Oczko wodne na podmokłym terenie.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
globalinfo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 kwie 2024, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oczko wodne na podmokłym terenie.

Post »

Witam wszystkich,
Planuję budowę oczka wodnego.
Niestety grunt jest bardzo podmokły - woda gruntowa jest już na 30cm.
Zastanawiam się czy konieczna jest folia przy takim gruncie.
Planuję zrobić rurę odwodnieniową około 50m która by zasilała oczko oraz kolejną rurę odwodnieniową która by odprowadzała nadmiar wody.
Różnica poziomów jest w miarę jednakowa tj. 0,5m na każde10m wzdłuż działki, pochylenie poprzeczne 1m na całej szerokości działki tj. 40 m
Proszę poradźcie jak to zacząć: administracyjnie i wykonawczo.

Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Oczko wodne na podmokłym terenie.

Post »

Pierwsze pytanie to stabilność poziomu wody gruntowej. Jeśli poziom jest w granicach 30 ( jak twierdzisz - kiedy sprawdzane? ) 60 cm to kop stawek. Po co ci oczko. Natomiast co do folii...Po pierwsze kosztuje. Po drugie jeśli masz tak wysoki poziom wody gruntowej tylko na wiosnę, a potem opada - niestety folia nie będzie stabilna. Zewnętrzna woda zwinie folię po zimie. Ta twoja działka to na jakiejś łące?
globalinfo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 kwie 2024, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko wodne na podmokłym terenie.

Post »

dziad_Jag pisze: 15 kwie 2024, o 23:52 Pierwsze pytanie to stabilność poziomu wody gruntowej. Jeśli poziom jest w granicach 30 ( jak twierdzisz - kiedy sprawdzane? ) 60 cm to kop stawek. Po co ci oczko. Natomiast co do folii...Po pierwsze kosztuje. Po drugie jeśli masz tak wysoki poziom wody gruntowej tylko na wiosnę, a potem opada - niestety folia nie będzie stabilna. Zewnętrzna woda zwinie folię po zimie. Ta twoja działka to na jakiejś łące?
No może źle nazwałam może być stawek. Działkę mam od niedawna i poziom patrzyłem teraz na wiosnę w okresie bez opadów przez tydzień. Raczej łąką bym nie nazwał bo jest trochę drzew liściastych i owocowych - ogólnie całość jest porośnięta trawą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”