Lotos (Nelumbo) z nasiona

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Lotos i tak nie będzie rósł o tej porze, za zimno i za mało światła. Pierwszy lotos kupiłem kilka lat temu, ale nie przetrwał zimy - nie wyrósł wiosną bo zgniły mu kłącza.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Cóż poradzić... woda to chyba jedynie dobre środowisko dla nich. Wsypałem trochę miedzianu na grzyb... Pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Mój się trzyma w mokrym torbie. Na razie ok zaglądam do niego co tydzień
Ro Ki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 mar 2020, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Europa

Kwiat Lotosu

Post »

Witam. Otrzymałem nasiona kwiatu Lotosu i niepotrzebnie tak wcześnie zacząłem ich wegetację. Kwiaty te mają być w oczku wodnym, a do maja jeszcze o oo. Kwiaty po tygodniu miały przyrosty 25 cm. Przesadziłem je do wiader 16 l. dałem na spód kamienie następnie kamień mielony i jako ostatnią warstwę torf w formie błotka. wsadziłem je i zabezpieczyłem przed wypłynięciem. Z 20 nasion uzyskałem 16 sadzonek. Trzymam w temp powyżej 21'C. Co sądzicie o moich poczynaniach? Doczekają do maja? Rośliny zwariowały po dwóch tygodniach od posadzenia zaczynają dostawać listki. może je jakoś zahamować?
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Wysiewam lotos orzechodajny. Czy jeśli niektóre nasiona wypływają na powierzchnie po dwóch dniach oznacza to że można je wyrzucić?
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

fotki z prywatnego stawu w Bolestraszycach, muszę dodać, że lotosy tam zimują i obficie kwitną
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

Ja już sobie dałem spokój z lotosami - ale polecam nasze lilie wodne. Bez problemu zimują, przepięknie kwitną etc - w internecie jest wielki wybór. :) Generalnie po co bawić się w jakieś lotosy, gdy u nas mamy lilie, których kwiaty są równie atrakcyjne a uprawa łatwiejsza.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Lotos (Nelumbo)

Post »

To akurat rośliny dla cierpliwych, podobnie jak lilie tropikalne, ale tak jak mówisz lilie zimnolubne też są piękne
pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”