Pompa i hałasy

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Bartek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2008, o 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Pompa i hałasy

Post »

Witam serdecznie,

Sądząc po liczbie postów - sezon ogrodniczy w pełni !!!

Mam mały problem i będę wdzięczny a opinie i spostrzeżenia. Otóż mój sąsiad zamontował sobie oczko wodne z kaskadą. W sumie ładne cacko - ale jest jeden problem. Otóż pompa wodna strasznie buczy i słychać ją w domach.

Czy to jest normalne? Przyznam że nie chce mi się wierzyć żeby tak małe urządzenie było tak uciążliwe. Dodam że pompy do nawadniania ogrodu pracują cicho i absolutnie ich nie słychać. Natomiast popmpę do kaskady trzeba codziennie na noc wyłączać żeby dało się spać.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli rzeczywiście te urządzenia są tak głośne to może są jakieś sposoby żeby je wyciszyć?

Przyznam, że perypetie sąsiada na razie skutecznie zniechęciły mnie do zakładania kaskady.

Pozdrawiam forumowiczów
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wystarczy użyć pompy umieszcoznej w wodzie, a nie zewnętrznej i nic nie słychać. Ale swoją droga coś z nią jest nie tak, skoro tak hałasuje. W swoim oczku mam dwie i słychać jedynie płynącą wodę w strumyku.
Bartek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2008, o 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki za informację.

Sęk w tym że ...................... ta pompa jest umieszczona w wodzie a słychać ją jak łazienkowy wentylator starego typu (dodam że np. plusk wody słychać tylko na zewnątrz - zresztą to akurat jest sympatycznyc dźwięk). Rzeczywiście jedyny rozsądny powód to jakiś feler w samej pompie albo sposobie zamontowania (przenoszenie drgań ???). Sprzęt jest nowy i podobno wysokiej klasy, ale podpytam o szczegóły.

Pozdrawiam,
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Chyba jednak nie jest wysokiej klasy, skoro tak "buczy". Znasz może nazwę i typ tej pompy. Osobiście nie spotkałem się z tak głośną pracą zanurzonej pompy. One raczej szumią na powierzchni, natomiast po zanurzeniu nie słyszy się ich wcale.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Bartek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2008, o 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki za pomoc.

Okazuje się że przyczyna chyba nie leży w pompie. Otóż kaskada kończy się betonowym zbiornikiem do którego przymocowana jest pompa. Zbiornik przylega z kolei do tarasu. Przy pracy pewnie pompa wytwarza drgania, które przenoszone są na budynek - stąd hałas.

Wygląda na to że trzeba poszukać jakiś innych rozwiązań - ale na dziś nie mam pojęcia jakich. :?

Pozdrawiam,
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Bartek72 pisze:Dzięki za pomoc.

Okazuje się że przyczyna chyba nie leży w pompie. Otóż kaskada kończy się betonowym zbiornikiem do którego przymocowana jest pompa. Zbiornik przylega z kolei do tarasu. Przy pracy pewnie pompa wytwarza drgania, które przenoszone są na budynek - stąd hałas.
Nie spotkałem się w swojej praktyce aby jakaś sprawna pompa wytwarzała takie drgania które przenoszone były by na budynek. Jestem w pełni przekonany, że to winę ponosi pampa. Nie powinna w ogóle drgać. A już tym bardziej tak aby drgania przenoszone były na budynek. Chyba że ....
Mam pytanie, w jaki sposób podawana jest woda z pompy, to znaczy jakim przewodem, elastycznym, czy sztywnym z np PVC. Jeśli to drugie to proponował bym po pierwsze ustawienie pompy na gumowej podkładce, i na wylocie z pompy wstawienie elastycznego przewodu łączącego pompę z rurą PVC.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Bartek72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2008, o 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Sprawdzę te przewody przy najbliższej okazji.

Jeśli chodzi o pompę to jest to Aqua Szut Kaskada15000.

Pozdrawiam,
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Bartek72 pisze:Jeśli chodzi o pompę to jest to Aqua Szut Kaskada15000.
To bardzo cicha pompa, ma oś ceramiczną i jest w zasadzie niezawodna. Kiedy była kupiona, bo producent daje 2 letnią gwarancję, nawet jak pracuje w zanieczyszczonej wodzie. Myślę że jeżeli te połączenia są dobre, to pompa mogła niestety nawalić, bo ona nie powinna drgać. Może wirnik jest czymś zanieczyszczony.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”