Choroby i pasożyty ryb.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: karp koi

Post »

A to widzę wirus jest raczej już na stałe przypisany do twojego ekosystemu. Wiesz na taką obj. to nadmanganianu raczej byś musiała z taczkę tam wsypać. Kolega dobrze radzi jeżeli nie masz jak ich izolować. Bo CMF to też byś musiała zakupić ogromne ilości.
xp_w-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 132
Od: 10 maja 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: karp koi

Post »

anouk pisze: oczko ma ok.63 000litrow.

WOWWWW 63 000 litrow oczko???przeciez to juz chyba stawick:::::::::::)
anouk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: karp koi

Post »

a no tak jakos wyszlo :)
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: karp koi

Post »

No tak formalnie to staw bo ma powyżej 30tys. litrów ;D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: karp koi

Post »

Apat pisze:No tak formalnie to staw bo ma powyżej 30tys. litrów ;D
Staw formalnie jest powyżej 30m2 a nie 30tys. litrów.
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: karp koi

Post »

Na papierku masz rację ale w uśrednieniu w warunkach hobbystycznych przekłada się to na 30tys. litrów co prawda ma się to nijak do głębokich stawów hodowlanych no ale to nie to forum ;)
Awatar użytkownika
aska73
100p
100p
Posty: 194
Od: 2 lip 2011, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: karp koi

Post »

Mam w stawie 8 karpi koi, od tygodnia jeden z nich ma bardzo rozdęty brzuch, czy jest chory czy w ciąży :roll: ?
Pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: karp koi

Post »

Bez zdjęcia może to być wszystko :wink:
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: karp koi

Post »

Mój karaś ma podobnie tylko że on po prostu lubi sobie zjeść bez umiaru i już jak beczka wygląda ogon skrzywiony i wgl. ale dalej je na potęgę gdy inne ryby mają dosyć to on jeszcze ;)
Awatar użytkownika
aska73
100p
100p
Posty: 194
Od: 2 lip 2011, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: karp koi

Post »

Postaram się zrobić mu zdjęcie i wkleję. Myślałam, że to posocznica bo gdzieś wyczytałam że te karpie to tak łatwo się nie rozmnażają a ten brzuch to ma ogromny.
Pozdrawiam
Asia
Max40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby i pasożyty ryb.

Post »

Witam.

Nadmienię.
Pamiętam jak zajmowałem się akwarystyką w latach ~86 i z brakiem preparatów do zwalczania chorób bakteryjnych ryb(porażonych bakteriami i wirusami) stosowało się tkz. kąpiele w SOLI kuchennej lub KALI tj. nadmanganian potasu. Oczywiście Kąpiele (oddzielne zbiorniki)w odpowiedniej proporcji SOLI lub KALI na ilość wody i czas kąpieli( zawsze krótszy). W początkowej fazie i zwalczaniu chorób ryb nie odbyło się bez start w leczeniu ryb miało to związek z czasem kąpieli ryb, ale gdy nabrałem doświadczenia w (i po zachowaniu się ryb podczas leczenia w KALI lub SOLI)leczeniu ryb w pozbywaniu się np. tkz. pleśniawki u ryb lub innych infekcji skórnych praktycznie wszystkie ryby wychodziły z choroby.

W takich kąpielach leczniczych ryb należy zwrócić szczególną uwagę na czas kąpieli ponieważ SOL lub KALIA może uszkodzić skrzela ryb bezpowrotnie i taka ryba nam leczenia nie przeżyje. (to widać po zachowaniu ryby podczas kąpieli - gwałtownie pływa i jest nie spokojna nie dopuszczamy do takiego stanu ryby). Po kąpieli rybkę umieszczamy w oddzielnym, przygotowanym drugim akwarium z wszystkimi wymogami pod dany gatunek ,zapewniając wyższą temperaturę ~26-30C na czas kwarantanny wyjścia ryby z choroby, tlen, rośliny, pokarm itd.


Pozdrawiam.
buubaa44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 sie 2015, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Lerneoza - choroba pasożytnicza ryb

Post »

Witam :wink:

Od kilku miesięcy posiadam staw. Jest dość spory. Są w nim m.in. karpie koi i karasie. Ostatnio zauważyłam, że karasie zaczynają zdychać w dużych ilościach naraz (ok. 20 sztuk dziennie). Dzisiaj złowiłam niedużego karpia koi który miał takie same objawy co karasie. Były to czerwone plamki w okolicach oskrzeli, odbytu i brzucha. U ryb które złowiłam z tychże czerwonych plamek wyciągnęłam coś co przypominało budową jakiegoś pasożyta. Ryby które zdechły miały dokładnie widoczne ubytki tkanki. Do tej pory w wiekszej części padły karasie jednak zdarzały sie również karpie. Zamieszczam kilka zdjęć jakie udało mi się zrobic. Bardzo proszę o poradę doczyczącą przedstawionego problemu. Co to może być, jak z tym walczyć i zatrzymać rozprzestrzenianie się? Jeśli ktoś z was miał podobny problem lub wie co to moze być bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

Zdjęcia:

http://imageshack.com/a/img673/2317/QHqBBV.jpg

http://imageshack.com/a/img673/8364/x3PLwO.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img538/511/QV6NhQ.jpg

http://imageshack.com/a/img661/2589/zVnUjn.jpg !!!

http://imageshack.com/a/img913/663/H6CkAN.jpg
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Czyżby jakiś pasożyt?

Post »

Sprawdź Lerneoza (lernea cyprianea).
Miałem u swoich ryb, ciężko to cholerstwo wyrwać z ciała ryby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”