Odmiany pachnące

Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Odmiany pachnące

Post »

Szukam storczyka, który pachnie a niekoniecznie musi posiadać wygląd uwodzicielskie kobiety.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cynio :P

Prawie każdy storczyk pachnie.
Wygląd storczyków i skojarzenia to wyłącznie rozważania w kategorii problemu własnego
:lol: jakby kryteriów doboru.
Piszesz o wyglądzie " uwodzicielskiej kobiety" To pewnikiem odprysk :lol: z upowszechniania kiedyś tam serii filmów o dwuznacznej treści.

Samo pojęcie Orchidea jest dla wszystkich nośne, tajemne.

I to często kusi , a ....jest wykorzystaniem nazwy. Nadinterpretacja w moim pojęciu.
Podobnie działa porównanie:"czarne jak smoła", "słodkie jak miód" itp.....
określenia "mućki" "kropy""pieguski" to też bywają :lol: jako wspomnienia z dzieciństwa.
Wszystko jest sympatyczne , często stosowane na użytek własny.


Ponieważ jesteś na etapie poszukiwania wskażę również najważniejszą zasadę poznania zwyczaju tych kwiatów.To jednak oprócz piękna , zapachu /krótkotrwały!!! bo taka natura :P i cel /będzie obowiązek uprawy.

Etap piękna też krótkotrwały bywa ,więc to jakby problemy wizualne :P i odbiorcze, za nami.
Pozostanie uprawa.
Nie zawsze jest to proste , problemów jest wiele, wystarczy poczytać nasz dział.
Radość z posiadania przez to wcale nie mniejsza się :D .

Naistotniejsze, to wiedzieć coś więcej w kategorii "co to storczyk", a z pytań Twoich wnioskuję, ze jest dla Ciebie absolutną nowością.
Masz okazję przzeglądając nasze tematy dokonać właściwego wyboru.

Powodzenia w poszukiwaniach

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

do 12,00(później słabiej,ale też) u mnie pachnie intenysywnie ten:


Obrazek

Obrazek

Obrazek




i ten:

Obrazek

Obrazek
platynka :)
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Platynko, też mam takiego jak na 2 ostatnich zdjęciach i zostal nazwany "cukiereczek", bo jest słodki i pięknie pachnie ;:60
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Mambo,a jak kwitnienia u ciebie? co ile? i czy tez kolejne sa słabsze, kwiaty drobniejsze?
platynka :)
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Platynko, kupiłam go w tym roku z jednym dosyć ładnie rozgałęzionym pędem, na którym został teraz jeden kwiat. Jeszcze w czasie pełnego kwitnienia wypuscił 2 nowe pędy, a stary zaczął się rozgałęziać / niestety teraz nie rośnie/. Teraz kwitną 2 kwiaty z pierwszego nowego pędu / ten wyrośnięty u mnie/, który ma jeszcze 1 malutki pączek. Na drugim nowym pędzie są 2 pączki. Obawiam się, że dalej nie urośnie. Stary pęd jest żywy i zielony, i ma na końcówkach maleńkie zaczątki pączków stojących w miejscu od dawna, co daje nadzieję na nowe kwiaty ;:2
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie wiele storczyków pachnie, mam phalaenopsisy. Niezależnie od koloru. Najczęściej koło południa.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

prawdopodobnie to brasja..ma bardzo intensywny zapach..pachniało w całym mieszkaniu

Obrazek

tego lata przyrosło mu kilka psb ..już nie mieści się w doniczce i jak na razie z jednej nowej idzie jej pęd kwiatowy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ze storczyków pachnących polecam
Encyclia, Epidendrum, Burrageara, Miltonia, Catleya maxima, Brassavola nodosa - ta kwitnie nocą oraz Cymbidum, bardzo łatwe w uprawie, szybko rosnące są Encyclia i Epidendrum, najlepsze na pierwsze storczyki, łatwo przyrastają i kwitną. Tak powiem ze swoich obserwacji - Encyclia pachnie mocno do godziny 14.00 i zwabia muchy.
Awatar użytkownika
best
50p
50p
Posty: 93
Od: 2 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Odmiany pachnące

Post »

Przeszukałam dział cały (chyba) i nie znalazłam takowego tematu.
Podzielcie się ze mną swym doświadczeniem. Poszukuję pachnących storczyków (miłe byłoby określenie rodzaju zapachu a super, gdyby okraszone było fotką delikwenta).
Ja wiem o takich:
(Cambria) Nelly Isler - cytrusowy?
(Cambria) Stefan Isler - cytrusowy?
Pozdrawiam Beata & Doragon Akai
Kwiatki Beatki
Storczykowe inspiracje...
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Odmiany pachnące

Post »

Witam!

jest sporo pachnących, odsyłam do:

nij.org/pachnacekwiatyy
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odmiany pachnące

Post »

Beato, chętnie pokażę te, które u mnie kwitły i pachniały z różną intensywnością o różnych porach dnia, a nawet w różnych fazach kwitnienia.

Oto one (opis od lewej str.)

Obrazek Obrazek

1.Maxillaria tenuifolia - zapach ciekawy - mieszanka kokosu i czekolady :)
2.Lycaste aromatica - zapach cynamonu

Obrazek Obrazek

3.Brassavola perrinii - zapach trudny dla mnie do określenia - dosyć intensywny zwłaszcza wieczorem
4.Cattleya hybryda - tuż po rozkwitnięciu nie pachnie - ale... czym kwiaty starsze ,tym zapach konwaliowy intensywniejszy

Obrazek Obrazek

5.Phalaenopsis bellina (peloric) - obydwa storczyki o pięknym, subtelnym zapachu, może frezjii (?)
6.Phalaenopsis Penang Girl Chin Yeo x Coral Isles - ich urzekający zapach wypełnia delikatnie cały pokój

Obrazek Obrazek

7. Oncidium Tiny Twinkle - pachnie jaśmienem; zapach dla mnie przyjemny
8. Polystachya fallaks - zapach intensywny, bardzo trwały, wypełnia u mnie akwarium przez cały okres kwitnienia

Pachniało u mnie także sporo cambrii (m. in. Burrageara 'Nelly Isler' o której wspomniałaś)
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odmiany pachnące

Post »

Znalazłam kiedyś stronę z listą pachnących storczyków. Jeśli ją odszukam to Ci podeślę :)

Edytuję bo już znalazłam. Proszę http://www.orchidarium.pl/forum/read.php?f=0&i=15265
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”