Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

policz też na jaką kasę Ciebie nabrali :)
pozdrawiam
Jacek
jjdj

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Zdaję sobie sprawę z tego. Oj tam, poświęcę się dla Was. Jak na chwilę obecną odradzam zakup tego środka.
Kitia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 sie 2017, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Ekologiczne środki są bezpieczne, podobnie naturalne metody (torf, słoma jęczmienna itp). U mnie algostopper bardzo się sprawdza, mam jednak małe pH. Takie naturalne produkty działają jednak wolniej niż chemia. Typowe środki do zwalczania glonów zawierają siarczan miedzi i inne świństwa - to rakotwórcze trucizny i strach aby pies pił taką wodę. Producenci piszą ze w podanej dawce są bezpieczne dla flory i fauny - bzdura, miedz szybo zabije rozwielitki i pewnie też bakterie nitryfikacyjne. Koledzy dobrze piszą aby inwestować w rośliny i naturalne metody.
1andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 kwie 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Chemia to wyrzucone pieniądze. Trochę na krótki czas pomoże, ale problem z glonami za jakiś czas powróci i to wzmożony. Na glony pomaga tylko właściwa filtracja, rośliny w maksymalnej ilości i właściwe parametry wody.
Awatar użytkownika
Sasanka30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2017, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Mój brat swoim oczku miał glony i woda była tak paskudna, że to oczko już nie było ozdobą tylko wyglądało jak wiejski staw, o który nikt nie dba. Nie muszę dodawać, że ładnie tez nie pachniało :( rośliny nie chciały rosnąć i część zmarniała. Stwierdził potem, że zakopie to oczko bo nie chce mu się z nim użerać. Poczytałam trochę w internecie i na blogu http://www.sklepogrodniczy.pl/blog/jak- ... w-ogrodzie przeczytałam o środkach do zwalczania glonów w oczkach wodnych. Myślałam, że używa się ich tylko do akwarium bo sama mam rybki i używam różnych środków żeby to akwarium jakoś funkcjonowało. Stwierdziłam, że spróbuję bo skoro ma je zakopać to żadna różnica i kupiłam mu za jakieś śmieszne pieniądze środek do zwalczania glonów zielonych z firmy Tropical. Chwalę sobie tę firmę i używam ich środków do akwarium żeby uzdatnić wodę, no i też pozbyć się glonów. Mimo, że mam dobry filtr to jednak ta woda nie była taka jak powinna być i glony zaczynały mi wszystko obłazić, 5 glonojadów na 120l zbiornik nie dawało rady, a jak dokupiłam ślimaki to później nie mogłam się ich pozbyć, tak się rozmnożyły :( W każdym razie jemu Algin pomógł i glony przestały się tak namnażać. Dlatego nie uważam, że to naciąganie ludzi na kasę bo kiedy ktoś zaczyna swoją przygodę czy to z akwarium jak ja, czy z oczkiem wodnym to o wielu rzeczach nie myśli i dopiero jak mu coś nie gra to szuka rozwiązań :D moja zasada jest taka - dużo czytać, a potem próbować różnych rozwiązań, byle z głową :)
Sasanka30
Kitia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 sie 2017, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Przeczytaj co napisałam wyżej, Algin zadziałał bo to trucizna i spewnoscia glony zniknęły i nie tylko one, mikroorganizmy i zooplankton też. Pewnie po kilkunastu dniach woda zrobiła się jeszcze gorsza a glony odrosły? No taak, teraz znowu to trzeba kupić, koło się zamyka i tak przez cały sezon. Rośliny, dobry filtr i naturalne metody to jedyne długoterminowe i bezpieczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Kitia ma rację w 100%

Jak na wykładach powtarzał legendarny Takashi Amano nie ma preparatów anty glonowych a kto twierdzi że są pewnie ma mikroskopijne pojęcie o akwarystyce oczkach wodnych itp.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

już nie pamiętam od ilu lat to powtarzam na różnych forach, rośliny, rośliny,rośliny
i wtedy jest czysto, pięknie i bezproblemowo
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Sasanka30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2017, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

U mnie rośliny są i w akwa i w oczu wodnym, a jednak glony nadal się pojawiały. Nie zgadzam się z tym, że wszystkie preparaty przeciwko glonom zabijają ryby i rośliny. Ja używam od dawna i wszystkie mają się dobrze. Nie świecą w nocy i nie wyrosło im trzecie oko :) Są środki naturalne, ekologiczne. Ja nie mówię, że trzeba lać samą chemię tylko kupować z rozsądkiem i pytać mądrzejszych od nas. Nie jestem żadnym specjalistą, ale na podstawie własnych doświadczeń widzę, że u mnie się sprawdza i wszystko jest OK.
Sasanka30
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

a moje pytanie brzmi: kto leje chemię do naturalnych zbiorników?
czy tam przypadkiem natura sobie sama dobrze nie radzi?
nie lepiej podpatrzeć i postępować podobnie niż ładować bez przerwy kasę w chemię?
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
mariuszz1982
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 20 wrz 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Szkoda kasy, na glony najlepsze są eichornie :) a jakie ładne!

Eichhornis crassipes(Hiacynt Wodny)/ Adm.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

tyle, że co roku trzeba kupować nowe egzemplarze :)
to też trochę kosztuje :)
pozdrawiam
Jacek
kasia_nowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 19 gru 2017, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Środki do oczek przeciwko glonom czy szkodzą?

Post »

Faktycznie, rośliny to podstawa w oczku wodnym. Zauważyłam też u siebie, że gdy było mało roślin glony szalały. Po pojawieniu się roślinek jakby odpuściły. Ale zastosowaliśmy też lampę UV i może to też trochę pomogło.
Teraz mamy problem z uciekającą wodą z oczka, więc pewnie czeka nas przebudowa na wiosnę :(

Kaśka
Małe oczko wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”