tajemnicza osoka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
JARASTEL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 mar 2017, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

tajemnicza osoka

Post »

Przywiozłem ją z Mazur, dwie sztuki. Wtedy miały kolor bordowy i dzięki temu widać zielone przyrosty już w moim oczku. Mają też dwie córeczki! Jest to tajemnicza roślinka, bo pojawia sie i znika nie wiedzieć czemu. O jej istnieniu tydzień temu mogłem się tylko domyślać po "bąkach" jakie puszczała :oops:

Obrazek
1andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 kwie 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tajemnicza osoka

Post »

Osoka aloesowata tylko przed kwitnieniem pływa tuż pod powierzchnią wody. Resztę czasu leży na dnie. Roślina jest rzeczywiście fajna, ale u mnie zawsze marniała i zanikała.
JARASTEL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 mar 2017, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tajemnicza osoka

Post »

o, to znaczy, że muszę ja zakotwiczyć w płytszej części oczka.
Moja osoka ma niezwykły (dla mnie) kolor, bo bordowy. W pamięci mam obrazy tylko zielonych osok. Skąd pochodzi ich kolor?. Zauważyłem że świeże przyrosty w moim oczku są zielone
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: tajemnicza osoka

Post »

Osoka aloesowata- wybarwianie się tej rośliny zależy od parametrów wody i nasłonecznieniu stanowiska , wybarwiają się na kolor czerwony-bordowy rośliny które pływają tuż pod lustrem wody , rośliny które wyrastają ponad lustro wody zawsze wybarwiają się na zielono :)
Kitia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 sie 2017, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: tajemnicza osoka

Post »

cieżko ją utrzymac w małym oczku, doskonale jednak filtruje wodę
JARASTEL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 mar 2017, o 22:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tajemnicza osoka

Post »

jakieś zwierze wpadło/wlazło do oczka, a wyłażąc zaplątało się w korzenie jednej z osok. ;:134 Znalazłem osokę 0,5m od oczka, a jej korzenie ciągnęły sie jak macki zdechłej meduzy. Na szczęście nie było innych strat. Rybki były przestraszone i nie podchodziły do lustra wody, jak zwykle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”