Rybki zimą w małym oczku

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
czarny88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lis 2013, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rybki zimą w małym oczku

Post »

Witam mam problem co zrobić z rybkami w moim niewielkim oczku. Mianowicie ma ono wymiary ok 1,7x1,3m i ok 85 cm głębokości i druga część (taka odnoga) 1x1m i jakies 50 cm głębokości. Czy w takim oczku rybki będą mogły spokojnie przezimować do wiosny jeżeli na tafli były by pływaki styropianowe albo częściowo taflę wody przykrył bym styropianem i do wody włączył na powietrzacz taki akwariowy, który chodził by całą dobę?? Rybki odkąd zrobiło sie chłodno utrzymuja sie na dnie wiec chyba ta płytsza część oczka im nie zaszkodzi? załączam zdjęcia dla lepszego zrozumienia

http://zapodaj.net/747837313fc0f.jpg.html
http://zapodaj.net/ae0477eccae51.jpg.html
http://zapodaj.net/9c13a04b3e0ba.jpg.html


Wiem że oczko jest za małe i będę je stosownie poprawiał ale chciałem to zrobić juz na wiosnę

Pozdrawiam wszytkich i czekam na odpowiedź
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Istnieje ryzyko zamarznięcia tego zbiornika do samego dna ;/ Moim skromnym zdaniem, lepiej przezimować ryby w piwnicy, nie ryzykowałbym pozostawienia ryb w tym zbiorniku . Napowietrzacz to też w sumie dobre rozwiązanie ale lepiej wyłowić jeśli nie masz dużej ilości ryb.
czarny88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lis 2013, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Witam dziękuję za odpowiedź w piwnicy musza być one w jasnym pomieszczeniu prawda? mam tak ok 15 czerwonych karasi

jeszcze jedno a czy mogłby by być w nieogrzewanym garażu ?? tam temperatura spada poniźej zera ale do akwarium włożył bym grzałkę z termostatem, oraz drugie pytanie czy mogą zimowac w czarnym plastikowym pojemniku (to największy jaki mam taka kastra na beton bodajże)?
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Oczko trochę małe. Moja rada taka jeżeli faktycznie masz tam głębokość 85 cm to można by je tam zostawić. Musisz zamontować napowietrzacz a, że oczko jest nie wielkie to proponuję dodatkowo zrobić coś w rodzaju tunelu foliowego czy namiotu.
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

to masz 2 wyjścia, wybierz to które chcesz ;)
czarny88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lis 2013, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Tunel foliowy?? czyli co bo nie bardzo zrozumiałem ? czyli po prostu przykrycie oczka folią? Czy mogłbym prosić o jakieś fotki takiego który jest prawidłowo wykonany? I napowietrzacz musiał by chodzić całą dobę??


I jeszcze jedno pytanie czy na powierzchni oczka połozyć płyty styropianowe ? Czy to coś da?
A ta mniejsza (płytsza) odnoga rybki chyba nie będa w niej przebywać? jej mogę za bardzo nie zabezpieczać?


tak sobie myśle że chyba jednak je połapie i nie będę ryzykował a czy mogą one zimować w piwnicy w czarnym plastikowym pojemniku?
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

dlaczego straszycie kolegę?
przecież to tylko karasie
odpuść sobie inwestycje w stropiany i inne wynalazki (np. szklarnie- to już przesada)
wystarczy napowietrzanie i zimę bez żadnych problemów przetrwają, bez żadnych strat
nie stresuj się o postępuj tak jak mówię, będzie OK :)
pozdrawiam
Jacek
czarny88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lis 2013, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Czyli pompka nawet taki akwariowy napowietrzacz ciągle chodząca 24h i bedzie dobrze mimo tych 85 cm głębokości??
majkamati
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lis 2013, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Dokładnie napowietrzacz spokojnie wystarczy, moja oczko ma co prawda 70 cm, ale patent sprawdził się elegancko.
czarny88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lis 2013, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

ooo super to nawet płytsze i nie przykrywałeś niczym?? Może dobrze by było polożyć jakiś steropian na wodę dla wszystkiego?

To zostało mi tylko zamontować jakoś napowietrzacz tak by rurka była cały czas ponad taflą wody i mogła pobierać powietrze:) Macie jakieś sposoby??
Slaw
50p
50p
Posty: 99
Od: 28 lis 2013, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Ja jestem zwolennikiem szkoły, która mówi, że ryby maja szanse na przezimowanie wtedy gdy głębokość zbiornika to 1,5 m, oczywiście ważna jest też jak największa objętość wody.Tylko takie warunki dają pewnośc że ryby wiosna bedą się miały dobrze przeciwnym wypadku to rosyjska ruletka. Druga sprawa jak wyglądają zimy w rejonie, w którym mieszkasz czy jest to w obrebie miasta - tam zawsze troche cieplej. Dobrze jeśli na dnie byłoby troche mułu karasie to uwielbiaja a rozkładajaca się materia działa troszkę jak kaloryfer.
Wyobraźmy sobie że mimo Twoich starań mam na myśli napowietrzanie oczko pokryje się lodem a, ostatnie 3 zimy udowodniły nam że temp -20 przez ponad tydzień jest możliwe w naszej strefie klimatycznej, to pokrywa lodowa może mieć nawet 30 cm grubości a przy głebokości 85 cm sprawia że przestrzeń życiowa zmniejsza się o ponad 1/3.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie znasz ryzyko.
Dla ogrodnika nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

Dokładnie! Popieram Slaw, to oczko jest za małe żeby ryby mogły tam zimować, nie ryzykowałbym. Dużej pracy nie będzie przy wyłowieniu tych ryb i przeniesieniu ich do piwnicy.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Rybki zimą w małym oczku

Post »

ubiegła zima trochę dała się we znaki z ujemnymi temperaturami
jedno z moich oczek jest bardzo małe, średnica jakieś 0,7m, głębokość waha się od 20- 35cm
usadowiłem w nim moją kolekcję lilii miniaturowych
aby nie było komarów w ubiegłym roku wrzuciłem jednego karasia ozdobnego długości jakieś 4cm, późną jesienią miał długość około 8-9cm, bez dokarmiania
przez cały okres zimowy nie napowietrzałem tego oczka, całą zimę było zamarznięte
karaś spokojnie przeżył te warunki i dalej tam pływa
oczko, o które się dopytuje czarny88 spokojnie pozwoli przezimować te ryby, o ile jeszcze dołoży napowietrzanie żadnych strat nie zanotuje
pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”