Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Tsanasahan
 Tytuł: Oczko Wodne zrobione z przydomowej oczyszczalni ścieków - fajna sprawa
PostNapisane: 28 maja 2017, o 10:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam

Tak jak w temacie mam od dwóch lat oczyszczalnie ,a ostatnim jej ogniwem jest oczko wodne [ 5x6m , najgłębsze miejsce 1.9m ]. We wrześniu 2016 roku kupiłem trochę ślimaków Rozdętki i Zatoczek Pink. Pinki nie przetrwały zimy ,natomiast rozdętki rozmnożyły się i obecnie jest ich tysiące mniejsze ,większe [ 3-4 cm ]. W tym roku kupiłem małże [ 10 sz. ] i rozwielitki. Małże są pod obserwacją i coś sobie tam robią natomiast rozwielitki występują w milionowych ilościach. Rozmnożyły się na potęgę. Myślałem że nie przetrwają bo jeszcze do niedawna woda była zielona i glony byłe wszechobecne. Oczywiście sporo żółtobrzeżków się zadomowiło, żab i jeszcze innych owadów.

Mam do was pytanie, jakie organizmy żywe mogę jeszcze spróbować zadomowić u siebie tak aby przetrwały w mało przyjaznych warunkach [ oczyszczalnia ] Fajnie jest obserwować sobie życie w nim panujące [ o ile nie ma glonów ] i brakuje mi nowych gatunków do obserwacji. Może jakieś nowe kolorowe ślimaki ? lub coś większego ?

Oczyszczalnia w formie kopca daje radę, za jakieś dwa trzy lata wpuszczę jakieś mało wymagające ryby ,ale do tego czasu chcę ustabilizować moje oczko. Zasadzić odpowiednie rośliny , nauczyć się opieki nad nim itp.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości