Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
jakja
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2007, o 12:04 
Przyjaciel Forum - weteran
Mariola54 napisał(a):
Rozumiem Aurynko, że oczko Twoje jest naturalne tak.
Proponuję dno wysypać dość grubą warstwą żwiru.
Boki natomiast zabezpieczyłabym drewnianymi kołkami.
Widziałam to kiedyś w NECIE.

Drewno to tragedia po kilku latach, chyba że grube bale, całkowicie przykryte wodą. Ale ich uszczelnianie! zobacz forum http://forum.oczkowodne.net/index.php temat Galeria zdjęć oczek wodnych, np. oczko Castleman'a - konstrukcja z siatkobetonu. Trwałość to plus, minus - pracochłonność. Ale efekt murowany (dosłownie i w przenośni :-) )

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2007, o 17:44 
---
A na żwir można jeszcze wysypać np. dwie inne warstwy kamieni?

jakja
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2007, o 17:59 
Po co? Lepiej zostawić dno miękkie dla karasi i innych ryb - zimą zagrzebują sie w mule. Ostatecznie 3-6 dłazków dla ozdoby

aurynka
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2007, o 18:05 
---
Mam z wędką siedzieć? :shock: A nie pouciekają, jak woda będzie przepływowa? :shock:

Szpilka
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2007, o 20:56 
200p
200p
Właśnie interesuje mnie ten temat gdyż nie mam jeszcze zagospodarowanego ogrodu.Moja działka ma 15ar i mam troochę miejsca do obsadzenia.W dodatku zaraz za ogrodzeniem mam las a w ogrodzie brzozy.Chciałam oczko wodne ale inni twierdzą, że zjedzą mnie komary.Wolę fontanny ale podobno jakieś rurki szybko zachodzą kamieniem a i nie mogę dobrać wzoru. Jedne są kiczowate a te drugie bardzo drogie.Czy mozna gdzieś kupić fajną fontanne w przyzwoitej cenie?Będę wdzieczna za podpowiedź.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mariola54
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2007, o 21:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Szpilka
Ja mam oczko wodne o powierzchni lustra wody około 10 m2.
Komarów to u mnie jest o wiele mniej niż na niejednym osiedlu. :D
Musisz wiedzieć jakie wielkie oczko chciałabyś mieć.
W sklepie powiedzieć co Cię interesuje i sprzedawca doradzi.
Można właśnie jak sugeruję poczytać w Necie.
Mogę Ci napisać jaką ja mam pompę do fontanny,
ale za jakiś czas bo jest na działce
a nazwy z pamięci nie znam. :oops:

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2007, o 22:00 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1 szt.
Szpilka potwierdzam zdanie Marioli.
Jeżeli masz oczko wodne, a w nim rybki, to komarów jest mniej niż w innych miejscach.
Komary ciągną do wody, to prawda, ale larwy są zjadane i komary się nie mnożą.
Więcej komarów namnoży Ci się w beczce z deszczówką.

jakja
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, o 08:54 
Komarów nie będzie, jeżeli stworzysz strefę bagienną, gdzie ryby będą wyjadały larwy komarów.

goni@k
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2007, o 23:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wymyśliłam sobie akcent wodny w ogrodzie w postaci małej kaskady .
Nie chcę typowego oczka z różnych względów -priorytet stanowi bezpieczeństwo mojego synka.
Znalazłam kilka firm ,które produkują tego typu gotowe kompozycje .Ciekawa jestem czy ktoś ma takie cudo a jeżeli tak to czy jest zadowolony i czy efekt rzeczywisty jest taki jak na zdjęciach???
http://www.felsdekor.pl/garten.php
Rozważam także samodzielne zrobienie takiej kaskady ,macie może dobry przepis ?? :wink: :D :D

Szpilka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2007, o 22:24 
200p
200p
Chcę zamontować w ogrodzie stojącą fontannę nie oczko wodne. Czy ktoś wie gdzie można kupić w granicach rozsądku finansowego ciekawe figury do fontanny.Co jeszcze mi będzie potrzebne przy jej montażu. Czy ktoś z Was ma taką fontannę?Szukam rad praktyka.Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mariola54
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2007, o 23:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Szpilka napisał(a):
Chcę zamontować w ogrodzie stojącą fontannę nie oczko wodne. Czy ktoś wie gdzie można kupić w granicach rozsądku finansowego ciekawe figury do fontanny.Co jeszcze mi będzie potrzebne przy jej montażu. Czy ktoś z Was ma taką fontannę?Szukam rad praktyka.Pozdrawiam.

Szpilko w dużych centrach ogrodowych na pewno znajdziesz coś do fontanny.
Mam na myśli figurki.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2007, o 10:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jaka woda do oczek wodnych - http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/napelnia ... _woda.html

Pawel Woynowski
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2007, o 22:59 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

więcej niż 1 szt.
Szpilka napisał(a):

Obejrzałem fotki Twego ogrodu, mało co prawda na nich widać styl ogrodu. Z tego co się zorientowałem, to ogród raczej ogród w stylu wiejskim (duża ilość kwiatów jednorocznych i bylin), z elementami ogrodu regularnego (symetryczne kląby) i do tego położonego na skraju lasu.
Moim zdaniem, do takiego ogrodu raczej nie pasują fontanny figuralne. To raczej domena ogrodów uporządkowanych, klasycystycznych z przewagą symetrycznych form roślinnych takich jak np. niskie formowane żywopłoty z berberysu, jako obramowanie klombów kwiatowych, coś tak jak w ogrodach francuskich, gdzie wszystko jest podporządkowane osi symetrii.

Wydaje mi się że w Twoim ogrodzie bardzo pasowała by fonntanna z naturalnego materiału, takiego jak kamień, terakota czy metal w połaczeniu z cegłą np.: TAKIE rozwiązanie. (fotka pochodzi ze strony "Ogród w Czersku"), notabene, ten ogród wart jest obejrzenia i sciągnięcia kilku pomysłów :)
Możesz również wykorzystać takie rozwiązania jak TO, lub TO, albo coś TAKIEGO

Można też wykorzystać dzban z terakoty lub klinkieru (w naturalnych kolorach, nie polewane, i 50 - 60 cm wysokie) stojący między kamieniami w otoczeniu np. kalii. Woda wypływa z wierzchu stojącego dzbana, wygląda to tak jak by dzban był pełen i woda się z niego przelewa.

Wszystkie te przykłady, to zbudowane na zamaskowanych kamieniami rozłożonymi na stalowych (stal nierdzewna) rusztach, zbiornikach, w których stoi pompa tłocząca wodę w obiegu zamkniętym do wodotrysku.
Wspomniałaś na wątku o swoim ogrodzie o sarnach wcinających Ci róże. Japończycy wymyślili już dawno sposób na płoszenie tych saren. Jest to coś jak by połączenie fontanny i ....kołatki wykonanej z .....bambusu. Nazywa się to shishi-odoshi i służy właśnie do odstraszania dzikich zwierząt z ogrodu. Działa na zasadzie przeciw wagi. Ruchoma rurka po nalaniu do wnętrza wody przechyla się wylewając zawartość i powracając do pozycji wyjściowej uderza w kamień znajdujący się pod drugim jej końcem, wydając z siebie dźwięk o różnej tonacji, w zależności od średnicy rurki. Częstotliwość uderzeń regulowana jest średnicą rurki i jej długością, jednym słowem jej pojemnością. Czym szybciej się napełni tym częstsze są uderzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 27 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości