W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Widać jakie potrzeby, taka kuweta...
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

A ja niestety pożegnałam mojego Niuńka. Miał dużo wolności i to niestety go zgubiło, wpadł pod samochod. Strasznie nam wszystkim go brakuje. Ciągle myślę o moim koteczku, że już nie przybiegnie do mnie z żadną prośbą, nie przytuli się i w ogóle nic. Był taki cudny i kochany i rozumny - tylko mówić nie potrafił.
Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Kasiu, ogromnie mi przykro.
Twój Niuniek na pewno teraz harcuje z innymi kotami po drugiej stronie.
Kto wie, może spotka tam moją kiteczkę, którą straciłam w taki sam sposób kilka lat temu. Wyglądała dokładnie tak, jak Twój Niuniek.
Trzymaj się!
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dla ludzi kochających zwierzaczki to zawsze ogromna strata. Inni tego nie potrafią zrozumieć. Dzięki za słowa wsparcia.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Niestety koty chodzące wolno krótko żyją :(
Oczywiście są wyjątki- koleżanka ma nastoletniego kocura i mieszka przy ruchliwej ulicy. Nauczył się przez nią przechodzić- staje na krawędzi i nasłuchuje- jak jedzie samochód- stoi. Cisza- pędem na drugą stronę.
Szkoda, że większość futrzaków nie zdąży nabyć takiej mądrości...
Żeby choć trochę zminimalizować włóczęgostwo dobrze jest wysterylizować- moje dwie podwórkowe kotki na szczęście mają terytorium wokół domu. Odwiedzają je kocury (pełnej krwi)szukające szczęścia i darmowej przegryzki, ale już kilku adoratorów zakopywaliśmy przy drodze... Aż żal...
Pozdrawiam
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jak moja pierwsza kicia odeszła przez samochód właśnie, po niecałym miesiącu pojawiła się następna. Od początku prosiłam tą pierwszą w zaświatach, żeby robiła za anioła stróża i wytłumaczyła tej drugiej, co to samochód itd. Póki co, chyba to działa, a druga kicia noce raczej spędza w domu, w dzień włóczy się po polach i ogrodzie. Obie wysterylizowane, ale pierwsza wyraźnie słabiej przywiązała się do nas. Druga to straszna przylepa, może to też od tego zależy.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Poza okresem letnim to był typowy piecuch i przylepa, teraz też przychodził najeśc się i porządnie wyspać. Niby mamy daleko od szosy i nietaka znów ruchliwa (mieszkam na wsi) ale... Mojego sąsiada koteczek 2 lata temu zginął w ten sam sposób, prawie w tym samym miejscu. Ktoś to nawet widział i mówił, że wyglądało jakby specjalnie ten samochód najechał... Sąsiad też to przeżyl bo kotek był jego ulubieńcem.
Mieliśmy swojego w końcu wykastrować tylko ciągle coś się w tym roku złego u nas wydarzało i zabrakło przez to dogodnego terminu. Straszne mam teraz wyrzuty. Z drugiej strony nigdy wcześniej nie sterylizowaliśmy kotów i to pierwszy taki przypadek. Pozostałe odchodziły w inny sposób - starość, choroba. Jednak jeśli będę miała kolejnego koteczka już tego nie zaniedbam i nie chodzi tylko o to aby trzymał się domu.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Niestety psychole lubiący rozjeżdżać koty na drodze istnieją. Mój mąż osobiście widział jak taki jeden próbował przejechać kota, zjeżdżając na przeciwległy pas jezdni. Na szczęście musiał wrócić na swój pas, bo z naprzeciwka nadjechał samochód, który oczywiście przed kotem zwolnił i pozwolił mu się schować. Niektórzy ludzie to potwory nie zasługujący na nazywanie ich ludźmi.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Kasiu, jesteśmy z Tobą. ;:167 Strata ulubionego kociaka to zawsze ogromny smutek.



Pewnego razu, jadąc samochodem, znajomi zatrzymali się by usunąć z jezdni śmiertelnie potrąconą kotkę.
Kiedy podeszli bliżej usłyszeli ciche popiskiwania.
Okazało się, że po wypadku na świat przyszły trzy kociaki. Niestety, dwa były martwe, ale jeden w cudowny sposób przeżył.
Znajomi, ludzie o wielkim sercu, zabrali kociaka.
Przy pomocy lekarza weterynarii udało ustalić się dietę dla takiego malucha. Kociak żyje i ma się dobrze.


Obecnie wraz z rodzicami (przybranymi oczywiście) Lucky, Szczęściarz odpoczywa nad Bałtykiem. Jest cudownym, wspaniałym kocurkiem.

Obrazek
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Takie historie właśnie sprawiają, że odżywa moja wiara w ludzi. Prosty odruch serca, który znaczy tak wiele. Kociaczek jest wspaniały, a jego wybawiciele jeszcze wspanialsi. Przekaż im proszę moje wyrazy podziwu i szacunku.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Z pewnością przekażę.
Dzięki.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jaki śliczny. Też jestem pełna uznania. I cieszę się, że tacy ludzie są wśród nas.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

fota super
Moje biegają lużno ale unikają samochodów

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”