Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
kasia_nowa
 Tytuł: Re: Oczko wodne - zimowanie ryb
PostNapisane: 14 mar 2018, o 00:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Teraz to już raczej zimowanie się skończyło bo idzie wiosna. A dziś 14 stopni na plusie było ;:3 Oczko wraca do życia.
Te ryby, które przezimowały bez szwanku już możemy podziwiać :D
My już zaczynamy powoli przygotowywać sprzęt "oczkowy" do nowego sezonu. Musimy wymienic promiennik UVC w lampie w tym roku :|
więc niewielki wydatek mnie czeka.
Pozdrawiam wszystkich zaczynających sezon ogrodowy.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Narine
PostNapisane: 9 maja 2018, o 12:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piotr-Sz napisał(a):
I ja się podzielę moim doświadczeniem.
Od 20 lat hoduję karasie w oczku wodnym o głębokości ok 60 cm. I zawsze w nim zimują. Sprawa jest dość prosta. Styropian. Wrzućcie na taflę wody kilka płyt styropianu, tak aby były połączone- jedna obok drugiej. W jednej należy wyciąć otwór rewizyjny, który można również przykrywać styropianem - styropian na styropian. Sam styropian- polecam 10 cm twardego. Pod styropianem woda nie zamarznie, a przy bardzo wielkim mrozie lekko podejdzie po bokach. I na marginesie dodam, że zawsze używam dużego napowietrzacza.

Piotr-Sz muszę wypróbować Twój sposób tej zimy. Nasze oczko ma w najgłębszym miejscu ok 1,4 -1,5 m. Karasie zawsze przenosimy do akwarium w piwnicy, bo niestety nie udawało się ich przezimować w oczku. W tamtym roku nie udało się dwóch wyłowić i o dziwo przetrwały :D Mimo braku stałego przerębla i jakiegokolwiek napowietrzacza. Fakt, który się zmienił - trochę poszerzyliśmy tą najgłębszą strefę. Myślę, że to dzięki temu.
U sąsiada oczko jest znacznie płytsze - ok 70cm i karasie zawsze dobrze zimują. Ma podłączony taki "brzęczyk", który nie pozwala w tym miejscu zamarzać wodzie. Nie wiem jak to się fachowo nazywa.

kasia_nowa
PostNapisane: 22 maja 2018, o 10:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Narine,
nasze oczko też ma różne głębokości i ryby właśnie chowają się tam, gdzie najgłębiej. Zawsze zimowały.
Niestety większy kłopot mamy z kotami sąsiadów, które wyłapują nam ryby z oczka :( W tamtym roku zauważyłam, że to właśnie robią. Ryby znikały nie zimą od mrozu, ale jak już wybudziły się z letargu a nawet latem. Zawsze mnie to dziwiło, czemu coraz mniej rybek mamy... A to koty.
Może na koty macie jakiś pomysł? Jak zabezpieczyć brzeg, żeby nie łowiły rybek?
Pozdrawiam
Kaśka

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 17 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości