Wysokość podnoszenia słupa wody

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Senior pisze:Kochana nie wiem jak wygląda woda w twoim oczku, zależy to od wielu czynników np. równowagi biologicznej w oczku, ilości roślin itp. Niestety nie zmienia to faktu, że masz źle dobraną pompę. Dlatego doradzanie komuś innemu w doborze parametrów pompy uważam za niezbyt stosowne.
Nie, nie mam zle dobranej pompy. Od lat zajmuję się akwarystyką i mam rofesjonalne oczko koi. O twoim raczej trudno to powiedzieć. Wskaż mi, w którym miejscu masz informację, że pompa ZAWSZE musi przepompować na 1h, połowę oczka ;:138 Poproszę o wskazanie przypisów wraz z materiałem żrodłowym:> Skoro ferujesz, że zle komuś doradzam. Jak już podasz wiarygodne zródło, to możemy zakończyć. Albo inaczej, pokażę swoje oczko ze zle dobrana pompą i porównamy je do twojego, z dobra:D
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Przede wszystkim moje oczko wodne jest jeszcze w trakcie budowy i na wiosnę będzie obsadzane roślinami. Nieładnie tak krytykować dzieło przed ukończeniem :heja Każdy ma swój gust i tego powinien się trzymać. Też mam karpie koi o których z niewiadomych powodów ciągle wspominasz. Nie ma to nic wspólnego z doborem pompy.
W internecie znajdziesz wiele artykułów na temat doboru wydajności pompy:
https://www.castorama.pl/inspiracje-i-p ... ybrac.html
https://www.eoborniki.pl/zycie-i-styl/o ... odnym.html
https://poradnikogrodniczy.pl/pompy_do_ ... odnych.php
Mógłbym wkleić jeszcze więcej, ale po co? Wpisz sobie odpowiednie hasło i poczytaj :D
Nawiasem mówiąc ten temat nie jest o tym, które oczko jest piękniejsze.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Senior pisze: W internecie znajdziesz wiele artykułów na temat doboru wydajności pompy:
No widzisz, a moje już jest skończone i funkcjonuje doskonale, 6 rok. Zanim je wybudowałam siedziałam na profesjonalnych forach o oczkach i rozmawiałam ze specjalistami. Oni też dobrali mi pompę, po czasie w pełni potwierdzam ich wybór. Magdzie powiedziałam, że mogę polecić dobrą i tanią. Tak jest, ale nie zauważyłam, żebym napisałam JAKĄ. Ale do rzeczy, pompa to jedna, ze składowych rzeczy w oczku, śmiem twierdzić, że nie najważniejsza. Bo najważniejsza jest filtracja, zaczynami od filtra, bo od niego zalezy też dobór pompy. Filtr możemy mieć zwykły, możemy mieć ze złożem ruchomym, albo bębnowy. Do tego możemy dołożyć oczyszczalnię biologiczną, skimmer, lampę uv amalgamową. Osoba którą będzie miała złoże ruchome, filtr 3 komorowy i lampę UV, wyprzedzi o 3 długości osobę z pompą o doskonałym przepływie, ale o kiepskim filtrze. Dlatego za nadużycie uważam, twoje określenie, że mam zle dobraną pompę:-)

Nie chce mi się dalej na ten ten temat dyskutować. Tradycyjnie, dziewczyna zapytała, a zamiast odpowiedzi dostała wykłady teoretyczne. Ale tak to już bywa na forach. Tu jestem tylko ze względu na Hoye.

Magda, gdybyś chciała, napiszę Ci na priva, gdzie uzyskasz wszystkie, profesjonalne informacje odnośnie oczka wodnego. Mam też namiary na sklep z artykułami. Duży wybór i dobra jakość, plus profesjonalne doradzctwo


Nie żartuj, że nie wiesz jak duże znaczenie jeżeli chodzi o dobór pompy maja karpie koi:-)))))) Nie mówię o Koi z Castoramy, ale sprowadzonych z Japonii, oryginalnych;-)A, ponieważ mają znaczenie decydujące i wie o tym każdy posiadacz koi-pondu, to o nich wspominam:-) Są potwierdzeniem, jak kwitnienie u Hoi, że oczko działa jak należy w każdym aspekcie.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Myślisz że tylko ty czytałaś i rozmawiałaś na temat pomp, filtracji itp. rzeczach? Buduję oczko 2 lata, lecz dużo wcześniej czytałem fora i artykuły o budowie oczka wodnego. Mam koi z certyfikatem i nazwiskiem japońskiego hodowcy.
P.S. Muszę cię przeprosić, piszę na kilku forach jednocześnie i coś mi się pokićkało w mojej starej głowie. Zapomniałem że ty masz oczko o pojemności 30-tu kubików. Kiedyś czytałem że oczka o pojemności powyżej (chyba) 15-20 kubików mogą mieć pompę o mniejszej wydajności. Twoja pompa chyba mieści się w tym limicie. Natomiast mniejsze oczka muszą mieć pompy o wydajności zapewniającej wymianę wody w ciągu 2 godzin. Jeszcze raz przepraszam.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Senior pisze:Myślisz że tylko ty czytałaś i rozmawiałaś na temat pomp, filtracji itp. rzeczach? Buduję oczko 2 lata, lecz dużo wcześniej czytałem fora i artykuły o budowie oczka wodnego. Mam koi z certyfikatem i nazwiskiem japońskiego hodowcy.
.
Nie ma sprawy. Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do błędu:-) Koi gratuluję. Niesamowite ryby. Ja jestem w nich zakochana od lat. W tym roku doczekałam się pierwszy raz potomstwa ;:138
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Może założysz temat o swoim oczku wodnym. Dobrze byłoby poczytać o hodowli koi. Moje zimują po raz pierwszy. Mam sztuczny przerębel i pompę do napowietrzania wody.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Senior pisze: Dobrze byłoby poczytać o hodowli koi. Moje zimują po raz pierwszy. Mam sztuczny przerębel i pompę do napowietrzania wody.
Nie bardzo wyrabiam się z czasem. Oprócz koi, mam holenderskie akwarium i zapadłam na hoyomanię:-) Ja mam przerębel z grzałką, załącza się przy minusowej temp. Dobra rzecz, napowietrzam minimalnie, by nie mieszać wody. Zima nie jest problemem, najgorsza jest wiosna. Wtedy często ryby zapadają na wiremię, temp się podnosi, bakterie i grzyby szaleją. Raz mi się zdarzyło leczyć jedną rybę, z wycinaniem zmiany włącznie. Teraz mam nauczkę i jak tylko temperatury sa dodatnie, wiosna nadeszła podmieniam 30% wody i daję anarex bio, drogi ale od tamtej pory żadna ryba mi nie zachorowała.Teraz to u mnie Koi potrafią pokarm pobrać ( specjalny na niskie temp) i chodzi cała filtracja Co prawda przy temp to tylko mechaniczna już, ale wodę filtruje. Ciekawa jestem tylko czy maluchy przeżyją ;:219 Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokazuje na szybko. W sumie temat Magdy, mam nadzieję, że się nie pogniewa
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Znam ludzi którzy swoje koi na zimę odławiają z oczka i trzymają w dużych pojemnikach w temperaturze pokojowej. Mają tym samym większe przyrosty roczne. Ja niepotrzebnie przedłużyłem pracę o 14 lat. W końcu dałem wypowiedzenie i teraz mogę się zająć tym co lubię.
Na pierwszym miejscu są rośliny egzotyczne uprawiane w gruncie.
Na wiosnę posadzę banany i palmy. Pomarańcze i figa już zimują w gruncie.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Senior pisze:Znam ludzi którzy swoje koi na zimę odławiają z oczka i trzymają w dużych pojemnikach w temperaturze pokojowej. Mają tym samym większe przyrosty roczne. Ja niepotrzebnie przedłużyłem pracę o 14 lat. W końcu dałem wypowiedzenie i teraz mogę się zająć tym co lubię.
Na pierwszym miejscu są rośliny egzotyczne uprawiane w gruncie.
Na wiosnę posadzę banany i palmy. Pomarańcze i figa już zimują w gruncie.
Wszyscy, których znam przenoszą. Ja nie mam warunków, dwa, nie widzę potrzeby skoro doskonale sobie zimują u mnie. Plus moje sa już tak duże, że obawiam się o wielkość oczka:D Największy okaz ma około 60 cm :roll: OOOO, super idę czytać o zimowaniu fig i pomarańczy ;:138
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Jeszcze dopytam o jedna rzecz. Wspominaliście o oporach podczas tłoczenia tejże wody, jak dotąd widziałam węże do pomp takie karbowane ale czy nie lepszy byłby zwykły gładki wąż ogrodowy? Tam pewnie mniejsze opory niż w karbowanym :?
Ola
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Wąż karbowany na całej długości będzie miał taki sam przekrój. Ogrodowy ma tendencje do deformacji.
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

No masz racje, o tym nie pomyślałam że pozaginany może być :P Dzięki.
Ola
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

player_ruda pisze:Jeszcze dopytam o jedna rzecz. Wspominaliście o oporach podczas tłoczenia tejże wody, jak dotąd widziałam węże do pomp takie karbowane ale czy nie lepszy byłby zwykły gładki wąż ogrodowy? Tam pewnie mniejsze opory niż w karbowanym :?
Zwykły zamieniłam na karbowany, który jest dużo lepszy. O obręczach zaciskowych pamiętaj:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”