Oczko bez napowietrzania, filtra?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Oczko bez napowietrzania, filtra?

Post »

Witam,
jak w temacie / brak prądu/. Czy w ogóle warto ryzykować? Planuje same rosliny, rybek nie będe katowac :wink: Półcień, wymiary ok. 150 x 100cm, głebokośc max ok 70 cm? Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gizo, robię podobne oczko, moze ciut większe. Mam nadzieję, że bedzie ok :D
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Iza, czy piszesz gdzieś w swoim wątku jak sie do tego zabierasz i jakie masz plany?Mieszkamy daleko od siebie wiec nie obawiaj sie plagiatu:D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie obawiam się :lol: Gdybyś chciała coś podejrzeć, to nie mam nic przeciwko temu :D
O oczku pisałam gdzieś tu.
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

dziękuję Izo, ponad 100 stron, niezły dorobek:) Mam nadzieje,ze dotre do oczka a po drodze na pewno wiele sie dowiem na inne tematy:)
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Oczko bez napowietrzania, filtra?

Post »

giza pisze:Witam,
jak w temacie / brak prądu/. Czy w ogóle warto ryzykować? Planuje same rosliny, rybek nie będe katowac :wink: Półcień, wymiary ok. 150 x 100cm, głebokośc max ok 70 cm? Co o tym sądzicie?
Giza Twoim atutem jest Wrocław gdzie zimy łagodne, bez ryb nie ma problemu nawet w Suwałkach :wink:
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Jeśli nie planujesz oczka zasiedlić rybami, których odchody i resztki pokarmu najbardziej zanieczyszczają wodę, to nie będzie najmniejszego problemu. Ze względu na naprawę swojego oczka w poprzednim roku przez kilka miesięcy rośliny przetrzymywałem w zbiorniku 1m średnicy i głębokości 0,7m przez kilka miesięcy - woda była wręcz "kryształowa".
U znajomego widziałem "sadzawkę" wykonaną w dużej dębowej beczce jedynie z roślinami - woda była również krystalicznie czysta.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oczko bez napowietrzania, filtra?

Post »

giza pisze:Witam,
jak w temacie / brak prądu/. Czy w ogóle warto ryzykować? Planuje same rosliny, rybek nie będe katowac :wink: Półcień, wymiary ok. 150 x 100cm, głebokośc max ok 70 cm? Co o tym sądzicie?
Oczko o podanych wymiarach i głębokości w zupełności wystarczy ,przynajmniej na początek.Mnogość roślin wodnych jak i przybrzeżnych z cała pewnością zapewni czystość wody.Nawet można pokosić się na kilka karasków .Jednocześnie należy pamiętać o skąpym karmieniu.Moja teoria jet poparta 8 letnim doświadczeniem.Choć muszę się przyznać że od kilku lat używam pompy i filtra,a i oczko się powiększyło,początkowo też miało być małe.
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuję za słowa otuchy :wink: Jak tylko troszkę się ociepli i przyschnie ziemia bierzemy się do roboty :D
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

Katować, to będą Ciebie komary :)
nie muszą być ryby mogą być traszki
ważne, żeby redukowały skutecznie larwy komarów w wodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”