Oczko Marcina

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
marcinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2016, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oczko Marcina

Post »

Witam wszystkich moja przygoda z oczkiem zaczeła się rok temu.Oczko odziedziczyłem po tesciu w Fatalnym stanie 10L nie czyszczone niestosowana żadna chemia.Poziom wody wynosił ok 30cm reszta to był Muł!!!!Oczko czysciłem dwa dni Okazało się że ma ok 1.0-1.2m głebokości i pojemnośći ok7 kubików (7000L) .Aby się to więcej nie powtórzyło kupiłem filtr kubełkowy lampe UV i pompkę fontannową, rozsadziłem jedną lilie wodną na mniejsze i porozsadzałem,Oddałem koledze ok 30szt karasi czerwonych.Zamontowałem oświetlenie podwodne do podglądania ;Dprzy lampce winka ;D.Niestety minoł rok czasu (nie cały ) woda jest brudna na dnie spory osad mułua na sciankach oczka glony.
Proszę o pomoc w regulacji klarowności,żeby to wyglądało jaki filtr jaka poma.Co mi Panstwo Doradzicie Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

a teraz tak


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Marcina

Post »

Brakuje plastikowych kaczek i rampy do skakania. :roll:

Pierwsza sprawa to rośliny, wtedy filtr i inne duperele nie będą Ci potrzebne.
Druga sprawa to rośliny... i najważniejsza trzecia sprawa to ROŚLINY :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marcinoo pisze:Zamontowałem oświetlenie podwodne do podglądania ;Dprzy lampce winka ;D.
He he mi po beczce wina nie chciało by się na to patrzeć jak nie ma nic w wodzie... podziwiać folię to nie jest ciekawe :wink:
marcinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2016, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Marcina

Post »

Nie no posadzone mam trawy, jakieś podwodne :D ale niemają roku i nie wiem jak bedzie to wyglądało kiedy się obudzi.Oczko jest nowe i się klaruje.Po zimie widzę na dnie dużo mułu wczoraj wyciągnołem odkurzaczem dwa wiadra. Chodzi mi o czystą wodę jakie pH powinno być i jaki polecacie filtr.Jak będe widział dno to sobie będe mogł upiększać:D
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Oczko Marcina

Post »

Piotr w swoim poście wstawił fotki z własnego oczka, porównaj je ze zdjęciami swojego basenu
mało tego, podpowiedział Tobie jaki masz obrać kierunek działań, a Ty cały czas swoje
u Piotrka też dna nie widać, w moim oczku tego widoku także nie uświadczysz
ale obaj z Piotrkiem pijemy browarka i podglądamy życie ryb, ważek, traszek, oraz upajamy się pięknem lilii wodnych i innych roślin
a Ty wrzucisz kupę kasy w sprzęt, będziesz chlapał winko i upajał się widokiem folii na dnie
dodam, że u mnie w oczku też nie ma żadnej filtracji i innych wynalazków, bo wierzę od wielu lat w zbawienną rolę roślin wodnych, co możesz sprawdzić w moich postach sprzed kilku lat

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Jacek
marcinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2016, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Marcina

Post »

Panowie piękne macie oczka a zdjęcia są w najpiekniejszej porze roku .....wrzucę w końcówce lipca foto. JA się martwie po prostu o forme mojego oczka i pytam Was (ktorzy mają takie piękne oczka jak doszluscie do takiego poziomu ..
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Oczko Marcina

Post »

a ile procent odkrytego lustra wody widzisz w naszych oczkach?
to odpowiedź na Twoje pytanie :)
pozdrawiam
Jacek
marcinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2016, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Marcina

Post »

Pokazujesz mi zdjecia zrobione latem!!!!!!!!!!!!!!!!W moim było 65% zakrytej tafli liliami żółtymi białymi i fioletowymi a brzegi mam w trzcinach i "pałkach wodnych".Wiem ze mają być rośliny więc mam Ja się pytam o techniczne info jakie pH- czy jakąś chemią regulujecie jaka pompe stosujecie i filtry Tyle.Interesują mnie parametry wody i osprzęt.(zdjecie mojego basenu jest z przed roku po umyciu i wyedy bez roślin)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Marcina

Post »

Przecież miałeś napisane ze techniki nie stosujemy. Chemia ? Czasem tylko nawóz dla roślin wodnych. Parametrów wody nie badam.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Oczko Marcina

Post »

Podobnie jak Piotrek, żadnej niepotrzebnej techniki ani chemii nie stosuję
za te niepotrzebnie wydane pieniądze wolę kupić rośliny :)
pozdrawiam
Jacek
marcinoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 kwie 2016, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Marcina

Post »

Panie i Panowie jak Wasze oczka w tej chwili??????????????bo u mnie Lipa.. wyklarowała mi sie woda moze na tydzień pięknie było wszystko widac wybki dno roślinki ale .............zaś zielona nieiweim czemy badałem wode i pH--> 7,8 gH>5 NOmg2/l-->0 NO mg3/l ok 5 Chodza i dwa filtry jeden zrobiony z beczki (wkłady bio kule keramzyt torf gąbka grubo i drobno ziarnista lampa UV 18W Oase . I oryginalne gąbki ceramika lampa UV 11W pompa 9000L/H i 2000L/H i dalej zielona woda....;(
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Marcina

Post »

No popatrz nawet najlepsza technika Cie zawiodła. Wszystko juz masz napisane wczesniej. Wystarczy przeczytać .
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”