Dół na działce pozostawiony sam sobie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Dół na działce pozostawiony sam sobie

Post »

Witajcie,

Mam taki pomysł. Mam na działce miejsce gdzie woda utrzymuje się długo. Gdzieś pewnie stare ceramiczne dreny są nieszczelne i po prostu jest tam dosyć mokro.

Nie chcę się na razie angażować w oczka wodne bo więcej przy tym będzie pracy ale mógłbym wykopać dół powiedzmy o wymiarach metr na półtora i głęboki na metr i zawsze na wiosnę napełni się on sam z siebie wodą.

Czy taki dół w wodą w okresie wiosennym wzbogaci o nowe gatunki pożytecznych zwierząt moją działkę czy to bez sensu bo powstanie niewielkie śmierdzące bajoro z mułem nie wnoszące nic pożytecznego?

Nakład pracy oceniam na 30 minut pracy łopatą i na tym bym zakończył. Wizualnie nie ma to znaczenia bo to zakątek ogrodu.

Z uwagi że teren gliniasty to może ta woda się utrzyma nieco dłużej.

Z góry dzięki za udział w temacie i wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dół na działce pozostawiony sam sobie

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Dół na działce pozostawiony sam sobie

Post »

Dzięki. Poczytałem jednak 80% jest o tym co zrobić żeby wydrenować działkę a dwa ostatnie posty że Eva wykopała staw i jak woda opadnie to ma brzydkie brzegi. :wink:

Tak jak wspomniałem - wizualnie nie ma to znaczenia.

Temat jest o tyle prosty że pewnie część z Was ma takie doły u siebie po wykopaniu czegoś albo wybraniu, zalewa to na wiosnę wodą i jakieś życie się w tych tymczasowych zbiornikach kręci?
Mcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 10 lip 2019, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dół na działce pozostawiony sam sobie

Post »

Taki stawek będzie domek dla płazów (brakuje im tego wokół nas) no i owadów - poidło dla ptaków, pszczół (to pływające np drewnienko, patyk) warto - ja mam pływające chrząszcze https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yw ... ze%C5%BCek, - wokół irysy syberyskie pięknie rosną. :wit
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 638
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Dół na działce pozostawiony sam sobie

Post »

Przeglądam tematy o oczkach wodnych i stawach i nabieram coraz większej ochoty.

1. Miejsce w sumie mam ale tuż nad nim jest całkiem spora ałycza. Jej gałęzie byłyby bezpośrednio nad wodą. Wyglądać to by wyglądało świetnie zwłaszcza podczas kwitnienia ale czy później liście i owoce nie byłyby zbytnim problemem?

2. Czy folie 3-warstwowe 0,4mm są coś warte czy lepiej coś innego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”