Hormony wzrostu dla storczyków ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Witam ! :wink:
Wczoraj dostałam od mojej córki hormony wzrostu dla kwiatów doniczkowych/ozdobnych.Moja córka ma je z Ameryki, bo w Polsce nie są dostępne w sprzedaży.Stosuje je ona do storczyków i kwitną jej, jak "opętane".Widziałam je i jestem oszołomiona ilością kwiatów, nie mówiąc już o ogromnych liściach ;:oj ...Zastanawiam się, czy nie zacząć ich używać, choć nie wiem, czy jest to zdrowe dla nich.To sama chemia, jak mówi moja córka, no, ale nie wiem... ;:173
A wy, co myślicie o tego typu nawozach ? :?:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Hormony wzrostu dla storczyków stosuje się tylko w celu uzyskania nowych keiki, a nie do uzyskania obfitszego kwitnienia...
Obfite kwitnienia są uzależnione od zapewnienia podstawowych warunków uprawy, a przede wszystkim dużo światła, trochę słońca oraz regularne nawożenie w sezonie. Oczywiście nie można zapomnieć o indywidualnych cechach danej odmiany.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Norbert doskonale wiem, że wykorzystuje się je w maściach do pozyskania basal keika, ale te hormony/sterydy nie są przeznaczone do storczyków tylko uniwersalnie do roślin doniczkowych.Nawóz ten wygląda jak zwykły "proszek do prania" zwykła chemia.I zastanawiam się, czy to będzie zdrowe dla storczyków ? :?
Wiesz to dośc niestandardowe:
Na opakowaniu pisze by stosować 7 razy w ciągu miesiąca, po 5 łyżek - to nie za dużo ? :twisted:
Działanie:
Poprawia kondycje roślin, przyśpiesza wzrost, fotosynteze.
Rośliny po stosowaniu osiągają większe rozmiary, i dlużej - żyją. - nie wiem, czy to prawda, chce poznać waszą opinie. ;:333
* Tłumaczone
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Jeśli coś nie jest dedykowane do storczyków, to nie będzie dobre dla storczyków, proste. Storczyki to nie są zwykłe rośliny i traktuje się je inaczej również jeśli chodzi o odżywki. Nawet nawozy do storczyków mają inny skład NPK, niż do innych roślin. Oczywiście doświadczeni hodowcy mieszają nawozy, ale do tego trzeba mieć większe doświadczenie w uprawie.
Osobiście jestem przeciwny pędzeniu roślin, gdyż to tylko działa na krótką chwilę, takie coś jest dobre żeby podpędzić roślinę przed sprzedażą. Żaden profesjonalny hodowca roślin, a zwłaszcza storczyków nie używa takich wynalazków w uprawie. Poczytaj specjalistyczne fora to zobaczysz, że mam rację...

A do tego co pisze na opakowaniu należy brać zawsze poprawkę, bo często to są zwykłe chwyty marketingowe, żeby tylko sprzedać towar i często wykorzystują naiwność i niewiedzę kupujących. Jako, że nie jestem naiwny i mam wiedzę, dla mnie to kompletna bzdura.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Monia a co jest w składzie tego preparatu? Naprawdę hormony czy zwykły nawóz NKP z fajnym hasłem marketingowym?
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

zabkamarta Na opakowaniu napisane jest, że to hormony. Tak przynajmniej tłumaczy.Nie ma wzmianki o NPK.
Ps: Powiem szczerze, że to może chemia, ale efekt jest zauważalny.
To mam tego nie stosować ?
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Nie, jeśli chcesz mieć zdrowe storczyki.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Monia wybór należy do Ciebie a wybierasz pomiędzy natura a czymś sztucznym...
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Nawóz mineralny to też sama chemia. Ja bym spróbował na kilku roślinach. Możesz nawet kupić 2-3 z przeceny po 5zl i na nich testowac. Dawke bym zmniejszyl o polowe. Rozpuścić w wodzie i namoczyć.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Jafthar, ale nie porównujmy zwykłych nawozów, do takich którymi podobnymi producenci faszerują rośliny...
Na rośliny, a szczególnie na storczyki trzeba patrzeć bardziej pod kątem warunków naturalnych, czy tam używane są nawozy? Nie. Jedynym nawozem, są naturalne rozkładające się składniki organiczne. A tutaj mamy jeszcze do czynienia z nawozem, który nie jest dedykowany do storczyków...
Dlatego uprawiając je, należy ostrożnie podchodzić do ich nawożenia i lepiej używać tylko takich, które są do nich dedykowane. No chyba, że ktoś ma duże doświadczenie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Hormony wzrostu dla storczyków ?

Post »

Jafthar
Spróbuję, jak piszesz :wink:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”