Mój wodny świat w pokoju

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Mój wodny świat w pokoju

Post »

Chciałam wam przedstawić moje kochane akwarium po kolejnej zmianie aranżacji.
Przesyłam linki do filmu:

http://youtu.be/rYppMb1u5is
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Piękna zupa rybna...nie dosyć,że przerybienie to jeszcze skalary w 112....echhhh
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

ryb nie było widać jakiś czas temu jak były małe, pozbywam się ich w tym tygodniu bo widzę że się dzieje tłocznie . Skalary oczywiście zostaną ale brzanki podam dalej. Zresztą nie były one moim zakupem tylko darowane jak większość i żal było je w kibel spuścić tylko dlatego że mogło mi się akwarium przerybić. Zresztą nie jest tragicznie bo parametry wody w normie i nie zdycha nic, za to częściej musimy podmieniać wodę. Zresztą przelicznik na rybę jest 1 litr = 1 cm wody więc skalary całkiem śmiało mogą zostać. Poza tym mają się świetnie i regularnie składają ikrę :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Zulka pisze: Zresztą przelicznik na rybę jest 1 litr = 1 cm wody więc skalary całkiem śmiało mogą zostać.

Jakiś kretyn wymyślił te przeliczniki i ludzie w to wierzą. Skalary potrzebują dużych zbiorników (wysokich) gdzie wysokość słupa wody powinna wynosić mimimum 50cm licząc od podłoża. Popraw obsadę bo szkoda ryb :wink:
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

film się nazywa "AKWARIUM 112 L początek dozowania CO2"
nie rozumiem po co do tak przerybionego akwarium dozować CO2
chodzi o jak najszybsze uśmiercenie ryb?
innego logicznego wytłumaczenia nie znam
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

jackon pisze:film się nazywa "AKWARIUM 112 L początek dozowania CO2"
nie rozumiem po co do tak przerybionego akwarium dozować CO2
chodzi o jak najszybsze uśmiercenie ryb?
innego logicznego wytłumaczenia nie znam
Poczytaj trochę więcej na temat co2 skoro nie jest jasne.
Może dla niektórych lepiej byłoby rybki w kibel wrzucić żeby uniknąć przerybienia, w pełni świadomie dałam im żyć w akwarium.
PiotrekP pisze:

Jakiś kretyn wymyślił te przeliczniki i ludzie w to wierzą. Skalary potrzebują dużych zbiorników (wysokich) gdzie wysokość słupa wody powinna wynosić mimimum 50cm licząc od podłoża. Popraw obsadę bo szkoda ryb :wink:
Wielu kretynów tak pisze po necie, zdaję sobie sprawę z obsady, w tym tygodniu wydaję rybki lecz skalary zostawiam bo to mojego męża są.
Ja bardziej roślinami się zajmuję a on rybami.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Zulka pisze:


Wielu kretynów tak pisze po necie, zdaję sobie sprawę z obsady, w tym tygodniu wydaję rybki lecz skalary zostawiam bo to mojego męża są.
Ja bardziej roślinami się zajmuję a on rybami.

Pozwoliłem sobie dokładniej przejżeć film i do oddania jest wiele ryb. Skalary które na serio się męczą w tak małym zbiorniku, brzanka rekinia (panga) już kompletnie się do akwarium nie nadaje. Widzę tam też kiryśnika który potrzebuje powyżej 400l.

Co do CO2, wyłączcie napowietrzanie bo wam wybija CO2 z wody i podawanie mija się z celem.

Zbiornik mi się podoba ponieważ są rośliny i wszystkie ozdoby naturalne, jest założony na 4+ , jedyną wadą jest obsada. Spokojnie, taka młoda, ładna kobieta, a taka nerwowa 8-) może kiedyś namówisz męża na większy zbiornik ? wtedy skalary będą mieć więcej miejsca.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

[quote="PiotrekPPozwoliłem sobie dokładniej przejżeć film i do oddania jest wiele ryb .[/quote]

Wiesz chodzi o to że lubię jak ktoś sprecyzuje co konkretnie jest nie tak.

Planujemy zbiornik ok. 700 litrów ale to za jakiś czas bo zaczęliśmy budowę domu w tym roku i nie możemy sobie pozwolić na większe w tym momencie.

Z roślinami jest trudniej jak z rybkami w hodowli i staram się jakoś stworzyć im te odpowiednie warunki. Przyznam że całkiem ładnie rosną i się wybarwiają . Pilnuję parametrów wody codziennie i jest póki co dobrze. Częściej muszę podmieniać wodę bo brudzi się przez brzanki.
Nerwowa jestem baba i nie poradzę nic na to :lol: bocian mnie odwiedził i hormony buzują :heja hehe

Proszę więc was moi drodzy forumowicze o konstruktywną krytykę.....Może zmienilibyście coś w aranżacji (prócz ryb to wiadomo) dodali odjęli ????????
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Oj te kobity ;:168 trawnik (saggitaria) powinna zarosnąć całe dno z przodu więc będzie cacy, kup jeszcze nurzańca jeżeli dasz radę i jakąś małą odmianę żabienicy.
Jakie macie światło w zbiorniku (ile W)? Napowietrzanie odłącz ale o tym już pisałem :)

Bardzo ładna i mało wym. jest czerwona roślina ludwigia repens.
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Więc tak....pytanie pierwsze:jakie masz światło,ile w/l, jakie świetlówki,jaki czas świecenia?
Pytanie drugie: czy pod żwirem masz jakiś substrat,czy oprócz CO2 dozujesz jakieś nawozy,kulki ,itp.?

A co do przeliczników...mam akwa 400 l,w nim 9 paletek....wielkość 10-15cm....idąc tym torem...dlaczego tylko dziewięć?
Bo np.paletki to straszne brudasy, bo są rybami mocno terytorialnymi....i wiele,wiele innych "bo"....

Jeśli chcesz,ja Ci chętnie z akwa pomogę...a w NH masz fajny sklepik z niedrogimi roślinkami,gdzie w rozliczeniu chętnie przyjmą ryby...a jakby co,do "RA" na ul.Młyńskiej też nie jest daleko...:)

PiotrekP saggitaria jest zbyt duża do 112 jako trawnik...a repens,o której piszesz jest bardzo specyficzną rośliną:),u mnie przy 1w/l, CO2 i nawożeniu nie chciała rosnąć....
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Antooosia pisze:
PiotrekP saggitaria jest zbyt duża do 112 jako trawnik...a repens,o której piszesz jest bardzo specyficzną rośliną:),u mnie przy 1w/l, CO2 i nawożeniu nie chciała rosnąć....

Przez 14 lat uprawiałem saggitarię jako roślinę trawnikową. Bardzo nisko rosła (max do 5cm) przy podawaniu CO2 + węgiel w płynie i nawozy. Repens ładnie rośnie właśnie w słabym świetle... :wink:
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

PiotrekP pisze: Jakie macie światło w zbiorniku (ile W)?
W przeliczeniu wychodzi ok 0.6 w/ litr pokrywa przerobiona. W rzeczywistości w akwarium jest bardzo zielono, ale filmiku jest trochę ciemno, ale to wina sprzętu.
Mały wybór jest w sklepach jeśli chodzi o roślinki, zamierzam coś dokupić. Lotos czerwony bardzo pięknie rósł po "bimbrowni" ale po zaprzestaniu zmarniał trochę, teraz podaję z butli i widać znowu zbiera siły :)
Kiedyś kwitły mi anubiasy tak pięknie na biało, takie wodne skrzydłokwiaty.

Dziękuję za rady, wezmę je pod uwagę :D
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

PiotrekP pisze:
Antooosia pisze:
PiotrekP saggitaria jest zbyt duża do 112 jako trawnik...a repens,o której piszesz jest bardzo specyficzną rośliną:),u mnie przy 1w/l, CO2 i nawożeniu nie chciała rosnąć....

Przez 14 lat uprawiałem saggitarię jako roślinę trawnikową. Bardzo nisko rosła (max do 5cm) przy podawaniu CO2 + węgiel w płynie i nawozy. Repens ładnie rośnie właśnie w słabym świetle... :wink:
To ja nie wiem...w moim pierwszym baniaku,właśnie 112l repens zdychała, potem w 400l holendrze działo się tak samo. Może się nie polubiłyśmy:)
No popatrz, to może moja saggitaria to jakiś mutant był:)

Zulka też uwielbiam lotosy. Kiedyś,gdy zaczynałam z paletkami w 240l miałam same lotosy....pięknie rosły bez nawozów,ale pod żwirem miały ziemię....echhhh....to były czasy.
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”