Kiszka faszynowa + agrowłóknina

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_R4VEN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 cze 2018, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kiszka faszynowa + agrowłóknina

Post »

Nie widzę na forum powitalni więc witam wszystkich tutaj, przy okazji pierwszego posta na forum.

Zabrałem się za faszynowanie brzegów wyspy na swoim stawie. W związku z tym, że firmy w mojej okolicy życzą sobie za usługę ~35zł/metr (+materiały), postanowiłem spróbować sam.
Powbijałem paliki (co 50cm) i zamówiłem kiszkę faszynową z żywej wierzby. W międzyczasie dowiedziałem się, że warto pod pierwszą kiszką umieścić geo lub agrowłókninę (kupiłem tę drugą). Niestety nie wiem jak ta agrowłóknina powinna być ułożona. Do głowy przyszły mi dwa sposoby, jak na poniższych rysunkach. Który będzie lepszy? Może trzeba to zrobić jeszcze inaczej? A może agrowłóknina nie jest w ogóle potrzebna? Co się z nią ewentualnie dzieje po roku, dwóch - nie gnije? Będzie przykryta ziemią i praktycznie w całości pod wodą.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i uwagi.

Obrazek


Niebieski, jasnobrązowy - to oczywiście woda i paliki
Zielony - kiszka faszynowa, jedna ma około 20cm średnicy
Czerwony - agrowłóknina
Żółty - warstwa nowego piasku, który zostanie dosypany po faszynowaniu
Ciemnobrązowy - wyspa

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kiszka faszynowa + agrowłóknina

Post »

Mi faszynowała firma i agrowłókninę mam położoną jak na rysunku 2 ale została położona tylko w pionie.
Czy wytrzyma ? u mnie ma już 10 lat. Kiedy dwa tygodnie temu wycinałem tuje ściągałem taką która była położona 15 lat temu i była w całości nie przegniła. Znajdowała się w zasięgu automatycznego podlewania więc się nie martw.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Mr_R4VEN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 cze 2018, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiszka faszynowa + agrowłóknina

Post »

W takim razie zrobię tak jak na drugim rysunku (dołu nie będę aż tak mocno podwijał). Tą metodą będzie łatwiej i zdecydowanie szybciej.

Dzięki.


Nie korzystamy z opcji cytatu odpowiadając tuż pod postem do którego się odnosimy.
bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”