Choroby i pasożyty ryb.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Co gryzie moje karasie?

Post »

Erytrodermatoza, choroba "zanieczyszczonych wód".
Obstawiam jeszcze pijawki ale obecność musisz sam sprawdzić.
Chcesz mieć 100% pewności to musisz oddać rybę do biologa pod mikroskop.
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Co gryzie moje karasie?

Post »

Może być jeszcze splewka. Przy wysokiej temperaturze w miejscu ugryzienia dochodzi do infekcji bakteryjnej, a jak do tego dojdzie huśtawka azotowa, ryba nie pożyje. Splewka z martwej ryby odpadnie i jej nie widać, ale warto by siateczką podebrać trochę planktonu i sprawdzić
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
Pochwalony
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 sie 2015, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co gryzie moje karasie?

Post »

A jest jakiś ratunek przed tą erytrodermatozą jeśli już ryby w oczku zaczęły na to zdychać?
buubaa44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 sie 2015, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czyżby jakiś pasożyt?

Post »

A czy wiecie jak zwalczać Lerneoze, jakieś skuteczne preparaty, które będą bezpieczne dla ryb? Jeśli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o wypowiedź na temat tego jak z tym walczył.
roza1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 sie 2015, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oksywie

Re: Co gryzie moje karasie?

Post »

Witam.Podobne rany rybki(małe linki i karasie) w moim stawiku zostawiały żuki żółtobrzeżki.Odławiałem je podbierakiem (te żuki :))gdyż wypływają na powierzchnie chyba po powietrze.Ale w tym roku ich nie stwierdziłem, po wpuszczeniu do oczka(takie 16mtr na 8mtr do 3mtr głębokie) 5 szt Orfy.Przy czym niestety stwierdziłem brak traszek których było wcześniej sporo.
Pochwalony
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 sie 2015, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kto ma rybe niech da rybe

Post »

W poprzednim wątku poprosiłem o pomoc z nadgryzionymi rybkami i jeden z Was drodzy forumowicze podsunął pomysł, iż może to być sprawka owada. Jak się okazuje w moim oczku jest całkiem sporo tych robaczków z pomarańczowymi bokami, więc to najprawdopodobniej on, bo nie wygląda to na chorobę. Znacznie więcej ryb byłoby padniętych jeżeli byłaby to choroba.
Jeżeli chodzi o orfę złotą, o której wtedy wspomniał ów forumowicz, to czy wie ktoś gdzie mógłbym taką rybkę dostać? W stawach w mojej okolicy nie mają nawet jazi, a taka złota orfa to w sumie ładnie by wyglądała w moim oczku.
Pozdrawiam.
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Choroba karpi koi

Post »

Co to za choroba? Ostatnio zauważyłem, że jeden z moich koi ma biały nalot przy pysku i nad okiem, u drugiej jeszcze tego nie zauważyłem. 

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”