Kiedy i jak nawozić?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Julita
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 paź 2006, o 11:22
Lokalizacja: Niemcy

Kiedy i jak nawozić?

Post »

Kupilam nawóz do storczyków i w ''instrukcji obsługi'' piszą, aby nawozić kwiatki od maja do września. No i jak rzeczywiście mam postępować? Proszę o pomoc.
Julita
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej Julito!!
Jaki nawóz kupiłaś?
Nie wiem czy u nas w Polsce są te same nawozy co u Ciebie...
Może podaj skład?
Jestem pewna, że gdy Jovanka się pojawi to odpowie na to pytanie ;-)
Od siebie mogę tylko napisać (no nie całkiem od siebie bo dowiedziałam się tego od Jovanki ;-)), że dobrze jest mieć przynajmniej 2 rodzaje nawozów.
Florovit - stosujemy właśnie teraz.
Pokon i Agercol - (zamiennie) później.
Myślę, że już teraz możesz spokojnie zaczynać nawozić swojego Storczyka połową dawki zalecanej na opakowaniu.
Awatar użytkownika
Julita
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 paź 2006, o 11:22
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Nawoz jest firmy Floraself i rzeczywiscie zakupiony zostal w Niemczech. Pisze, aby podlewac z nawozem raz w tygodniu od maja do wrzesnia. Jedna lyzka od herbaty na 2 litry wody. A w sklad nawozu wchodzi: 5,0% N, 4,0% P2O5, 6,0% K2O i wiele innych pierwiastkow.

No wiec czekam na dobre rady.

pozdrawiam.
Julita
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Julitko,
z Twoich postów wnioskuję, że to będzie pierwsze nawożenie.
Dla bezpieczeństwa przez pewien czas stosuj połowę zalecanej dawki!!
Julitko jakie masz storczyki?
To dość ważne bo np. Paphipediluim lubi między nawożeniem mieć przepłukane korzenie samą wodą (np. destylowaną). Więc jeśli masz Paphiopedilium to chyba lepiej będzie go nawozić co drugie podlewanie.
Awatar użytkownika
Julita
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 paź 2006, o 11:22
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Mam 4 storczyki i wszystkie to Phalenopsis. Mam je od ponad roku i to bedzie pierwsze nawozenie. Jak do tej pory to ladnie mi rosna, wyrastaja nowe listki a teraz wyrastaja w dwoch drugie pedy kwiatowe, niestety jeden ped chwycila moja 9ciomiesieczna corcia i chyba u nasady go zlamala, bo nie rosnie. Pierwszego storczyka dostalam od tesciowej i niestety byl przelany i ma pognile korzenie, będę musiala go przesadzic, a do tego obciela mi ped w ktorym poschly kwiatki, kiedy ja bylam w szpitalu,ale bylam zla na nia,ale odziwo ten storczyk wypuszcza nowy ped i dzis zauwazylam ze z tego starego pedu zaczynaja schnac kwiatki. Jak widac jestem poczatkujaca fanka storczykow. No wiec tyle o moich storczykach.

pozdrowienia
Julita
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Nawozy dla storczyków

Post »

Witam wszystkich! Ostatnio kupiłam mój pierwszy nawóz do storczyków i dostałam w kwiaciarni jakiś z dżdżownic kalifornijskich. Teraz tak przeglądam stronki o storczykach i nigdzie nie wymieniają tego typu nawozów więc się zastanawiam czy jest on odpowiedni... hoduje phalaenopsisa... Prosze o porade i z góry dziękuje! :) Obrazek
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ewelinko, ja moje storczyki: falenopsisy i dendrobia podlewam nawozem do storczyków orchidei firmy Agrecol. Rosną , kwitną i wyglądają dobrze. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Ewelinko, jakiej produkcji jest ten nawóz?
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Używam: Granverdeorchidee NPK 10-19-19+Mo z wyciągiem z humusu. od 4 lat.Co roku kwitną.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Dokładna nazwa tego nawozu to " Biohumus Extra" firmy EkoDarPol... A jak często nawozicie? co trzy tygodnie wystarczy?
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ja używam nawozu do storczyków firmy Zielony Dom z guano, który ponoć nie powoduje zasolenia podłoża(?). Nie jestem ekspertem - zdecydowałam sie na nawożenie przy każdym podlewaniu małą dawką nawozu. Co 3 podlewanie to płukanie podłoża czystą wodą.
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

A czy ten nawóz to ma taki delikatnie mówiąc nieprzyjemny zapach, bo też taki zakupiłam ale jak powąchałam to nie mialam odwagi nim podlac? :(

Anu-La
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Co do nawozu to ja stosuję ten: Substral Orchidee
Fakt ,że przesadziłam ze stężeniem i zasoliła storczyka, po prostu trzeba dać 1/4 zalecanej dawki za to częściej.
A nawóz który posiadasz jest przeznaczony tylko do storczyka?
Szukałam takiego ,ale do storczyka nie znalazła , tylko uniwersalny.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”