Pompa do oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
czeczen1963
50p
50p
Posty: 94
Od: 1 sie 2014, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Samociążek

Re: Gdzie kupić dobra pompę do oczka

Post »

Od 2 lat jestem [szczęśliwym] posiadaczem oczka. Czas zasięgnąc rady mądrzejszych kolegów. Mam oczko wymiarach 7 na 10m. trzy stopniowa głebokość 0,5m 1 m i 1,5m w równycz częściach. Od pewnego czsu zgłebiam tą część forum i im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Główny problem to czystość wodyzęść oczka 0,5m i zrobićc tam filtr gk. jakie rośliny tam nasadzić na jakim podłożu no i jaką pompę zastosować? Pr
oszę o pomoc
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pompa do oczka

Post »

Możecie mi podpowiedzieć jaką pompę kupić do oczka wodnego? Nie musi być najtańsza, ważne żeby się nie psuła.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pompa do oczka

Post »

Pompa do oczka wodnego ECO-N 16000
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Sprzedawca namawiał mnie na DRAIN 20000 HD od Al-Ko, ale szczerze mówiąc nie znam tej firmy. Mieliście może jakąś styczność z ich produktami?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pompa do oczka

Post »

Może napisz przynajmniej do czego Ci będzie potrzebna.
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

Potrzebna jest do tłoczenia wody do oczka, żeby się napowietrzała, Chcę też zamontować filtry.
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

paweldom7 pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedź. Sprzedawca namawiał mnie na DRAIN 20000 HD od Al-Ko, ale szczerze mówiąc nie znam tej firmy. Mieliście może jakąś styczność z ich produktami?
Mam pompę z tej linii Drain tyle że model 10000 Inox do brudnej wody. Na początku 2015 kosztowała nie mało bo 450 zł ale kupiłem bo mam nadzieje że starczy na długo (tak jak poprzednik - też z AL-KO miałem chyba z 8 lat). Tak wiec ja mam dobre doświadczenia.
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Moim zdaniem właśnie lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że posłuży dłużej niż okres gwarancji. W takim razie zdecyduję się na Al-Ko.
EwelkaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 maja 2021, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

oczko wodne pompka filtr

Post »

czesc

Tez poczytalam troche ale niestety im wiecej tym bardziej sie miesza w glowie . Tato zdarzyl zrobic male oczko wodne , chcialabym sie nim zajac , wymiary oczka +/- 250cmx150cm gl do 90cm, oczko jest podlaczone do beczki w ktorej byl "domowy" filtry (wymienie to co w srodku wg waszych tu porad) , jakas pompa ale niestety pompa padla i nie ma jej juz , nie wiem co to byl za model. Szukam pompy lub fontanny do wody lub zew (przy czym informuj oczko nie ma zadnego otworu wiec i tak musze pociagnac waz) ktora by wpompowala wode do beczki a z niej "czysta" woda kaskafa wplywalaby z powrotem do oczka.
Rybek nie będę miec bo pompka nie bedzie chodzila 24h niestety max 3/4h dziennie i fajnie jakby nie pobierala duzo pradu ;) .
Bardzo prosze o porade
pozdrwiam
Ewelina

PS zdjecia oczka
Obrazek







Zdjęcie powiększyłam.
Prosimy o poprawną pisownię na naszym forum.Regulamin § 3.2 /Karo
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: oczko wodne pompka filtr

Post »

Musi działać non stop, inaczej to nie ma sensu, bakterie które filtrują wodę w filtrze muszą mieć obieg wody cały czas inaczej giną. Pompka nie pobiera dużo prądu. W takim przypadku gdy pompka może działać tylko 3/4h sugeruję zrezygnować z filtra i puścić samą pompkę i obieg wody w formie fontanny lub kaskady aby napowietrzyć wodę.
Damikon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2022, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

Dzień dobry,

Borykam się z tematem czy pompa zanurzeniowa do oczka, która będzie pchać wodę do filtra ciśnieniowego, a następnie do kaskady czy może pompę zewnętrzną i wąż ssący i dalej do filtra ciśnieniowego i na kaskadę....

taki dylemacik...

proszę o rady.
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do oczka

Post »

Filtr ciśnieniowy? Czyli (może przepływowy)? Rodzaj jest bez znaczenia ważna jest wydajność, zewnętrzną łatwiej konserwować i ze względu na to, że zasilanie nie jest w wodzie wg. mnie jest bezpieczniejsza. Wadą jest to, że ewentualne zapowietrzenie może ją zepsuć (w zanurzeniowej jest to mniej prawdopodobne). Ja preferuję zewnętrzne ale dobrych firm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”