Woda w małym ogródku

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
JakubZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2007, o 10:03

Woda w małym ogródku

Post »

Witam

Posiadam mały ogródek ale chciałbym mięć w nim "wodę".
Czytałem że woda w ogrodzie zmienia mikroklimat i ożywia całe podwórko.
Niestety mam mały ogródek i nie zmieści mi się żadne oczko wodne.
Powierzchnia do zagospodarowania to ok. 1.60m na 1.00m
Proszę o jakieś pomysły(kaskada,wodospad,...)[/i]
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Też mam mały ogródek i bardzo chciałam mieć wodę. Zrobiłam więc małe oczko, a raczej "kropelkę wodną". Miejsce narzuciła mi rosnąca od dawna wierzba mandżurska. Chciałam też mieć skalniak, więc wokół tej "kropelki" z jednej zrobiłam go, a po przeciwnej wkopałam folię, przysypałam ziemią i posadziłam rośliny wilgociolubne.
Tak to wyglądało zaraz po zrobieniu

Obrazek

a tak po roku

Obrazek

Pozdrawiam

Gotowa forma oczka 120 litrów
Koszt Coś koło 100, chyba nawet poniżej. W różnych sklepach były różne ceny takiej samej formy.
JakubZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2007, o 10:03

Post »

Bardzo fajne rozwiązanie ja bym do tego dodał jakąś mini fontannę lub kaskadę
JakubZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2007, o 10:03

Post »

JA zamiast gotowej formy użyję folię do oczek wodnych 5zł za 1m2
A prąd przeciągnę z garażu .
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jaka grubość jest tej folii ?
JakubZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2007, o 10:03

Post »

grubość wynosi 0,8 m
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nigdy nie kupujcie folii budowlanych na oczka. Jeśli wytrzyma 2 sezony to będzie cud. Zmarnowane pieniądze i praca. Folia, nawet do najmniejszego oczka powinna mieć grubość 1mm. i specjalna do oczek wodnych, osiągalna w centrach ogrodniczych. Można też użyć jako pojemnika starą drewnianą donicę, balię itp.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

JakubZ pisze:JA zamiast gotowej formy użyję folię do oczek wodnych 5zł za 1m2
A prąd przeciągnę z garażu .
Według mnie najważniejszą sprawą jest sprawdzenie możliwości napraw uszkodzonej folii. Wreszcie to tylko folia i z taką możliwością trzeba sie liczyć.
Pisałem już o swoich problemach z klejeniem uszkodzonej folii - kosztowało mnie to wiele pracy, zakupu kilku opakowań nieskutecznych klei i miesiące stresów, gdy tylko spojrzałem na znowu nieskutecznie załatane dziury i schodzącą z oczka wodę. :evil:
Polecam dokładnie sprawdzić czy, folia ta da się skleić jakimś klejem.(oferowane folie są łączone na gorąco) Najlepiej poprosić sprzedawcę o przesłanie listownie próbki folii i sprawdzić, czy można ją skleić oferowanym przez niego klejem.
Jeśli nie znasz metody naprawy folii (i nie jesteś jej pewien) - to nigdy takiej nie zakupuj, bo spotkasz się z problemami , a może z koniecznością wymiany całej folii.
Wreszcie jeśli kupujesz jakikolwiek sprzęt do domu - to również pytasz się o gwarancję i możliwość napraw pogwarancyjnych.

Nie ważne jest czy ta folia jest droga czy tania, ale czy jest Ci znana sprawdzona metoda naprawy uszkodzeń tej folii.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

JakubZ pisze:myślałem o takiej specjalnej wacie ale chyba sopbie odpuszcze
I bardzo dobrze myslales, bo ta wyzej z Allegro, nie nadaje sie do oczek to jakis wynalazek. Przede wszystkim trzy warstwowa z PVC nie kosztuje tak malo. Poza tym nie pasuje mi grubosc tej folii jeśli to trzy warstwowa to nie bedzie tak cienka. Jeszcze jedno podejrzewam, ze to folia z PE skoro nie mozna jej kleic.

Osobicie proponuje zakupic folie PVC polskiej produkcji firmy ERGIS, moje Mikro Jezioro od 12 lat funkcjonuje bez problemow na tej folii o grubosci 0,8 mm.

Eaz sie zdazylo ze folie uszkodzilem raz w trakcie budowy i sklejona wtedy klejem (opisywalem sposob klenia juz wczesniej) trzymala do ub roku kiedy to za blisko posadzona wierzba znalazla sobie korzeniami przejscie przez latke. Usunalem korzenie poprawilem latke i trzyma jak na razie dobrze.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

paco pisze:
Pisałem już o swoich problemach z klejeniem uszkodzonej folii - kosztowało mnie to wiele pracy, zakupu kilku opakowań nieskutecznych klei i miesiące stresów, gdy tylko spojrzałem na znowu nieskutecznie załatane dziury i schodzącą z oczka wodę.
Paco, prawie we wszystkiich oczkach jakie do tej pory popelnilem, uzywalem kleju do np. laczenia folii kakskady z folia oczka lub klejania plachty w trakcie ukladania (likwidacja fald), jak do tej pory funkcjonuje one od kilka lat bez problemow. Wazna jest folia, kupuje jedynie poklska folie PVC, bez zadnych uszlachetniaczy i innych wynalazkow w skladzie folii. I sposob klejenia jaki opisywalem w jednym z wczesniejszych postow, zdaje dodkonale egzamin.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Pawel Woynowski pisze:
.... Wazna jest folia, kupuje jedynie poklska folie PVC, bez zadnych uszlachetniaczy i innych wynalazkow w skladzie folii. I sposob klejenia jaki opisywalem w jednym z wczesniejszych postow, zdaje dodkonale egzamin.
I to co tu piszesz powinno być zapisane dużymi literami i być mottem dla wszystkich, którzy chcą wykonać oczka w ogrodzie. Ja popełniłem błąd kilka lat temu - bo wtedy jeszcze nie znałem Pawła i nie mogłem słuchać (czytać) jego pożytecznych rad.

"WAŻNA JEST FOLIA, KUPUJE JEDYNIE POKLSKĄ FOLIE PVC"
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

A ja na razie zrobiłem przymiarki i będę robił mini oczko wodne z wanny.
Tak to wygląda na razie. Sorki za jakość robione komórka.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

Witam.
tak wyglądają kolejne postępy.
Obrazek
Obrazek
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”