Pompy na kaskadę

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pompy na kaskady

Post »

Ale za to jak się przyjemnie będzie wypoczywać w takim wodnym otoczeniu za kilka miesięcy. Plusk wody na kaskadzie koi stargane nerwy. A jaki ma wyborny smak zupka chmielowa ;:136 schłodzona pod taką kaskadą..
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Pawel K
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 kwie 2011, o 01:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pompy na kaskady

Post »

A czy mógłby pan dopasować pompę do kaskady o wysokości od lustra wody około 1.5-2m, pompa zanurzona na gębokości około 1m, szerokość kaskady około 80cm stopnie będą zrobione z kamienia łupkowego, chciałbym uzyskać przyjemny dla oka efekt spływającej wody.

Z góry dziękuję za pomoc
slower
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 paź 2010, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wołów/ k Wrocławia

Re: pompy na kaskady

Post »

Witam,

Od dłuższego czasu "podglądam" nieco na forum odnośnie skalniaków kaskad itp.
Do tego stopnia zaraziłem się ogrodomanią że "prawie" wykonałem własny skalniak z kaskadą, wzorując się na foto instrukcji miejscowego guru - Pawła
Prawie znaczy się: wykop + gruz/tłuczeń drogowy, osadzone oczko (Gardena 170l ) i problem...

Od tygodnia szukam w sklepach min. we Wrocławiu i firmach zajmujących się oczkami przelotek przez ściany zbiornika zastosowane na w/w foto instrukcji. Jedyne co znalazłem to przelotki burtowe (jak nazwa mówi do łodzi) oraz dość drogie przelotki przez folię.
Dodam że znalezienie zaworu z pływakiem widocznym na zdjęciu tez graniczy z cudem (w sklepach tylko plastikowe badziewia).

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Damian
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pompy na kaskady

Post »

slower pisze:Od tygodnia szukam w sklepach min. we Wrocławiu i firmach zajmujących się oczkami przelotek przez ściany zbiornika zastosowane na w/w foto instrukcji. Jedyne co znalazłem to przelotki burtowe (jak nazwa mówi do łodzi) oraz dość drogie przelotki przez folię.
Dodam że znalezienie zaworu z pływakiem widocznym na zdjęciu też graniczy z cudem (w sklepach tylko plastikowe badziewia).
Przelotki wtedy, znalazłem w sklepie z hydraulika łazienkową, to przeloty do armatury od wanny. A zawór pływakowy Quick Stop znajdziesz tutaj - http://www.pompart.pl/index.php?d=mac3&c=quick_stop , to w pełni profesjonalne urządzenie. W ub. roku kosztowało ok 150,00 zł. A tu masz specyfikację techniczną - http://www.pompart.pl/tresc/oferta/mac3 ... ckstop.pdf
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
slower
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 paź 2010, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wołów/ k Wrocławia

Re: pompy na kaskady

Post »

Wiekie dzięki za pomoc Pawle. Twoja odpowiedź naprowadziła mnie na inny Twój wątek który kiedyś znalazłem a drugim razem trafić było ciężko.
Pochodziłem jeszcze po kilku sklepach i przelotów jakich użyłeś nie znalazłem. Trafiłem za to do sklepu gdzie zamówiłem interesujące mnie przeloty. Co prawda nie są metalowe ale gwint i połaczenie jest poprawne. Dzisiaj będę montował w zbiorniku.

Jeśli chodzi o układ pływakowy to z zakupem się wstrzymałem, przynajmniej na razie.
Nie chcę się zbytnio spieszyć żeby niczego nie zepsuć.
Pozdrawiam
Damian
YourName
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 sie 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa do oczka wodnego,na kaskadę

Post »

Witam, mam zamiar założyć nieduże oczko wodne, ale co to za oczko bez kaskady :D Warto, aby kaskada chodziła prawie ciągle, ale pompa elektryczna, nie wchodzi w grę. Poszukałem na necie i znalazłem pompę na solar, tylko że jest to pompa fontannowa i ma małą wydajność. Czy ta pompa da radę na niedużą kaskadę, czy jednak będzie lipa? Z góry dzięki za info :)

Usunąłem reklamę jako sprzeczną z regulaminem Forum
moderator Janusz100
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Czy ta pompa da radę na kaskadę?

Post »

To około 100 cm3 na sekundę. Mniej niż pół szklanki. Niewątpliwie coś tam się będzie sączyło.. Ale trudno to nazwać kaskadą! W dodatku w dzień pochmurny wydajność mocno spadnie.
YourName
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 sie 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ta pompa da radę na kaskadę?

Post »

Czyli jednak nie warto... W takim razie jaką pompę polecacie, możliwie jak najmniej prądożerną, ale taką co już da efekt? Jaką wydajność najlepiej zastosować ?
TomaszKo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lis 2015, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

LAMPA UV

Post »

Witam
Stoję przed problemem wyboru lampy uv do swojego oczka, oczko ok 15tys litrów jak na razie ryby które w nim żyją policzę na palcach ok 10 ale w przyszłości chciałbym aby było ich znacznie więcej w sieci wyczytałem ze do takiego oczka wystarczyła by lampa ok 15W ale raczej skłaniałbym się do mocniejszej lampy ok 25W tak wiec prosiłbym o uświadomienie mnie czy dobrze myślę. Sugerowałem się głównie tym iż lampy mniejszej mocy maja przepustowość ok 3500l natomiast ta o której ja myślę ok 7500l a chciałbym abym tym zasilana również była kaskada która mam zamiar stworzyć w najbliższej przyszłości:). tylko zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić druga pompę do lampy uv ponieważ tak sobie myślę ze im wolniej woda będzie przechodzić przez lampę tym lepiej. Kolejna sprawa to jaka ta lampę wybrać jeśli chodzi o producenta, żywotność stosunek cena\jakość. Z góry dziękuję za informacje i sadze ze teraz jak już odnalazłem to forum będę starał się dodawać coś od siebie jak i czerpać wiedze od doświadczonych forumowiczów w tym ze pięknym temacie jakim są oczka wodne. Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: LAMPA UV

Post »

Osobiście składniałbym się do tego żeby kupić drugą pompę i podłączyć dwie lampy na jednym przewodzie wodnym. Kaskadę zostaw w spokoju (niech nie ma żadnych oporów).
Pamiętaj żeby martwe tkanki leciały do filtra z lampy, a nie do wody.
pawelon87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 mar 2016, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompy na kaskadę

Post »

Ja też bym tak podłączył właśnie
Szymon123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lis 2016, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompy na kaskadę

Post »

Witam wszystkich, tak jak koledzy powyżej, mam problem z doborem pompy. Jakiej firmy kupić? jakiej mocy? Moja różnica terenu to około 5m, na dole jest wkopana beczka 260 l w której zamierzam zatopić pompę, koryto potoku ma około 30-40cm szrokości, z dwoma kaskadami po drodze. Długość koryta około 10 m. Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
monique83
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 sty 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pompy na kaskadę

Post »

http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1 ... IcytcD.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1 ... M23iut.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1 ... XubMiC.jpg

Witam,

Mam pytanie oczywiście co do pompy dla takiej małej konstrukcji.
Kaskadka, jeszcze prowizorka, ale docelowo będzie niewielka.
Bardzo proszę o podpowiedź,wiosna już blisko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”