W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

mamuśki
Obrazek


młodzież
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

I teraz każda mamuśka x5/10 kociąt. ;:202
Aż strach się bać takiej armii.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jest prawie jak piszesz. :(
Na szczęście kilka udało się wysterylizować. :wink:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Napisałam to pół żartem, ale serio to by je wszystkie pasowało wysterylizowac . Jak są wolnozyjace to da się to nawet zrobić przez organizacje.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dwie noce coś miauczało w zaroślach wokół posesji syna. Wkoło las, krzaczyska, opuszczone , zarośnięte krzewami i drzewami domostwo. W końcu syn i synowa zaczęli szukać. Znaleźli kocie , malutkie, wystraszone. Powoli , powoli pozwolił się zbliżyć, mleka nie chciał. W domu był tylko kabanos, zjadł polowe. Na pewno nikomu nie uciekł, ktoś go po prostu wyrzucił . Uspokoił się , dał się pogłaskać i zaczął się łasić do dzieciaków. Podejrzewali, ze to rasa Russian Blue, droga, wiec dlaczego ktoś go wyrzucił? Czyżby powodem były dziwne łapki ? Dostał imię Kaba-nos :) , już ma nowy dom. Poszedł do dobrych ludzi.

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Obrazek
Takiego obłoczka dzisiaj gościłam. Skorzystał z tego że w nocy ludzie sobie otworzyli okno i czmychnąl na jedno z krakowskich osiedli. Miał szczęście że trafił na moją znajomą, która mi go przywiozła, bo jakby go złapała jakąś Grażyna łasa na rasowca za darmo to by już nie wrócił. A tak to w miarę szybka akcja ogłoszeniowa przyniosła rezultat taki że po godzinie wlasciciel po niego byl.

Przy tej okazji mam ważny apel - jak czipujecie zwierzęta to sprawdzanie czy macie rejestrowane czipy w bazach, bo po raz kolejny mam zwierzę z czipem bez rejestracji. Niezarejestrowany czip nic nie daje , jest tylko numerkiem, a to nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Wczoraj odszedł Rudzik za TM. Miał 13 lat i 4 miesiące.
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

"Przy tej okazji mam ważny apel - jak czipujecie zwierzęta to sprawdzanie czy macie rejestrowane czipy w bazach, bo po raz kolejny mam zwierzę z czipem bez rejestracji. Niezarejestrowany czip nic nie daje , jest tylko numerkiem, a to nie o to chodzi.[/quote]

Dokładnie, hodowca czipuje kociaka, a nowy właściciel zamiast wprowadzić swoje dane do bazy olewa kwestię. Mało tego- niektórym wydaje się, że chip działa jak GPS.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Hodowcy też nie informują, więc nie wiem czy sami nie wiedzą czy jak. Ja mam psa z hodowli, od znajomej, porządny hodowca, wiem że oszczędności na psie nie robo że np jej szkoda dam te 40 zł na wprowadzenie do bazy. I mam psa kilka lat a tu się nagle okazuje że jego czip jest bez danych... Sama o tym nie wiedziałam choć zawsze gram oświęconą w temacie.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

15 marca, o 13:15 odeszła moja Katinka, niezłomna wojowniczka, balkonowa pomocnica i najwspanialsza przyjaciółka :cry: Miała 14 lat.
url=https://naforum.zapodaj.net/37e2a4ad8614.jpg.html]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Trochę szukałem, ale nie widzę porady- właśnie od kilku godzin mam pięć maluchów i prosiłbym o podpowiedź, czym karmić ich matkę, żeby miała jak najwięcej mleka- w końcu to duży miot i jej pierwszy?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Najlepiej pogadać z weterynarzem.
Mozliwe że kotka sama nie wyrobi i trzeba kupić mleko i dokarmiać co 2h buteleczką każdego po równo. Ewentualnie niektórzy karmią kozim,ale nie każde młode dobrze reagują i są problemy z brzuszkami.

Kotka powinna dostawać karmę dość kaloryczną,są specjalne dla kotek karmiących.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

maryann pisze:Trochę szukałem, ale nie widzę porady- właśnie od kilku godzin mam pięć maluchów i prosiłbym o podpowiedź, czym karmić ich matkę, żeby miała jak najwięcej mleka- w końcu to duży miot i jej pierwszy?
Pięć maluchów to dość wygodna liczba - ani duża, ani mała :wink: . Dla mamy nie ma żadnego specjalnego jedzenia "na zwiększenie mleczności". Kotka potrzebuje teraz dużych ilości karmy wysokiej jakości. Ja swoje kotki karmię głównie mieszankami mięsnymi (BARF)... Pamiętaj, że zapotrzebowanie na kalorie u kotki jest teraz OLBRZYMIE. U mnie dziewczyny przy takich miotach (hoduję koty) potrafią jeść 3-4 razy więcej niż normalnie ;:oj . Pilnuj też, żeby młoda mama miała dostęp do świeżej wody. Jeżeli niechętnie opuszcza maluchy to postaw jej karmę* i wodę tuż obok niej. Zwracaj też uwagę, czy przynajmniej raz na dzień chodzi do kuwety - niektóre młode matki mogą być tak zaaferowane maluszkami, że o tym zapominają :lol: .

Po za tym warto maluchy raz dziennie, o stałej porze, zważyć. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jeżeli zaczną za wolno przybierać na wadze. Zwracaj też dużą uwagę czy wszystkie maluchy jedzą - czasami jakiś słabszy maluszek nie ma siły dopchać się do sutka i może paść z głodu.

Z drugiej strony u mamy sprawdzaj, czy nie ma żadnych zastojów mleka w piersiach (pierś robi się twarda, gorąca). Zapalenie piersi to paskudztwo, z którym nie chcesz mieć do czynienia :roll: .

*pamiętaj, że sucha karma jest zawsze najgorszym wyborem. Jeżeli to możliwe staraj się jej unikać, zwłaszcza teraz!
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”