Storczyki z nasion

tester27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2018, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki z nasion

Post »

"Niewierni Tomasze"
Informacje na ten temat są w linku niżej.

http://ladnydom.pl/Ogrody/1,113645,1798 ... zyki_.html

Podobny przykład miałem w przypadku nasion żywych kamieni . Producent na opakowaniu napisał ze kiełkowanie po upływie 21 dni . U mnie wykiełkowały po jednym dniu.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki z nasion

Post »

Tylko, że wcześniej przecież napisałem, żebyś nie brał pod uwagę to co jest napisane na takich stronach, bo to są bzdury napisane przez 'ekspertów" którzy nie mają pojęcia o roślinach. :;230
Wejdź za to na forum storczykowe, to sam się przekonasz że mamy rację. To co Ci wykiełkowało to nie żaden storczyk tylko jakiś chwast. Nie porównuj też do wysiewu innych roślin, bo to zupełnie inna bajka.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki z nasion

Post »

Ehhh ok w takim razie nie mamy wyjścia jak poczekać, aż Tester27 pokaże nam za jakieś 2 tyg cóż tam ciekawego mu wyrosło. Może to będzie nauka dla wszystkich. ;:333

Oczywiście trzymam kciuki żebyś się nie zawiódł, ale dziwię się, że Cię nie przekonuje choćby to, że sprzedawca oszukał Cię choćby w kwestii tego, że nie ma czegoś takiego jak ten drugi farbowany Phalaenopsis, więc dlaczego nie miał by Cie oszukać z tym, że to nie były nawet nasiona tych roślin? ;:88
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki z nasion

Post »

tester27 pisze:"Niewierni Tomasze"
Podobny przykład miałem w przypadku nasion żywych kamieni . Producent na opakowaniu napisał ze kiełkowanie po upływie 21 dni . U mnie wykiełkowały po jednym dniu.
Grunt to czytać ze zrozumieniem ;:224
W tekście jak byk napisane " jeśli w podłoży są grzyby mikoryzowe.... " Jest tez napisane że nasiona storczyków nie mają substancji zapasowych więc muszą wejść w mikoryzę z grzybem co nie następuje w przeciągu nocy. a dokładniej grzybnia konkretnego gatunku grzyba musi przerosnąć nasiono storczykowe, wtedy zacznie dostarczać białka, cukry, aminokwasy itp do bielma nasiona które zacznie rozwój dzięki tym związkom. Inaczej się nie da.
A skąd niby grzyby miały się wziąć jeśli nie mikoryzowałeś sam podłoża ? Bo nic o tym nie wspominasz.

Co do kiełkowania Twoich Lithops.... producenci na opakowaniach podają maksymalny odstęp czasowy od wysiania do rozpoczęcia kiełkowania nasion. I jeśli maksymalny czas to 21 dni, to nie znaczy że mogą skiełkować szybciej. Poza tym nasiona kaktusów czekają miesiącami na wodę i dlatego wykorzystują każdą sekundę i krztę wody na rozwój - to takie naturalne przystosowanie.

Niestety wiele artykułów na temat wysiewania storczyków jest delikatnie mówiąc z dupy wziętych.
I nadal ciekawi mnie co ci tam wyrośnie :wink:
tester27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2018, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki z nasion

Post »

Pozostało jedno nasiono, drugie niestety przewróciło się. Zrobiłem w pudelku otwór bo roślina chce rosnąć .
Oglądałem liście tego co wyrosło przez lupę.Wygląda jak miniaturowy storczyk.Ale dla was pewnie coś innego. Jest jeszcze szansa na trzeci wzrost bo w pudelku pojawił się miniaturowy kiełek .Nie jest widoczny na zdjęciu .

Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Storczyki z nasion

Post »

Sorki ale większość kiełkujących 2liściennych wygląda jak miniaturowe storczyki, np. młode aksamitki
Obrazek
Do poczytania http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2017/225.pdf
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki z nasion

Post »

tester27 pisze:Pozostało jedno nasiono, drugie niestety przewróciło się.
Przewróciło się nasiono?
To co wyrosło to nie jest storczyk.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
tester27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2018, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki z nasion

Post »

Roślina która wyrosła przewróciła się.Być może krawędź otworu była zbyt ostra.Dlatego przykleiłem przy drugim taśmę.
To co wyrosło to storczyk bo wszystkie inne nasiona które kupiłem są ok .Te tez jest ok.
Dla was pewnie jest to kalarepa.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki z nasion

Post »

Nie jest to storczyk, zresztą sam się przekonasz, że to my mamy rację. No, ale co my się tam znamy, nieistotne że większość z nas ma wieloletnie doświadczenie w uprawie storczyków. ;:224 :wink:

Zresztą zobacz tutaj, jak wyglądają przykładowe siewki storczyków:
https://www.google.pl/search?q=siewki+s ... 59&bih=463
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki z nasion

Post »

Ok nie będę oceniać, co to jest, a czym nie jest. Mam pytanie: czy na tle tej zielonej taśmy i na końcu jednego z liści siewki jest jeszcze pozostałość po nasionku? Chodzi mi o taką czarną kropkę na końcu liścia?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Storczyki z nasion

Post »

Pewnie tak. Trochę duże jak na nasiona storczyków , których nasiona wielkości kilku- kilkudziesięciu mikronów są rozsiewane z wiatrem. Pewnie to jakaś odmiana tornadopylna :wink: .
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki z nasion

Post »

Tester, no i jak tam. Na moje pytanie nie ma odpowiedzi, cisza w eterze. Czyżby już wiadomo, co tam wyrosło?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki z nasion

Post »

No i ta cisza że strony Tester27 jest raczej wymowna...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”