Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
martusiek85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 sty 2014, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

witam wszystkich, jestem nowa, mam nadzieję że dobrze trafiłam z tematem.
kupilismy dom, mam oczko wodne z rybkami( hm..chyba karasie..nie mam pojecia :? nie znam się ) otóż dookoła oczka jest pusto, zero roślinności.. chciałabym coś tam wiosną posadzić, może jakieś niskie drzewka, jakieś trawy ozdobne? może też skalniaki ... rośliny pływające... doradźcie cokolwiek..ja sie jeszcze nie znam na tym a nie chce żeby oczko straszyło i nie chcę też go likwidować,

mogę liczyć na jakieś rady, może ktoś mnie zainspiruje?

zdjecia w obecnej chwili nie mam, bo klucze odbieramy za 2 tygodnie, oczko ma wymiary jakieś 4metry na 2-2,5...głębokość chyba też będzie około 2m. do tego musi dojść ogrodzenie mamy psy i małe dziecko i wolę nie ryzykować kapieli z rybkami... :)

dziękuje za pomysły :) pozdrawiam!

Proszę o poprawną pisownię. Regulamin.
Zdania zaczynamy wielką literą..../Iwona
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

witaj
Co do oczka i jego zawartości to poczekaj do wiosny i wtedy zrobisz dokładne pomiary co najważniejsze z jego głębokością, okaże się czy jest w nim jakaś roślinność, a rybki jak się da im zrobić fotki to wtedy opiszemy co jest co.
Co do jego otoczenia to pooglądaj fotki oczek na forum jest ich sporo i wiele pomysłów można zaaranżować u siebie.
Co do zabezpieczenia to jeśli chodzi o psy to tylko ze względu na to że mogą poszarpać folię (oczywiście jeśli jest z folii wykonane bo nie zaznaczyłaś :D ) . Moje jest wyłożone kamieniami więc pies ma przez cały rok ma naturalne poidło.
Jeśli chodzi o dzieci to nie ma znaczenia, jakie zabezpieczenie by nie było i tak je pokona. Mam troje i wiem że trzeba mieć oczy dookoła głowy. Po prostu trzeba od małego przyzwyczajać i wmawiać że nie wolno podchodzić, a poza tym pilnować, pilnować no i pilnować.
martusiek85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 sty 2014, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

No i jestem, okazało się po zimie, że jednak są jakieś rośliny..a nawet za dużo.Chodzi mi o glony..dna nie widać, woda paskudnie brudna, są jakieś roślinki, które rosną na dnie i tylko końcówki widać póki co na wierzchu.
Jutro w dzień zrobię zdjecia to może ktoś mi pomoże jakoś rozróżnić tą roślinność, co wywalić a co zostawić ;:180

Z racji tego,że ta woda jest taka paskudna, chcemy spuścić całą wodę z oczka i wyczyścić porządnie i zalać na nowo.
Czy to dobry pomysł?

Co do ryb..poprzedni własciciel zabrał najwieksze Koi bialo-pomaranczowo-czarne a miały po 50cm okolo, i zostaly mi moze ze 3-4 po okolo 10-15cm maks tak wiec bedziemy uzupelniać zapasy za jakis miesiac.

A co do psa..nie wykazuje zainteresowania oczkiem wodnym.Podszedl raz i wiecej go nie widzialam :) Tak wiec samo się rozwiązalo, ale mimo wszystko będziemy całość ogradzać drewnianym płotkiem ze względu na wkrótce chodzącą córkę.

Zaczęłam robić mały skalniak..czy coś co ma przypominać skalniak .Póki co mam górke usypaną i w częsci obłożoną kamieniami. Jak rozpocznie się sezon na roślinki to kupię skalniaki, poki co mam 2 małe drzewka i 3 trawy ozdobne, które będą miały po 1m, 2 i 3 metry.


Ufff..poprawiłam... .
Proszę pisać poprawnie,używając wszystkich liter polskiego alfabetu.
§ 3.2 a) Regulaminu Forum/Administrator
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Ja co rok,chocaż mam ponad 100 rybek,wyławiam je do baseniku dla dzieci i wypompowuje wszystką wode myje całe oczko,wszystkie kamienie(roboty na dwa dni).Potem napuszczam świeżej wody,odczekuje dwa dni żeby woda miała temperature zbliżoną do tej w baseniku i wpuszczam ryby.W ciągu roku pare razy wypompowuje część wody i dolewam świeżej.

Obrazek
1andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 kwie 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Bardzo głupi pomysł i bardzo dużo pracy. Namęczysz się a oczko nigdy nie osiągnie równowagi biologicznej. Od 8 lat, czyli od wybudowania oczka 7x6m nigdy nie wymieniłem w nim wody.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

A ja właśnie dokonuje reorganizacji przydomowego stawu- wymiary 10x5 metrów. Woda dopływa na bieżąco z sąsiedniego strumienia więc będą pstrągi tylko mam pewne wątpliwości. Chcemy zapobiec wyrastaniu dzikiej trzciny i trawska bo ostatnimi czasy to była plaga. Wymyśliliśmy więc żeby staw czymś wyłożyć- czy to musi być koniecznie folia? Izolacja nie jet potrzebna bo tak jak pisałam woda na bieżąco wpływa i wypływa, zresztą jest droższa. Czy mogę zatem wyłożyć staw np. geowłókniną i na to wysypać żwirek? Chodzi mi tylko o to, żeby nie przerastała nieporządana roślinność. Co Wy na to? Czy może jakieś inne rozwiązania. I jak wtedy wygląda sprawa nasadzeń roślinek w strefach wody?
Paulina
palmowy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 mar 2014, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Witam mam pytanie odnośnie tego zbiornika na deszczówkę ,chodzi mi jakie rośliny najlepiej kupić ?,zbiornik jest cały wykafelkowany, a rybki to chyba karasie.Dno jest betonowe.Tak jak wyżej napisałem był to zbiornik na wodę cały z betonu. Po wykafelkowaniu i montażu malej fontanny przestał straszyć. Obrazek
Grzegorz
Pavlos
50p
50p
Posty: 60
Od: 27 maja 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Może jakieś pływające np. grążel żółty
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Lilia wodna Aurora i wystarczy ewentualnie sit. Nic więcej. Ile zbiornik ma głębokości i czy jest nasłoneczniony?
Pandora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 23 maja 2014, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Serdecznie wszystkich zapraszam: Do zapoznania się z Regulaminem Forum
palmowy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 mar 2014, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Tez myślałem o liliach tylko to by musiały być do płytkiej wody. Ta Aurora to do jakiej głębokości się nadaje? A wymiary to pierwsza komora przed fontanną to 115cm na 137cm głębokość 60cm a druga167cm na123cm głębokość 55cm .Te wymiary głębokości to są od dna do przelewu na środku murka gdzie stoi fontanna , a całkiem do pełna jest jeszcze 10 cm zapasu. Zbiornik jest od południa ale do godziny 13-stej latem zasłania go trochę wielki orzech po 13-stej do 20- stej jest w pełnym słońcu.
Grzegorz
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

palmowy pisze:Tez myślałem o liliach tylko to by musiały być do płytkiej wody. Ta Aurora to do jakiej głębokości się nadaje?

Właśnie ona lubi płytkie wody. Na rybki ten zbiorniczek troszkę za mały
palmowy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 mar 2014, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomysł na zagospodarowanie oczka wodnego

Post »

Dzięki Piotrek P .A co do rybek to chyba parę karasi się zmieści w zimie je wyłowie.
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”