Oczko wodne - kalkulacja

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Oczko wodne - kalkulacja

Post »

Na wiosnę zamierzam założyć oczko wodne. Chcę, aby zajęła się tym wyspecjalizowana firma. Po pierwszych wstępnych ustaleniach otrzymałam taką ofertę. Bardzo proszę o podpowiedzi, czy jest to dobra oferta. Jestem laikiem w tym temacie, a nie chciałabym przepłacić. Proszę Forumków o poradę :D Za wszystkie sygnały będę bardzo wdzięczna ;:108

OASE Biotec ScreenMatic set 54000 (Zestaw: szt 1 - 8 135,00 zł
Biotec 18, Bitron 55C, Aquamax Eco Premium 16.000, do oczek max. 54.000 l)

OASE Lunaqua Classic LED Set 3 - Zestaw 3 reflektorów LED, 5 W, stojak, transformator,
swiatło białe ciepłe - 868,00 zł

OASE SwimSkim 50 - Pływajacy skimmer, max. szt 1 - 1 205,00 zł
powierzchnia lustra wody 50 m2, zintegrowany z pompa 3.500 l/h, funkcja napowietrzania -
wydajnosc 600 l /h

GEOMEMBRAMA EPDM 1.2 mm 9,15 x 12 m2 - 109,8 zł

Rosliny wodne koszyczki na rosliny - przewidziany koszt około 1200 zł

GEOWŁÓKNINA 9 X 12 m2 - 109,8 zł
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Przepraszam źle wpisałam ceny geomembrany i geowłókniny :oops:

GEOMEMBRAMA EPDM 1.2 mm 9,15 x 12 37zł/m2

GEOWŁÓKNINA 9 X 12 5,2zł/m2
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
pawelan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 lis 2011, o 02:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

nieprawdopodobne ale prawdziwe: budowa oczka wodnego do 30 m kw wymaga zgłoszenia w urzędzie, a powyżej tych 30 pozwolenia na budowę.
zacząłbym od tego... ale zrobisz jak uważasz
ja jestem na początku tej drogi
pozdr

Start Arrow Finanse i formalnościArrowBudowa i prawoArrow Czy budowa oczka wodnego przy domu wymaga pozwolenia?
Czy budowa oczka wodnego przy domu wymaga pozwolenia?
Facebook Google+ Download

Oczko wodne jest prawdziwą ozdobą przydomowych ogrodów. Budowa oczka wodnego w ogrodzie stawia jednak przed nami dwa wyzwania. Jedno natury technicznej, jako że mamy do wyboru wiele sposobów wykonania niecki, drugie ? formalnej. Czy oczko wodne wymaga uzyskania pozwolenia na budowę?

Nawet jeśli nasza działka jest sporych rozmiarów, rzadko kiedy przydomowe oczko wodne ma powierzchnię większą niż 30 m2. Jeżeli jest mniejsze niż 30 m2, budowa oczka wodnego wymaga jedynie zgłoszenia do urzędu.W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia, a także dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Warto również dołączyć szkic oczka i kopię mapy, na której naniesiona zostanie jego lokalizacja na działce.

Budowa oczka wodnego może się rozpocząć po 30 dniach od daty zgłoszenia, jeżeli organ architektoniczno-budowlany nie wniesie sprzeciwu (działa tu zasada tzw. milczącej zgody).

Jeżeli zdecydujemy się na oczko wodne, którego powierzchnia będzie większa niż 30 m2, potrzebne będzie pozwolenie na budowę.
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Pawelan, tak znam te przepisy. Oczko, które ma powstać będzie miało wymiary 7m x 4m i nie przekroczy 30m, Złożyłam już wymagane zgłoszenie o budowie oczka wodnego. Moje wątpliwości dotyczą teraz ceny, którą zaproponował wykonawca. Nie mam pojęcia, czy ta oferta na urządzenia, którą we wcześniejszym wpisie zamieściłam jest dobra, czy też poszukać atrakcyjniejszej propozycji :roll:
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Piękne ceny... wiesz że oni proponują Ci sprzęt z górnej półki? tylko po co. Jak taki sam efekt można osiągnąć przy tańszych Polskich produktach i niczym nie odbiegają od tych co proponują.

Pokazali CI jak ma to wyglądać przy obiorze? Jakie rośliny mają być i w jakich ilościach? jakie wielkości sazonek? jaki rodzaj kamieni?

Samo oświetlenie u nich jest ponad 100% droższe niż w internecie tej samej firmy.

Skimmer do niczego nie jest Ci potrzebny.

Filtr dobrali do czego? do pojemności zbiornika? filtrację dobiera się pod ryby a nie pod ilość wody.

Do tego dojdzie robocizna, kamienie, żwir, ryby itd. Nie mówiąc już o okresie zimowym gdzie oczko też trzeba przygotować.

Koszt oczka o takiej powierzchni to około 5 tys. z dobrymi materiałami. Jak im to zlecisz to potem po kilku latach dojdziesz do wniosku że zrobiłaś błąd. Już bym wolał samemu to zrobić. Nie jest to takie trudne jak się wydaje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Piotrek, dziękuję za wskazówki. Co do oświetlenia OASE Lunaqua Classic LED Set 3 - Zestaw 3 reflektorów LED, 5 W, stojak, transformator, światło białe, ciepłe - to cena za 2 zestawy -868,00 zł

Jeśli chodzi o rośliny, to kwota 1200zł jest jedynie orientacyjna. Sama mam wybrać rośliny. Mam więc prośbę o podpowiedź, jakie rośliny powinnam wybrać. Nie mam doświadczenia z roślinami wodnymi niestety. :oops:
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

atena40 pisze: Jeśli chodzi o rośliny, to kwota 1200zł jest jedynie orientacyjna. Sama mam wybrać rośliny. Mam więc prośbę o podpowiedź, jakie rośliny powinnam wybrać. Nie mam doświadczenia z roślinami wodnymi niestety. :oops:

Za 1200zł to staw obsadzisz, a nie oczko wodne. Robią Ci kosztorys orientacyjny? jak nie wiedzą co jeszcze będzie :roll: jeżeli masz spory zapas gotówki to spokojnie kupuj te produkty, dla mnie trochę dziwne. Niech Ci zrobią koszt i projekt całości z wyodrębnieniem ilości roślin i ich wielkości, materiałów jakich planują użyć to powiem Ci czy to się opłaca. Dla mnie nadal ten filtr i skimmer to pomyłka. Widziałem te produkty i uwierz mi że są lepsze na rynku za mniejszą kasę. W tym przypadku płacisz tylko za "markę".
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Piotr, przesłałam Ci na maila do przejrzenia całą ofertę, ale nie odpisałeś :( Naprawdę brak mi doświadczenia w temacie, ale bardzo mi zależy na oczku. Dlatego chcę, aby zajęła się tym firma. Drugi powód to prozaiczny brak sił, na podjęcie się tego wyzwania ;:173
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Zaproponowany sprzęt jest bardzo dobry i zakup jego to mądra decyzja. Raczej będziesz zawiedziona oszczędnościami. Nie będę dyskutował o cenie za dany produkt - upomnij się o rabat. Filtr sprawdzałem sam kilkakrotnie - jest rewelacyjny i nigdy nie miałem problemu z czystością wody przy jego zastosowaniu. Oczywiście przy założeniu, że jest właściwie dobrany. Teksty typu "skimmer nie będzie potrzebny" bardzo źle świadczą o wykonawcy, który to pisze. Czuć tu na odległość amatorkę. Czekam na konkretną propozycję lepszych filtrów, bo ja takich nie spotkałem i argument za tym że skimmer nie jest potrzebny.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Jak ktoś nie ma pojęcia wyprowadzić oczka naturalnymi sposobami to niestety musi ratować się techniką... takie życie. :wink: zaraz posypią się stosy reklam z Twojej strony. Amen. Pozdrawiam
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zakładam oczko wodne.

Post »

Naturalne metody nie mają nic wspólnego z jakością sprzętu jaki wybieramy, energooszczędnością pompy i skimmerem. A laik budujący sobie oczko wodne moim zdaniem taki własnie sprzęt powinien posiadać i tutaj nie chodzi o żadne reklamy tylko o własną wygodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”