Pierwszy skalniak

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Piotrstrazak77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 sie 2018, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk Bytom

Pierwszy skalniak

Post »

Witam, przesyłam kilka fotek z budowy mojego pierwszego skalniaka który jest ukończony w 80%. Proszę o uwagi i sugestie. Na skalniaku z roślin zasadziłem, goździk siny i kropkowany rojniki i rozchodniki (ale nie wiem co to za gatunek bo dostałem w prezencie) następnie funkie, szarlotkę alpejską, kilka krzewów ozdobnych dwa jałowce płożące i sosnę górską, trawy ozdobne ( imperata cylindryczna red baron,kostrzewa sina), Dąbrówka rozłogowa, dzwonek karpacki, wrzosy i lawędę. Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powiększyłam odrobinkę zdjęcia. :wink:
bab...
Piotrstrazak77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 sie 2018, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk Bytom

Re: Pierwszy skalniak

Post »

Materiały które wykorzystałem to 1,5 tony ziemi kilka starych cegieł z rozbiórki 0,5 tony żwiru zmieszanej z piachem i ziemią, trochę gruzu ( dachówki, gąsiory) paliki drewniane oraz pasek gumy 10 cm z taśmy kopalnianej i szpilki z drutu. Kształt skalniaka zrobiłem na wzór kontynentu Afryki po obwodzie dł 13 metrów. Koszt skalniaka około 500zł, ziemia 130 zł z transportem, żwir 0,5 tony 60zł, rośliny 200 zł, paliki 75 zl, agrowłóknina 15 zł, pianka montażowa 20 zł, kamienie za darmo bo dostałem częściowo od sąsiadów a wapienie znalazłem w lesie 10 km od domu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21719
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pierwszy skalniak

Post »

Prosimy o poprawną pisownię.
Poprawię Twoje posty ale proszę o dostosowanie się do naszych wymogów regulaminowych. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”