Ryby w naszych oczkach dyskusje

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Ryby w naszych oczkach

Post »

zawsze kupuję baseny dla dzieci, traktuję je jako jednorazowe
napełniam wodą z oczka, włączam napowietrzanie
po wyczszczeniu oczka wodę przepompowuję z basenu do oczka, przerzucam ryby i uzupełniam poziom wodą wodociągową
ważne jest aby jak najwięcej wody z oczka zmagazynować na okres czyszczenia w zbiornikach rezerwowych
później nie będzie problemu z zachowaniem rónowagi biologicznej
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Ryby w naszych oczkach

Post »

Jacku ale to chyba jakies wysokie baseny? Jak kupiłam orfy i wpusciłam je do wielkiej misy aby sie oswoiły z woda to niektóre wyskoczyły z niej na ziemie. Stąd moje pytanko o wysokość basenu. Albo muszę je przykryć siatka z obciązeniem (kot).
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Ryby w naszych oczkach

Post »

stosuję wysokie na 50cm
siatką zawsze można nakryć
w tej chwili mam w oczku tylko karpie koi, są stosunkowo spkojne w tych basenach dlatego nie nakrywam ich siatką
pozdrawiam
Jacek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ryby w naszych oczkach

Post »

Ja natomiast robię składaną konstrukcję z desek i wykładam grubą folią ogrodniczą lub budowlaną. Wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek

W dolnej części rysunku sposób podwyższenia ścianek w przypadku konieczności podwyższenia ścianek zbiornika w celu zwiększenia jego pojemności. Całość buduję na trawniku. Zbiornik po wpuszczeniu ryb przykrywam napiętą siatką, którą używam jesienią przeciw liściom nad oczkiem, wcześniej wkładam do zbiornika kostki napowietrzające, jeśli ryby mają być w zbiorniku kilka dni.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Ryby w oczku.

Post »

Mam oczko wodne 7 lat a wnim rybki(karasie kolorowe).Na zime wkładam do wody ,zwiniętom w rulon mate ze słomy,do połowy głębokości.Jak w zime są duże mrozy,wycinam piłką otwór taki żeby weszła pompa.Wypompowuje 3-4 cm.wody i zatykam otwór steropianem.Zawsze ryby przeżyją.Nie powinno się wyrąbywać przerębli,bo można obudzić ryby z letargu.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Według mnie , ryby w zimnej wodzie są uśpione . Mam oczko od 13 lat i różne warunki były przez te lata , i były przeręble ze styropianem i nie było widać oczka bo tyle było śniegu i zeszła woda do połowy bo odpadła jakaś stara łatka i zawsze przeżywały . Oczko mam płytkie tylko w jednym miejscu może na metrze kwadratowym jest metr a tak może do kolan . Ryb jest dużo bo i zwykłe z jeziora i karasie kolorowe i karpie i od roku karpie koi . Jeszcze w tamtym tygodniu nie było widać żadnej aktywności bo był przymrozek i woda w oczku była bardzo zimna . U mnie mniejsze ryby siedzą między doniczkami a większe pod płaskimi kamieniami ułożonymi na kamieniach , tak że ryby tam wpływają i ich nie widać . Wczoraj doszło następne 2 karpie koi (platinum i beni kikokuryu) no i przyszła pierwsza żabka -ropuszka .
Pozdrawiam :wit Beata
Obrazek Obrazek

Obrazek
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Re: Ryby w oczku.

Post »

Beato masz ładne oczko,troche za zielona woda, ale i ja nieraz mam taką. Ja mam w najgłębszym miejscu 2m40cm chociaż moje oczko jest mniejsze. Mam w nim około 150 ryb, troche za dużo, ale w tym roku muszę część wydać. Chciałem wstawić zdjęcia ale jeszcze nie umiem.

Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Złocisty karp z drugiego zdjęcia wczoraj rano wyskoczył z wody i zdechł . A przez kilka dni wieczorową porą słyszałam , że skaczą za muchami jak szalone , bo jest jeszcze jeden tylko ma ciemniejszy grzbiet . Ważył chyba z kilogram a mieliśmy go z 7 lat . U nas po sklepach można dostać tylko karasie i nawet nie pamiętam gdzie go kupiliśmy .A może z innego powodu wyskoczył z tej wody .? Czy ktoś z Forumowiczów miał taki problem .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Żadna ryba nie chce pływać w takiej wodzie... badasz chociaż jej parametry?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Badam tylko pH , ale tym razem woda była kryształ a może za czysta .?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

To zbadaj resztę parametrów, kup walizkę JBL-a i zobacz w czym problem.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Na pewno kupię jakiś zestaw filtracyjny i lampę uv , bo mam tylko zwykłą pompkę ,ale nie stać mnie na jakąś drożyznę . Woda w oczku dla tego była taka zielona ,bo po pierwsze folia jest zielona (teraz jest już czarna ) , i właśnie dodawaliśmy pokon do oczek na glony ,który po wsypaniu zmętnia wodę przez kilka dni a póżniej się oczyszcza . Nie ma w oczku żadnych pływających świństw , tylko na dnie to co zrobią rybki i może kilka liści wierzby mandzurskiej , bo ona sypie się całe lato . I najgorsze są te liście w jesieni . Jak robiliśmy 13 lat temu oczko to i małych drzewek nasadziliśmy a teraz wpada to do oczka . Już w jesieni wycinam doszczętnie wierzbę smoczą , jeszcze mała babilońska i ogromna mandżurska , na nóżce pendula i klon palmowy 4 metrowy , była jeszcze jedna wierzba pendula i jeszcze jeden klonik palmowy ale wymarzły . Widzę , że większość z Was ma dużo roślin koło oczka , ale mało drzew liściastych .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Dodając chemię nie uzyskasz równowagi biologicznej nigdy. Już za tą kasę to bym roślin dokupił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”