Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Dla mnie byłby to wybór łatwy, stadko manacapuru. Palety zupełnie mi się nie podobają.
W 310 litrach mam teraz skalary hodowlańce.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

PiotrekP a sprawdzałeś parametry?
Mogę jedynie powiedzieć,że placki są nudne...wiszą przy szybie....kiedyś Szwagier stwierdził,że są jak wygaszacz ekranu.... :roll: więcej na pewno dzieje się przy skalarach...Noo....Manacapuru kiedyś były moim marzeniem. Ponieważ jednak ciężko było je zdobyć gdy odpalałam większy baniak, pozostały placki...

Jedzenie wg mnie to druga po zakupie zdrowych ryb ,ważna rzecz. Jeśli kupisz rybsko chore , zarobaczone lub leczone milion razy,choćbyś schabowego wrzucał,nie ruszy i w końcu padnie. A jeśli ruszy i jeść zacznie,najpewniej nie wyciągniesz z niej nic ładnego....
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Kingo, mi się placki właśnie podobają ale nie przebywałem przed zbiornikiem nigdy dłużej niż 5 minut więc nie mam porównania co do ruchliwości. Zostanę przy skalarach :) a na placki popatrzę u Ciebie:)
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

PiotrekP pisze:Kingo, mi się placki właśnie podobają ale nie przebywałem przed zbiornikiem nigdy dłużej niż 5 minut więc nie mam porównania co do ruchliwości. Zostanę przy skalarach :) a na placki popatrzę u Ciebie:)

Hihi,zapraszam 8-)
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Każdy musi znaleźć rybę dla siebie. U mnie z większych tylko skalary wzbudzają zainteresowanie. Jak dorobię się wreszcie miejsca na 1000l to zorganizuję stadko złożone z manacapuru i leopoldi. Chociaż hodowlańce mają urok niepowtarzalności.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

anoli pisze:Każdy musi znaleźć rybę dla siebie. U mnie z większych tylko skalary wzbudzają zainteresowanie. Jak dorobię się wreszcie miejsca na 1000l to zorganizuję stadko złożone z manacapuru i leopoldi. Chociaż hodowlańce mają urok niepowtarzalności.
1000l? O jaaaa, to od razu musisz zakupić zestaw do nurkowania, bo jak przyjdzie szyby z glonów przetrzeć.... 8-)
Masz rację, zwłaszcza diamentowe odmiany....miałam kiedyś pomarańczowo-srebrnego takiego....żaden placek do pięt (znaczy się do ogona) mu nie dorasta....
W mojej kosteczce pływają rasbory galaxy.Na razie smarkacze, mało wybarwione,ale już się doczekać nie mogę ich kropeczek;:63

A,no i chciałabym wymienić im podłoże na coś profesjonalnego. Zastanawiam się nad Pro soil-em,co myślicie?
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Nie stosuję profesjonalnych podłoży także się na ten temat nie wypowiem.
Niestety w mieszkaniu chyba 1000 nie da rady, bo strop może nie wytrzymać. Także najpierw trzeba mieszkanie zmienić na domek.
Wtedy 1000 albo 2000 w zależności od możliwości przestrzennych. Skalary, pielęgnice skośnopręgie i oczywiście zbrojniczki.

Galaxy są urocze, bardzo je lubię, ale niedawno wymieniłam moje stadko na bystrzyki amandy. Też fajne i takie apetycznie kolorowe.

Ze skalarów mam teraz czarne welonowe, pasiaki, oraz 2 samice marmurowe goast.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Beatka1975
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 lis 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Ładne okazy macie :) musze i ja coś dokupić bo mam niewiele a baniaczek dosyć duży :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”