Skalniak od podstaw,projekt

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Martyn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2019, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Proszę o pomysł na skalniak

Post »

Witam

jestem tutaj nowy tak wiec miło mi wszystkich przywitać, Mam na imię Martyn i mieszkam w Małopolsce.
Chciałem prosić was o pomoc w pomyśle co dalej zrobić i jak by mógł wyglądać mój Wapienny skalniak.
Przedstawię może najpierw zdjęcia co jest na stan dzisiejszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Musze jednak mieć na uwadze to że jak widać na pierwszym zdjęciu będę budował ogrodzenie zaraz za krzakami,na drugim zdjęciu widać stary fundament murku za skalniakiem z szynami do siatki, to będzie podwyższone do wysokości środkowego krzewu tak wiec skalniak będzie opierał się na murku (będzie go w sumie podpierał bo wysokość drogi z każdym remontem się podwyższa wiec będzie to ogrodzenie/murek oporowy. Jak widzicie całość terenu na skalniak mam ogrodzone krawężnikiem do którego przylega frez asfaltowy.

Materiały na skalniak to przede wszystkim kamienie wapienne (ilość mam nie ograniczoną i piasek (też ilość nieograniczona)

Początkowo moja myśl to była góra kamienia i jakoś to miało wyglądać ale teraz jak przywiozłem pierwszy wóz kamienia to już to nie wygląda jak w mojej głowie i tak się chyba nie da. wiec proszę o porady co mogę w takim miejscu z takiego materiału zrobić? dodam że mam też parę opon które w sumie początkowo myślałem przeciąć w pół i zrobić z tego półki w skalniaku (nawiercić i przyczepić do bieżnika kamienie wapienne) ale od tego pomysłu już odchodzę bo jednak już tego nie widzę ;P (opony po ciągniku i samochodowe)

skalniak chciałem taki aby był on naprawdę skalniak a nie kilka kamieni osypanych ziemią - tylko czy tak się da?:)

Skalniak był by postawiony na stronę południowa pod kątem do 45 stopni. (słońce jest tam praktycznie cały dzień, po 16-18 - zależnie od pory roku słonce zachodzi za dom i zacienia to miejsce)

dodam że w tym fragmencie na pewno zostawiam widoczne dwa cisy i środkowy krzew.

z góry dziękuje:)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Proszę o pomysł na skalniak

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”