W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

5ynTaX pisze: skoro sąsiadka chce kotka a nie stać jej na utrzymanie, to wszyscy powinni się składać na jej zachciankę
To nie była zachcianka. To był odruch dobrego serca - bo tę kotkę jej podrzucono. Miała wywieźć do lasu? Może do schroniska, gdzie i tak by tę kotkę za publiczne pieniądze wysterylizowano i utrzymywano (bo raczej mało ludzi adoptuje koty) także za publiczne pieniądze.
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Yyyym... No skoro nie ma 100zl na sterylizacje to skąd weźmie jeszcze 500 na pozostałe? Razem to już 600 na sterylizacje. Dochodzą koszta szczepień karmy itp, więc jak już wcześniej pisałem :tak, jeśli nie stać jej na utrzymanie kotka, to niech sobie to wbije do głowy i nie wiem, namaluje obrazek albo zbiera zdjęcia kotków. Bo teraz nie ma kasy na szczepienia, odrobaczenie czy sterylizacje 6 kotek. Jak będzie miała środki na utrzymanie, to zawsze będzie mogła jakiegoś przyjąć.
Jeśli ktoś chce mieć kotka, niech go utrzymuje, jak ktoś chce latać rakietą, to też niech sobie lata. Ale co to za komuna, żeby całe społeczeństwo płacilo za czyjeś zachcianki bo jego nie stać? Mamy wspólne drogi, wojsko, policję itp. Ale kotek czy piesek, to indywidualna sprawa i jeśli kogoś nie stać to nie powinien opiekować się zwierzętami. Tak szczerze, to poza sytuacją finansową, wielu ludzi nie nadaje się w ogole na opiekuna, ale to już inna sprawa.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

5ynTaX pisze: Jak będzie miała środki na utrzymanie, to zawsze będzie mogła jakiegoś przyjąć.
A z tym podrzuconym: co powinna zrobić?
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Wysterylizować wszystkie 6 oczywiście. I zajmować się do końca ich życia. Jeśli nie, to oczywiście oddać komuś innemu lub do schroniska.

Niestety nie bardzo chcesz zrozumieć co napisałem wcześniej (czyli że najważniejsze jest spowodowanie by zwierząt bezdomnych było mniej) i wracasz do jednego kotka sąsiadki jak gdyby to był cały świat. Żeby pomagać innym, trzeba umieć pomóc najpierw sobie(to odnośnie trudnej sytuacji sąsiadki).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Uważam, ze pomoc dla osoby, która przygarnęła porzucone zwierzę w sytuacjach, takich jak opisana jest jak najbardziej na miejscu.
Często takie porzucone zwierzęta na start wymagają sporego nakładu, nie każdego stać.
Za to później utrzymanie zdrowego zwierzęcia nie jest już aż tak kosztowne i nawet niezbyt zamożna osoba da sobie z tym radę.
W takich sytuacjach zwierzę od razu zyskuje dom, a krańcowe koszty uwzględniające dofinansowanie sterylizacji (żadne inne nie są pokrywane przez gminy) i tak są niższe niż w przypadku umieszczenia w schronisku.
Dlatego taka pomoc jest byłaby jak najbardziej zasadna.
Oczywiście gdyby była, bo w praktyce jej w większości samorządów nie ma.
Również nie zawsze schroniska chcą przyjmować takie zwierzęta.
Często wychodzi się z założenia, że z chwilą przygarnięcia zwierzę już ma właściciela i nie jest bezpańskie.
Tworzenie nowych przepisów odnośnie np. obowiązku czipowania nic nie da, będą to martwe przepisy.
Któż miałby to egzekwować?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jestem za czipami i bazą właścicieli.

Zgadzam się też że osoby z dobrym sercem ale bez możliwości lokalowych czy finansowych nie powinny mieć zwierząt bo wcześniej czy później odbije się to na milusińskich.

Sam przygarnąłem dwa kociaki ze schroniska i sam płaciłem za sterylizację.
Są cudowne. Jednak ich utrzymanie (żwirek, karma) kosztują ok 200zł miesięcznie i nie są to produkty wymyślne tylko takie zwykłe.
Pozdrawiam Paweł
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Podpowiedzcie mi proszę, jak często odrobacza się koty (zdziczałe na działkach)? Ostatnie odrobaczanie robiłam I-sze w lutym ub. roku i powtórzyłam ( II-gie) w marcu. Sąsiad twierdzi, że wystarczy raz na rok, Jeżeli to prawda, to muszę po tabletki do weta pojechać , luty na karku.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Co trzy miesiące, ewentualnie co cztery.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

No właśnie Madziu, też myślałam, że chyba częściej . A sąsiad, starszy człowiek to emerytowany weterynarz, i wprowadził mnie w błąd :roll:
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

:wit
Dzisiaj Dzień Kota :)
Obrazek
Ewa
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

:wit

Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jakiś intruz się przyplątał do ogrodu, Zuzia zainteresowana, Fruzia już znudzona ,

Obrazek
Czy waszym kotkom tez bardziej smakuje woda z kibelka?

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
rybunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 paź 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

moje koty wody z toalety nie lubią, wolą z kałuży... już nie mam sił z tym walczyć
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”