Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Piotrek , nie jestem bogaczką ,żeby karmić bociany rybami za 30 zł , mogę im nawet coś kupić , a nie karp koi na 30 cm Na pewno nie dałabym 1500 zł za rybę , karpie koi szybko rosną , w ciągu dwóch lat urosły 2 razy tyle a może i ponad , jedną rybkę mam mutanta , urodziła się z ogonem jak u delfina , też by jej było szkoda .Bociek na szczęście dzisiaj nie przyleciał a gniazdo ma około kilometra ode mnie .Bałam się ,że może swoim dziobem przedziurawił folię w oczku ,ale chyba nie .
Beata :wit

Jacku , nie obrazisz się ,że ja tu u Ciebie tak się rozpisuję o tym kormoranie w piórkach bociana . :)
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Rozumiem Piotrze, że pozwalasz żyć wszelkiemu robactwu typu mszyce, gąsienice, które żerują na twoich roślinach?
Te kaczki chyba nie zjedzą ryb za 1500 zeta, ale może przyjdzie wydra i pozamiata w jeden wieczór. Nie po to dbamy w ten czy inny sposób o nasze ogrody, żeby ten czy inny szkodnik to niweczył. Nie po to kupuję ryby żeby nimi karmić bociany, wydry czy koty tylko żeby cieszyły moje oczy i jak będzie taka potrzeba to każde po kolei załatwię i będzie to zgodne z naturą "zwycięża silniejszy".
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

szkodnikk pisze:Rozumiem Piotrze, że pozwalasz żyć wszelkiemu robactwu typu mszyce, gąsienice, które żerują na twoich roślinach?

Tymi szkodnikami zajmują się ptaki, prowadzę ogród ekologicznie. U mnie jest masa kotów które przychodzą od sąsiadów, mimo to nie łowią ryb, dlaczego? bo konstrukcja oczka wodnego nie pozwala im na to, nie jest to pastuch elektryczny. Nazywasz bociana szkodnikiem? no cóż. Niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

A co byś zrobił jak by przyleciał do Ciebie i odleciał z rybką za 1500 , a jeszcze kilka takich byś miał , może czekałbyś na niego z resztą . Sama nie mogłam w to uwierzyć ,że wszedł do oczka , a jak jeszcze w ciągu 2 godzin przyleciał 3 razy
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Mszyc ptaki nie zjedzą, a co do bociana to w momencie kiedy przychodzi do mojego oczka i wyjada ryby jest dla mnie szkodnikiem.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Dla mnie też jest szkodnikiem , jak bym mu pozwoliła to dzisiaj w moim oczku nie było by już ryb .
Beata :wit
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Taka jestem wściekła na niego , że jak przyleci jeszcze raz nie ręczę za siebie . Pojechałam o 8,30 do miasta , zostawiłam przy oczku na krześle kurtkę ,leżał rozłożony długi wąż , dwa duże siedziska z huśtawki i to mu nie przeszkadzało, żeby wrąbać z 5 ryb ,poszedł jeden koi , stara ponad 10 letnia szogunka i kilka karasi , i nie chodzi o kasę , ale te ryby były tak długo , człowiek się przywiązał o ono wyczuło ,że mnie nie ma w domu i weszło na dodatek do czystej wody bo wczoraj wyczyściłam i dolałam wody , jak bym miała tyle ziemi to jutro już by tego oczka nie było taka jestem wściekła .. I niech mi nikt nie mówi ,że trzeba dokarmiać bociany
Beata
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Obok oczka na skalniaku wiosna w pełni i kolorowo od kwiatów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Natomiast w oczku kaczeńce kwitną, a liść grzybienia który jesienią zatrzymał się w połowie głębokości wyszedł już na powierzchnię.

Obrazek Obrazek

Natomiast na pędach siedmiopalecznika błotnego ropuchy zrobiły swoje ;:168
Obrazek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Jacku , a gdzie nowe ryby , , ale będzie jedzonka jak wylęgnie się to wszystko ,u mnie też już pełno nitek ze skrzekiem . Bocian był jeszcze w środę , wlazł do oczka i go pogoniłam , zostały tylko karpie koi , 3 karasie i drobnica , karasie poszły bo były oswojone .
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Karpie 3 tygodnie temu wpuściłem do oczka bo woda się do 12 stopni nagrzała i nie chciałem już ich dłużej kisić w kastrze.
Co do tego bociana to musisz jakoś zabezpieczyć oczko przed nim bo jak znalazł stołówkę to będzie wracał jak nie teraz to w czasie karmienia młodych, jak nie w tym roku to w następnym. Szkoda tracić ryby. Może ma ktoś pastucha elektrycznego do pożyczenia to byś spróbowała go poczęstować prundem ;:14 .
philtoon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2015, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

I bardzo dobrze zrobiłeś.U mnie tez sie juz dzieje.Oby do lata.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Wszystko w pełni rozwoju.
Niespodziewani goście.

Obrazek

Oczko zarasta.

Obrazek Obrazek Obrazek

I przechodzi przebudowę.

Obrazek Obrazek Obrazek

W celu wyrównania poziomów potrzebna była duża skarpa lub murek. Wybrałem murek a w spoiny z ziemi powtykałem różne rojniki rozchodniki i co tam jeszcze lubi takie miejsca.
Teraz czekam tylko aż ktoś połączy te części folii.

Obrazek Obrazek Obrazek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Oczko Jacka

Post »

Oczko zarastając robi się bardzo naturalne.Dla mnie bomba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”