Pęd kwiatowy - jak naprostować/ kształtować

Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pęd kwiatowy - jak naprostować/ kształtować

Post »

Takie paliki wygięte w łuk są dobre na krótki okres czasu. Falenopsisy lubią przedłużać kwitnienie ze starego pędu, więc może on być dłuższy niż taki palik. Dlatego najlepiej używać na przyszłość pojedynczych palików.
W każdym razie grunt, że sobie jakoś poradziłaś. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Pęd kwiatowy - jak naprostować/ kształtować

Post »

Ja sobie radzę z pędami w ten sposób, że podczas rośniecia pędu odpowiednio obracam doniczką, żeby pęd rósł tak jak mi się podoba. Oczywiście obroty są o max kilkadziesiąt stopni a nie o 180.
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pęd kwiatowy - jak naprostować/ kształtować

Post »

Z jednym pedem też tak sobie poradziłam, ale storczyk wypuścił drugi ped po drugiej stronie i tyle z obracania :) Dzięki temu nauczyłam sie dwóch rzeczy: nie takie obracanie straszne, jak je maluja, i druga, że storczyk ma dość gietkie pedy :)
Wyjeżdżam i wystawiłabym na balkon, ale zapowiadaja zimne noce i pewnie by mi zmarzły falenopsisy :(
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pęd kwiatowy - jak naprostować/ kształtować

Post »

Phalenopsis kaskadowy spełnia swoja nazwe. Chyba musze jakiś kamień z akwarium pożyczyć i obciażyć doniczke, bo jak jeszcze jeden pak sie rozwinie, to całość straci balans :) Podwiazanie pedu mu nie przeszkadza, jak widać.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”