Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Rafaldud
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 cze 2013, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

Witam.Jestem laikiem w branży i proszę o wsparcie ;:173 Kilka tygodni temu zbudowałem oczko wodne o wymiarach szer. 4m,dł. 10m, głębokość około 80cm.(około 32m3 wody) W pobliżu domu mam studnie z której codziennie wypompowuje wodę ponieważ podchodzi mi do piwnicy,można by powiedzieć że studnia pracuje jako drenacja :wink: wymyśliłem że zamiast wylewać wodę od razu do rowu będę wlewał do oczka, a rurą spustową którą zamontowałem w oczku nadmiar będzie wylewany do rowu. Podpowiedzcie czy to dobry pomysł, czy umożliwi to osiągnięcie równowagi biologicznej w oczku,czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na rośliny i ryby tam żyjące? dodam jeszcze że dziennie było by to około 200-300l czystej wody.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

Ale po co? To nic nie da. Lepiej zrób strumień i filtr glebowo-korzeniowy możesz od studni puścić wodę przez strumień do oczka, ale nie wypuszczaj wody do rowu. W ten sposób nie uzyskasz żadnej równowagi biologicznej będziesz miał sterylną kałużę.
Pokaż fotki tego oczka. A wodę będziesz miał na uzupełnianie braków w oczku :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Rafaldud
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 cze 2013, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

Obrazek
Dziękuje za info. wstępnie tak to wygląda jak na foto,z tyłu gdzie widać te większe kamienie chcę zrobić skalniak z jakiś mini wodospadem który planowałem zasilić właśnie wodą ze studni,którą i tak codziennie wypompowuje.:roll: Co do tej wody,czy pomogło by to zachować w oczku krystalicznie czystą wodę bez uszczerbku na zdrowiu roślin,jeśli nie to proszę o info. jak najskuteczniej uzyskać taki efekt i czy w ogóle jest to możliwe.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

przy pojemności 32m3 nie będziesz miał sterylnej kałuży wlewając 300l wody, a przynajmniej regularnie będziesz wodę odświeżał. A 300l to z takiej powierzchni może w upały samo odparować.

Ja wlewałbym.
Rafaldud
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 cze 2013, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

Dziekuje za odpowiedz,namówiłeś mnie :D będę wlewał,a o efekcie napisze za jakiś czas.pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Oyon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 18 gru 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko wodne zasilane wodą ze studni.

Post »

Ja tez bym wlewał, jeśli jest to klarowna woda.
Zawsze to będzie dopływ świeżej wody która będzie rozcieńczała azotany.
Musisz tylko dobrać wydajność pompy - najlepiej pompującą stale o małej wydajności
tylko by pokryć dobowy napływ do dziękuję
Uwaga - aby gwałtowny napływ wody nie zmieniał temperatury wody w oczku.
pozdrawiam Krzysztof
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”