Jednym słowem zakup Ci sie bardzo udał. Nie dość, ze wszystkie nazwane to jeszcze każdy w innym kolorze :lol: .

Jovanka
PostNapisane: 15 lut 2010, o 13:03 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Kochane,
nie ma "odmianowych" storczyków w handlu.
Jeżeli mają nazwy ,a rzadko się to zdarza :P ; to są wyłącznie handlowe bądź producenta ,który sprzedaje swój towar niezarejestrowany..
Producent często sobie zastrzega i ustala nazwę np. Mały Księżyc" .I jak tak napisał na fiszce to można sobie tak mówić ,napisać : handlowo:....
Wymogi fiszek stawia handel .Kolorowe fiszki są odmienne od metryczki towaru posiadającego rejestrację.

Zalew storczyków dzięki technice kultur tkankowych in vitro , nie daje się nazwać. Owszem mają nazwy, ale przeważnie wtedy jak siedzą w słoiczkach/flaszkach w laboratoriach. Później gdy do hodowli dalszej trafią ... producent roślin już ich nie oznacza,bo...kosztuje.
W tym przypadku możemy tylko domyślać się , co jest "na rzeczy"

np.EverSpring - jest nazwą własną firmy kanadyjskiej twórcą tej linii -i jej produkty taką noszą nazwę.
Ale domniemanie,ze podobny storczyk mamy nie uprawnia go tak nazywać jak ten który jest oznaczony i skatalogowany. To wymaga oznaczenia faktycznego stosowną metką przez producenta ,a nie naszego dopasowywania podobieństwa.

W produkcji/hodowlach jest wiele upodobnionych falenopsis .
I każdy producent może mieć inną zarejestrowaną nazwę podobnego Phalaenopsis; oczywiście pod warunkiem : jeżeli takowa dla świata potwierdzona jest w w RHS.

Stąd ....wygodniej jest posługiwać określeniem linia arlekinów - oficjalnie linia Harlequin .
Żeby nie było łatwo powiem : nie wszystkie z plamami do niej można zaliczyć, ale to już szczegóły ..

Sądzę ,ze udało mi się wyjaśnić dylematy i ..kombinacje,Wasze ...też. :D .
pozdrawiam JOVANKA

Jovanka
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 21:05 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Informacja o aktualizacji tematu:

Ze względu na szybką dezaktualizację wpisów temat objęty jest stałą korektą.

Po upływie terminu 2 miesięcy, wiekszość postów ma charakter wspominkowy -traci aktualność.
Taka specyfika; kasacją objęte są wszystkie posty "co było i gdzie" w sprzedaży promocyjnej... kiedyś tam spotykane w handlu.
Sądzę,ze rozwiązanie dla tematu jest praktyczne ;tym uzasadnione.

Przypomnę zasady porzadkowe wpisu:
1/ nie podajemy linków do portali aukcyjnych
2/nie wprowadzamy informacji mającej charakter reklamy
3/nie wstawiamy ogłoszeń własnych dot. kupna-sprzedaży-wymiany.Od tego jest specjalny dział z ogłoszeniami
4/w tym temacie wpis pozostaje na okres 2 miesięcy krótkim zawiadomieniem , wymianą informacji i ewent.własnym komentarzem.Dla promocji sklepowych i krótkoterminowych obniżek cen czas ten wynosi 1 miesiąc.
Po upływie terminu, wpis staje się nieaktualny ; zostaje kasowany z naszej bazy.

moderator JOVANKA

Samsu
 Tytuł: Gdzie kupujecie gatunki botaniczne
PostNapisane: 30 gru 2011, o 12:09 
500p
500p

1 szt.
Chciałam Was zapytać gdzie kupujecie storczyki botaniczne ?
Kupujecie na zamówienie ? , ściągacie z zagranicy , a jeśli tak to skąd? .
Zależy mi na aerangisach , ale nie wiem gdzie mam uderzyć :wink: .

sadam8806
 Tytuł: Re: Gdzie kupujecie gatunki botaniczne
PostNapisane: 30 gru 2011, o 15:19 
100p
100p

1 szt.
sklepy internetowe, w Polsce również są dostępne :) eBay, całkiem fajna oferta z całego świata :)

x-k-a
 Tytuł: Re: Gdzie kupujecie gatunki botaniczne
PostNapisane: 2 sty 2012, o 16:17 
200p
200p

0 szt.
Ja z kolei polecam Orchid Garden.
Robiłam u nich zakupy już wielokrotnie i nigdy się nie zawiodłam, nigdy nie dostałam chorych czy uszkodzonych storczyków, bez względu na to czy kupowałam wysyłkowo czy na wystawach. Dodatkowo jest z nimi bardzo dobry kontakt. Mają też ogromną listę storczyków na zamówienie (również wypróbowane ;) )

na ebay'u też można sporo różnych storczyków znaleźć, ale trzeba mieć sprawdzonych sprzedawców, jak z resztą w innych serwisach aukcyjnych.

Ale jeśli chcesz się trochę z zakupami wstrzymać (jeśli starczy ci cierpliwości ;) ), to warto czekać do wystaw, wtedy możesz rośliny obejrzeć i wybrać tą, która uważasz będzie 'najlepsza'. A zamawiając w sklepach przed wystawą, możesz umówić się na odbiór podczas wystawy i też zamówione storczyki widzisz, przed odbiorem :)

Jovanka
PostNapisane: 22 maja 2012, o 23:38 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Zwracam uwagę na niestosowność używania określeń nienależnych storczykom /np.krówka i inne spieszczenia/.
Takie wpisy graniczą ze śmiesznością i podlegają natychmiast kasowaniu.

Piękne falenopsisy z kropami na płatkach kwiatowych maja swoja zwyczajowe określenie do grupa arlekinów z ang.Harlequin"
i tego sie trzymajmy na forum .
A my mamy skojarzenia z innej dziedziny :( :
Cytuj:
Szkoda, że u mnie w okolicy nigdzie nie ma tego sklepu, bo poluje na krówkę i nie mogę jej znaleźć.

Cytuj:
co to krówki?

Cytuj:
w biedronce w Sanoku w olchowcach są bardzo ładne po 19,99 nawet widziałem jedną krówkę

Proszę, o zachowanie większej staranności w doborze określeń i stosowanie prawidłowych nazw w sekcji merytorycznej.
Gdy nazwy sprawiają problem :roll: nie używajmy żadnych.

Moderator JOVANKA

furious
PostNapisane: 23 maja 2012, o 11:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
poważnie to piszesz? przecież to potoczna, często używana nazwa i większość storczykomaniaków wie o co chodzi... tym bardziej, że jest to dział dla fanów tej zacnej rośliny, czyż nie?
no chyba, że to ma być PRO forum z samymu łacińskimi nazwami (?)
ale i z tym może być problem, jak sama zauważyłąś w jednym z pierwszych postów
Jovanka napisał(a):
(...)
nie ma "odmianowych" storczyków w handlu.
Jeżeli mają nazwy ,a rzadko się to zdarza :P ; to są wyłącznie handlowe bądź producenta ,który sprzedaje swój towar niezarejestrowany..
(...)
Zalew storczyków dzięki technice kultur tkankowych in vitro , nie daje się nazwać. Owszem mają nazwy, ale przeważnie wtedy jak siedzą w słoiczkach/flaszkach w laboratoriach. Później gdy do hodowli dalszej trafią ... producent roślin już ich nie oznacza,bo...kosztuje.
W tym przypadku możemy tylko domyślać się , co jest "na rzeczy"
(...)
W produkcji/hodowlach jest wiele upodobnionych falenopsis .
I każdy producent może mieć inną zarejestrowaną nazwę podobnego Phalaenopsis; oczywiście pod warunkiem : jeżeli takowa dla świata potwierdzona jest w w RHS.

Pozdrawiam serdecznie, obiecuję poprawę
PS. wpis nie ma charakteru prowokacyjnego ;:196

furious
PostNapisane: 29 maja 2012, o 13:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
taki trochę offtopic:
Martika68 napisał(a):
Jest to możliwe,choć myślę że wprawne oko wielbiciela storczyków natychmiast wykryje oszustwo.Na takie farbowane lisy nabierają się tylko naiwni laicy :wink:

pamiętam jak pierwszy raz w praktikerze zobaczyłem niebieskie farbowańce (jako nowość, ponad 80zł) i na moje pytanie:
- to naturalne są?
Pani stwierdziła:
- tak tak, nowa odmiana, bez żadnych barwników!
;:180

PS. a tak w ogóle, jak one są "upiększane"? podlewają je jakąś chemią czy coś wstrzykują w pędy? i jak wygląda kwitnienie (nie przyszłoroczne tylko aktualne), kolejne kwiaty z pąków też są tak intensywnie wybarwione, czy "wyblakłe"?

Jovanka
PostNapisane: 29 maja 2012, o 13:26 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Proszę wpisać w przeszukiwarkę w dziale Orchidarium hasło "niebieskie storczyki"
Jest wiele wątków omawiających farbowane storczyki.Opis również......

A Pani ...stwierdza ....
Cytuj:
- tak tak, nowa odmiana, bez żadnych barwników!

bo... jest zainteresowana sprzedażą towaru ;dla wielu handlowców jest obojętne ,byle towar był "chodliwy" - ot.... taka proza.

JOVANKA

Jovanka
PostNapisane: 2 cze 2012, o 14:39 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
WPIS MODERACJI
Wpisy naruszające zasady regulaminowe zostały usunięte
-dotyczy : &2.3... w zakresie dyskusji i polemiki na forum z decyzjami moderatora
&3.5 ...w zakresie stosowania kolorystyki; niedozwolonej w postach
&2.1 ...w zakresie tematyki niezgodnej z charakterem wątku i celowo ukierunkowanej na podważanie
decyzji porządkowej wraz z kierowaniem obraźliwych słów wobec Moderatora przez felekkartofelek.

viewtopic.php?f=1&t=29351

Zachowanie felekkartofelek zostanie odrębnie rozpatrzone;wszak zawsze warto liczyć się ze słowami oraz z tym do kogo się je kieruje.I to,że wpis jest jest dokonywany na forum publicznym.
Decyzja administracyjna zostanie przekazana.

W przypadku kolejnych prób wprowadzania dyskusji poza tematem, wątek zostanie zamknięty i usunięty.
Wykorzystywanie wątku przez osoby nam niechętne i nieuczestniczące na tym forum, jest nikomu niepotrzebne.Jest prowokacją .

Moderator JOVANKA

kahim
PostNapisane: 10 kwi 2013, o 19:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie,

Od jakiegoś czasu odwiedzam Dawidy pod Warszawą i tym którzy mają taką możliwość serdecznie polecam, gdyż ceny dorodnych kwitnących storczyków zaczynają się u nich od 13zł, większe i wielokwiatowe to cena ok 30zł. Wszystkie kóre ja pamiętam to falki, ale możliwe, że w ofercie miewają i inne... Trzebaby popytać :-)

Najatrakcyjniejszą jednak dla mnie opcją są storczyki, które przekwitły, ponieważ ich cena to 5 zł!!! Nie wiadomo co prawda jakie kwiaty( jaki kolor) będą miały, ale to dodatkowa atrakcja:-) niektóre przekwitłe kwiatki leżą w doniczkach tak więc po suszkach można jedynie zdadywać. ;-)

Wybór przekwitłych jest spory, a większość z nich ma zdrowe liście i porządne korzonki :tan

Meiss
PostNapisane: 18 sty 2014, o 21:06 
500p
500p

0 szt.
Z ceną jest tak, że jak klient zobaczy "dużą" zniżkę, która tak naprawdę nie istniała to jest większe prawdopodobieństwo, że weźmie produkt. Tak jak z tymi doniczkami - nie potrzebujesz jej to nie zwracasz uwagi, więc nie wiesz jaka cena była wcześniej, ale krzykliwa plakietka "promocja" od razu przyciąga wzrok, do tego zawyżona cena przed promocją (oczywiście nie wiem na 100proc. czy faktycznie było to zawyżone, czy to cena normalna - trzeba zerknąć po promocji).
Wiele sklepów tak robi, nie da się nie zauważyć - podwyższają cenę by za jakiś czas dać super promocję i obniżają do poprzedniej.
Nie każdy jest świadomym konsumentem - dla niektórych słowo promocja/obniżka to jak zapalnik do chęci kupienia. I tu nie chodzi o samą umowną wartość przedmiotu, ale zabawę cenami przez sklepy. Dlatego ja nie znoszę robić zakupów...

olcia84
PostNapisane: 7 paź 2014, o 17:16 
200p
200p

1 szt.
Sabotki, Cymbidium, Cattleyki, Phalaenopsisy, Dendrobia, Oncidia, Cambrie .. Wszystko :) W Centrum Ogrodniczym Jucca w Tarnowie Podgornym. Pytalam w kasie - dostawy maja w srody.

Obrazek20141005_170324 by MsOrchid, on Flickr
Obrazek20141005_170258 by MsOrchid, on Flickr
Obrazek20141005_170310 by MsOrchid, on Flickr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 112 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 7  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 23 gości