Chomik europejski

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Chomik europejski

Post »

Wczoraj odkryłam na działce dzikiego lokatora chomika europejskiego.Jest śliczny ale pomimo to chciałabym się go pozbyć.
Jak to zrobić nie robiąc mu krzywdy?
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Chomik europejski

Post »

Jak pozbyć? Ginący gatunek? Mieszkasz w okolicach Jawora?
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chomik europejski

Post »

A skąd to wiesz?
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chomik europejski

Post »

Ja tylko chcę żeby zmienił miejsce zamieszkania.Dzisiaj byłam na działce chciałam zajrzeć do niego
a nora zasypana.W tamtym roku wykopał mi kopiec wielkości dziesięciu kopców kreta.Nie wiedziałam
czyja to sprawka dopiero wczoraj skojarzyłam ,że to jego robota.Było to w miejscu po ogórkach ,nie narobił szkody
więc nie dociekałam kto jest sprawcą.
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chomik europejski

Post »

No dobra,skoro wybrał moją działkę to mu się chyba podoba,niech zostanie ,jakoś się może dogadamy ;:306
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Chomik europejski

Post »

Brawo!!! Super decyzja! Zazdroszczę Ci! Raz w życiu widziałem żywego chomika i kilka rozjechanych , ale nie w Polsce. Możesz mu kupić worek pszenicy to sobie zapasy na zimę zrobi :wink: Pytałem się czy mieszkasz w okolicach Jawora , bo to mała sensacja była jakiś czas temu , że chomiki żyją na Dolnym Śląsku. Są słynne :) To chyba jedyna populacja w tych okolicach. To nazywa zdaje się - wyspowa.
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chomik europejski

Post »

Ja pierwszy raz widziałam chomika europejskiego kilkadziesiąt lat temu tylko wtedy nie wiedziałam co to za zwierzątko.
Poczytałam trochę o nim i trochę boje się o moje rośliny ale może rzeczywiście jak mu dam pszenicy to zostawi je w spokoju.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Chomik europejski

Post »

Jak jest tyle czasu i nie narobił Ci kipiszu to chyba dalej będzie grzeczny. Jest ogólnopolska akcja monitoringu chomików co parę lat, bo to wielki rarytas zoologiczny. Jak dotrwa u Ciebie do następnej to możesz go zgłosić. Przyjedzie ekipa i go "zinwentaryzuje" :D
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Chomik europejski

Post »

Brawo za słuszną decyzję. Te chomiki to raczej samotniki, kolonii Ci nie założy. A jaki miły obiekt do obserwacji :) . Powodzenia dla Was obojga. :)
Bożena
martka123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 mar 2019, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chomik europejski

Post »

Ja wiem, że ginący gatunek, ale potrafi narobić sporo szkody w ogródku. Myślę, że niegroźnym sposobem są odstraszacze. Chomik będzie bezpieczny i po prostu przeniesie się dalej.


Link usunięto.
bab...
pasjon
50p
50p
Posty: 53
Od: 18 wrz 2015, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ziemia łukowska/lubelszczyzna

Re: Chomik europejski

Post »

martka123 pisze:Ja wiem, że ginący gatunek, ale potrafi narobić sporo szkody w ogródku. Myślę, że niegroźnym sposobem są odstraszacze. Chomik będzie bezpieczny i po prostu przeniesie się dalej.
a tak z ciekawości zapytam: skąd wiesz, że potrafi narobić sporo szkody? - czyżbyś miała w ogródku?. Bo powtarzanie bzdur wiecęj szkodzi niż pomaga. Chomik nie je ani ogórków ani pomidorów- generalnie nasiona, + od późnej wiosny kiedy się budzi zielone pędy traw i ziół. Cukinii też raczej nie zje!
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Chomik europejski

Post »

pasjon Nie denerwuj się. Post zdaje się miał zawierać "lokowanie produktu", ale link został usunięty. Tak jak zauważyłeś treść bezsensowna. Sprzedać to też trzeba umieć :wink: . Tyle trudu na odszukanie starego wątku i lipa :) .
Swoją drogą , jak przypadkiem temat odżył, to czy coś u gościa słychać Ayesha? Chociaż jak jeszcze jest , to już chyba jego potomstwo.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chomik europejski

Post »

Chomiki kopią dużą ilość dużych tuneli, ze spiżarniami włącznie. A szkody robią np takie że lokują się pod jakąś cenną dla mnie rośliną i roślina usycha. Na północ od Krakowa to szkodnik, a nie rarytas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”