Oczko i skalniak Macieja.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Czy ta tojeść rozesłana rośnie tam już trzy lata? Musisz na nią uważać, to roślina wilgociolubna, bardzo dobra do maskowania folii w oczkach, posadzona w płytkiej wodzie przy samym brzegu będzie szła na brzeg, lub na skraju oczka tuż nad brzegiem, będzie szła do wody. Nie polecam na skalniak, jest bardzo ekspansywna i trudna do opanowania, jak się jej zawczasu nie opanuje. Ukorzenia się na węzłach i w ten sposób rozłazi się po całym skalniaku.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

O którą tojeść chodzi?? wszystko na tym pierwszym skalniaku rośnie tam znakomicie.
Ten drugi skalniak jest nowo utworzony, tzn jakieś dwa miesiące, jeszcze nie jest skończony.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Tojeść rozesłaną, tę płożącą roślinę kwitnącą na żółto, na tym nowym skalniaku, rosnącą nad tym największym kamieniem na górze skalniaka. Widoczną na 5 ostatnich zdjęciach.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Aha, rozumiem. To jest nowy skalniak, tak jak pisałem, dwumiesięczny.
Czyli radzisz przesadzić to koło oczka, tak jak posadziłem dzisiaj roślinki (nowy post w moim temacie o oczku) :?:
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Oczywiście i to nawet w tych miejscach gdzie masz te małe kamyczki nad folią a pod tymi większymi kamieniami większymi kamieniami.
A tak przy okazji może chcesz połączyć oba wątki miał byś je w jednym miejscu, myślę że było by ciekawiej?
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Połączyć?? tzn wprowadzić elementy skalniaka do oczka, czy oczko na skalniaku? ;>
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skalniaki w moim ogródku.

Post »

Posty dotyczące oczka były by na starcie tego nowego wątku na początku, bo były wcześniej pisane. A już później będą się mieszać w zależności od tego o czym się będzie rozmawiać.
Tytuł dla tego nowego wątku zaproponował bym może taki: Oczko i skalniak Macieja.

A tak by to wyglądało. To na próbę, jeśli Ci się nie spodoba to wrócimy do tego co było wcześniej.

aha i jeszcze jedno proszę abyś wstawiając zdjęcia wstawiał miniaturki z odnośnikiem do pełnego rozmiaru. Te które już wstawiłeś zmienię sam, ale chodzi mi o następne. Tu w tej sekcji tak robimy - ttp://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=19020
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

Idąc za radami posadziłem kwiaty na brzegu oczka, efekt jest super, ale jak wiadomo żeby to zaczęło wyglądać naprawde ładnie musi minąć 2-3 lata :)

Obrazek Obrazek

Jeden kwiat lilii już przekwitł pytanie, co z nim robić :?: Obciąć? Zostawić?

Dobrze rozumuje? to są jajka ropuch?

Obrazek Obrazek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

Super to będzie za minimum 5 lat, jak się te rośliny rozrosną. Ale fakt, już zaczyna mieć wygląd. :)

Tak te wstęgi z czarnymi kulkami to skrzek ropuchy szarej (Bufo bufo), w efekcie zostanie z niego jedynie kilka ropuszek, które rozejdą się po ogrodzie i będą zajmowały się ochroną roślin. a że to zwierze o nocnym trybie życia zastępuje śpiące wtedy ptaki owadożerne. Masowo zjada szkodniki, takie jak owady i ślimaki. Ponadto jest jednym z nielicznych zwierząt pożerających stonkę ziemniaczaną.

Pasuje Ci taka forma Twojej strony?
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

Dzisiaj, kolejny etap sadzenia roślin wokół oczka.
Czekam na wodne rośliny, dzwoniłem do Szymona z Hydroflory. Z zamianą Rogatka na Moczarke nie było problemu. Powiedział że rośliny powinny być u mnie czwartek, piątek.

No to super, pewnie nie wiele zobacze z tych ropuch, ale sama świadomość że życie w oczku samo się kręci jest satysfakconująca.

Tak, taka forma stronki jest jak najbardziej okej. :)

------------

Kolejne rośliny posadzone.

Obrazek

Troche obawiam sie o rośliny które sadziłem wczoraj, dzisiaj był straszny upał i troszke podwiędły, mam nadzieje że dadzą rade.

Obrazek

Dzisiaj był moment kulminacyjny jeśli chodzi o kwiaty lilii, bo były aż 4 naraz, jeden już przekwitł i jeszcze jeden wychodzi na powierzchnie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

Dzisiaj przyszły rośliny z Hydroflory. Roślinki w super kondycji, zdrowe, jak dla mnie extra, polecam.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oprócz tych roślin, przyszła jeszcze moczarka kanadyjska, rzęśl bagienna i Pistia stratiotes. Z która mam mały problem, ponieważ zaraz po włożeniu do wody wyglądała tak:

Obrazek

Natomiast po ok sześciu godzinach Wyglądały już tak:

Obrazek

A więc co z tymi Pistiami jest nie tak? I jeszcze jedno pytanie, Gałęzatka kulista, jak wypłynie na wierzch to potem znów ją ściskać żeby poszła pod wode?

A tutaj całokształt :)

Obrazek

P.S. Przepraszam że post pod postem, ale tamtego poprzedniego nie mogłem już edytować.
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

Małe kolejne zmiany w oczku.
Ogrodzenie wykonane własnoręcznie i plastikowa obwódka wkopana w ziemie, przeciw chwastom:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Oczko i skalniak Macieja.

Post »

mmaciejrock2 pisze:Dzisiaj przyszły rośliny z Hydroflory. Roślinki w super kondycji, zdrowe, jak dla mnie extra, polecam.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Podaj proszę co to za roślinki.
Pozdrawiam. Gosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”