W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka52
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Ostrowiec

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

Witam Wszystkich uczestników tego forum.Bardzo się cieszę,że trafiłam tutaj,ponieważ jestem ogrodniczką z zamiłowania,emerytką z lat życia a teraz przeszłam bardzo przydatny dla mnie kurs robienia zdjęć.Z nieśmiałoscia proszę gdyby Ktoś znający się na fotografii podał taką Bazę-/podstawowe elementy do dobrych zdjęć to takie osoby jak ja,miały by proste zasady i je stosowały.Z góry dziękuję w imieniu początkujących i starszych forumowiczów. :wit .Biedronka.
Awatar użytkownika
pine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 mar 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

Witam serdecznie,
z chęcią polecę wam poradnik szerokiego kadru: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/

znajdą tam informacje osoby chcące poznać podstawy jak i te chcące dowiedzieć się czegoś więcej. Artykuły są pisane prostym, przystępnym językiem, wszystko jest obszernie wytłumaczone, osobiście dość często tam zaglądam.

A jeśli mam coś poradzić tak na już i teraz, to przede wszystkim zmiana trybu auto na P, taki pierwszy krok na drodze ku przyszłości :wink:, tu więcej o trybach: http://poznaje.pl/tryby-pracy-aparatu/

Ja osobiście używam najczęściej trybu S (preselekcja czasu), wtedy reguluję sobie jedynie czas otwarcia migawki, czyli czas jaki aparat będzie robił zdjęcie(resztą wtedy już się nie trzeba przejmować, zrobi to za nas aparat). Jeśli jest pochmurno i dość ciemno ustawiamy dłuższy, normalnie 1/20s powinno nam dać jeszcze zdjęcia nieporuszone z ręki, a im widniej? Tym lepiejm wtedy biorę czasy 1/200-1200 i fotografujemy ptaki w locie :wink:.

Co prawda do fotografowania ogrodów raczej nam nie trzeba aż tak krótkich czasów, to jednak tryb ten pomaga nam wyeliminować poruszone zdjęcia, co może sie zdarzyć w trybie auto.


Mam nadzieję, że nikomu nie namieszałam w głowie :lol: , sama bardziej jestem praktykiem niż teoretykiem, a dzięki temu, że fotografia cyfrowa dziś w zasadzie nic nie kosztuje, polecam próbować, próbować i samemu sprawdzać zależności typu: a co się stanie jak przekręce tutaj?


Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć!
gocha2323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 maja 2017, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o... Jak robić dobre zdjęcia ? - EDU

Post »

Żeby robić dobre zdjęcia trzeba się najpierw nauczyć tego, żeby horyzont był prosty! To największy błąd, który obserwuje się u początkujących, czyli tzw. krzywy horyzont. Później naucz się dobrze kadrować zdjęcia :) To absolutna podstawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”