Napowietrzanie stawu,oczka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Witam Pawła :D , i też tak uważam jak Ty Jacku.
Paweł - może i są , zawsze sie znajdą. Twoja stronę to ja znam zanim swoje oczko robiłam,
to już chyba ze 3 lata czytam i się edukuję. Forum też znajome, jak jakiś problem to lecę i czytam.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Pawle na forum ;:100
Miło, że do nas dołączyłeś.
Może założyłbyś w OFF TOPIC swoją sadzawkę, tzn.swój wątek tak, żebyśmy mogli zadawać Ci tam różne pytania, chyba że zaanektujesz ten wątek dla siebie ? :D :D :D

Skoro już mamy takiego fachowca od wody, to będziemy Cię wykorzystywać, chyba że się nie dasz ;:113
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

lila31 pisze: Może założyłbyś w OFF TOPIC swoją sadzawkę, tzn.swój wątek tak, żebyśmy mogli zadawać Ci tam różne pytania, chyba że zaanektujesz ten wątek dla siebie ? :D :D :D
Już to zrobiłem, co prawda w powitaniach. Zaproponowałem tam też Administratorowi założenie nowego podforum w Fora ukierunkowane na temat Oczek wodnych, bo moim zdaniem jest to temat ja rzeka a raczej jak jezioro i to nie mikro jezioro. :wink:
lila31 pisze:Skoro już mamy takiego fachowca od wody, to będziemy Cię wykorzystywać, chyba że się nie dasz ;:113

Jaki tam ze mnie fachowiec, znam większych. Jestem tylko zwariowanym od 12 lat na punkcie oczek wodnych amatorem. :wink:
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Ernest
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 4 lut 2007, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Paweł nie bądź taki skromny,my oczkomaniacy wiemy do czego doszedłeś przez te lata :)
adrian1136
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 sie 2008, o 20:12

Jak dotlenic wode oczku

Post »

Witam wszystkich.
Mam taki problem. Zrobiłem oczko wpuściłem ryby ale nie wiem jak dotlenic takie oczko?
Jakieś elektryczne pompki niewchodza w gre ponieważ niema tam prądu.
Czy sa może jakies pompki co same zasysaja wode bez pradu?
Z góry Dzięki za pomoc.
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Jak dotlenic wode oczku

Post »

adrian1136 pisze: Czy sa może jakies pompki co same zasysaja wode bez pradu?
Z góry Dzięki za pomoc.
Witaj. Z takimi pompkami się nie spotkałem. Widziałem jednak kompresory powietrza na baterie (stworzone główne dla wędkarzy). Jest także kompresor akumulatorowy stosowany w akwarystyce - działa 24 godziny, lecz kosztuje ok 180 zł.

Pozdrawiam, Michał.
Pozdrawiam
Michał
adrian1136
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 sie 2008, o 20:12

Jak dotlenic wode w oczku

Post »

Kiedys na giełdzie widziałem jak facet sprzedawal takie końcówki na wąż. Podpąpąwał troche i woda leciala cały czas. i słyszalem ze cos takiego mozna kupic tylko nie wiem gdzie i jak to sie nazywa
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak dotlenic wode oczku

Post »

adrian1136 pisze:Witam wszystkich.
Mam taki problem. Zrobiłem oczko wpuściłem ryby ale nie wiem jak dotlenic takie oczko?
Jakieś elektryczne pompki niewchodza w gre ponieważ niema tam prądu.
Czy sa może jakies pompki co same zasysaja wode bez pradu?
Z góry Dzięki za pomoc.
Przede wszystkim napisz jakie masz to oczko (długość, szerokość, głębokość), jakie masz w ni9m rośliny. Bp od roślin zaczynamy przygodę z oczkiem. Ryby wpuszczamy dopiero jak rośliny dobrze sie przyjmą i jak ich będzie odpowiednio dużo do powierzchni oczka, aby mogły z powodzeniem usuwać z wody azotany które są główną przyczyną powstawania zakwitów wody (glony planktonowe tzw.zielona woda) oraz rozwoju glonów nitkowatych. Czy masz rośliny zanurzone, np. moczarkę kanadyjska, która jest jednym z większych producentów tlenu w wodzie. Jak już będziesz miał te rośliny, to napowietrzania nie będzie Ci potrzebne.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Jaką temperaturę wytrzymuje moczarka kanadyjska, czy można ją zostawić w oczku na zimę, jeśli głębokość oczka ma ok 1,20 m ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Z powodzeniem wytrzymuje nasze zimy na głębokości jednego metra i w nieco płytszych wodach również.
To wiem... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Bicuś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 10 lis 2007, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Wystarczy nasadzić dużo roślin. Ja mam i moczarki, lilie, tataraki (dają dużo tlenu). Oczko ma 4x2m, więc małe. Głębokie na 1m, mimo to dobrze natlenione tylko dzięki roślinom.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Bicuś pisze:Wystarczy nasadzić dużo roślin. Ja mam i moczarki, lilie, tataraki (dają dużo tlenu). Oczko ma 4x2m, więc małe. Głębokie na 1m, mimo to dobrze natlenione tylko dzięki roślinom.
Największym producentem tlenu w wodzie jest moczarka kanadyjska. Zimuje w postaci pączków przetrwalnikowych, lub ulistnionych zielonych łodyg. Powinno się posadzić kilka roślin, ponieważ w przypadku obecności ryb w oczku moczarka jest często przez nie podjadana.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Bicuś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 10 lis 2007, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Tak, zasadziłem bodajże 2 kilkunasto-centymetrowe kawałki rok temu. Dzisiaj mam tego kilkakrotnie więcej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”