W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dziękuję za podpowiedzi. Ciepło i mleko z żółtkiem pomogło, nie psika. Wsadziłam ją do klatki i w kuchni przyglądałam się co się z nią dzieje. Zaniepokoiło mnie tylko takie coś; wypuszczona z klatki chodzi w kółko jak by za swoim ogonem ;:oj
Wet tak czy tak obowiązkowy bo mam jeszcze swoje 2 koty a i odrobaczyć trzeba. Nie zna suchej karmy,
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jeśli możesz to nie pozwól kontaktować się swoim kotom z nową. Ani z kuwetą, ani z miseczkami itp. Może faktycznie zmarzła, zmokła i przeziębiła się, ale lepiej dmuchać na zimne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Jolek, jak mała, wyjaśniło się coś?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekR49
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 lis 2016, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okol. Częstochowy, Śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Witam

Chociaż jestem początkującym to chciałbym się pochwalić moimi kotkami, są już długo domownikami gdyż mają 10 i 8 lat. Ale są wspaniałymi łowcami szkodników na działce a niektórych szkodników musiałem szukać nazw w internecie bo ich nie znałem.

Obrazek
Misia - starsza


Obrazek
Tofi (jak przyniosłem małego kotka to miał być Tofik a okazało się , że to jest Tofi ona)
Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Witaj, Twoja Toffi bardzo podobna do mojej bojowej szylkretki. Dzisiaj rano (młode i głupiutkie jeszcze, roku nie ma) skradała się pod sosnę, gdzie skubał mech spory zając. Przygotowała się do skoku i skoczyła- zając odwrócił się, kilka susów i pooooszedł w pole. Tak wielkościowo, to zając min dwa razy większy od kotki :;230
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekR49
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 lis 2016, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okol. Częstochowy, Śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Moje obie w okresie zimowym są kotkami domowymi a tak to staram się je nie wypuszczać na działkę bo szkoda mi sikorek. Misia potrafiła złapać sikorkę obok karmika na wysokości około 1,8 m, ale jak się ociepli to same z domu uciekają na działkę.
Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
Nina_Brzeg
100p
100p
Posty: 185
Od: 5 paź 2016, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brzeg

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

JurekR49 pisze:Moje obie w okresie zimowym są kotkami domowymi a tak to staram się je nie wypuszczać na działkę bo szkoda mi sikorek.
Bardzo dobrze. Kot to gatunek bardzo inwazyjny, w naszym środowisku jest zwyczajnym szkodnikiem. Koty są główną przyczyną wymierania wielu rodzimych gatunków ptaków.


A ja mam problem z Teresą, kotką o której tu pisałam - co nam została w spadku po poprzednim właścicielu domu. Chyba jest chora, sika nienaturalnie dużo i boimy się, że to nerki. Niestety w obecnej sytuacji finansowej nie mamy jej za co przebadać (w ostatnich miesiącach na weta wydaliśmy tysiące, w tym poleci kolejne 700zł - na planowane, konieczne zabiegi naszych trzech kotów). Sprzedaje swoje szczepki gruboszków żeby nazbierać na Terese, ale pomału idzie :(
Zobaczcie jaka jest kochana: https://web.facebook.com/nina.szymanska ... =3&theater

Ten wielki brzuch też mnie martwi. Kotce sterczy miednica i kręgosłup a brzuchol ma ogromny. Łudzę się, że to kwestia niewłaściwego żywienia do tej pory, ale też trzeba sprawdzić. Kotka lata temu była kastrowana interwencyjnie, u weta konowała.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Nina_Brzeg pisze: Kot to gatunek bardzo inwazyjny, w naszym środowisku jest zwyczajnym szkodnikiem. Koty są główną przyczyną wymierania wielu rodzimych gatunków ptaków.
Absolutnie nie zgadzam się z tym. W przyrodzie potrzebna jest równowaga, którą człowiek zaburza swoim postępowaniem. Gniazda małych ptaków są plądrowane nie przez koty, lecz głównie przez sroki i wiewiórki. Jadłospis kota nie składa się wyłącznie z ptaków. Upoluje ptaka, mysz, nornice, jaszczurkę itp.
Człowiek stawiając karmnik nie może robić stołówki dla kotów. A tak dzieje się w wielu przypadkach i winne są koty, nie człowiek :?: Karmniki stawiamy z głową, by kot nie miał dostępu.
Akcje sterylizacji zwierzą służą ograniczeniu niekontrolowanego rozmnażania się kotów. Byle nie było jak w kraju ościennym, gdzie niekontrolowanie rozmnażają się gryzonie, bo kotów brak :;230
Pewnie odrobaczałaś Tereskę, więc robaki odpadają. Może to zimowe otłuszczenie? Czarna przygarnięta dwa lata temu jesienią ogromnie utyła i miała brzuszek jak balon na cienkich nóżkach. Martwiłam się, że będzie stado młodych, ale ciąża kota nie trwa pół roku ;:306 W lecie wysmuklała, jesienią znowu nabrała ciałka :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

JurekR49 pisze:Witam

Chociaż jestem początkującym to chciałbym się pochwalić moimi kotkami, są już długo domownikami gdyż mają 10 i 8 lat. Ale są wspaniałymi łowcami szkodników na działce a niektórych szkodników musiałem szukać nazw w internecie bo ich nie znałem.

Obrazek
Misia - starsza


Obrazek
Tofi (jak przyniosłem małego kotka to miał być Tofik a okazało się , że to jest Tofi ona)
Muszę Cię pochwalić - masz przepiękne koty ;:108 widać ,że dbasz o nie ;:63
Awatar użytkownika
Nina_Brzeg
100p
100p
Posty: 185
Od: 5 paź 2016, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brzeg

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Nie musisz się z tym zgadzać, to są naukowe fakty. Kot domowy nie jest naturalnym mieszkańcem całego globu więc jego polowania nie są elementem środowiska naturalnego. Proponuję poczytać - każde źródło mówi jasno: kot JEST gatunkiem inwazyjnym.
Jasne, dla nas koty są fajne, bo nie mamy myszy, ale dla reszty środowiska fajne nie są a już na pewno nie w takiej ilości i nie koty wychodzące, które najedzą się w domu a polują wyłącznie dla swojej rozrywki - bo właściciele nie stymulują w sposób nieszkodliwy ich naturalnych instynktów.


Teresa wygląda tak odkąd ją poznałam, czyli chyba we wrześniu. Odrobaczana oczywiście była.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

A więc z moją przygarniętą kotką wszystko w porządku, wet nie zauważył niepokojących objawów. Dostała zastrzyk ,,wzmacniający", nazwy nie dosłyszałam oraz 10 tabl Immunodol i na odrobaczenie. Jak na razie nic się nie dzieje. Kotka spokojna tyle , że trudno ją przestawić na ,,inne "jedzenie. Była utrapieniem sklepu bo dobierała się do mięsa i podane surowe mięsko chętnie zjada.

Przywitanie i pełna zgoda :D

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nina_Brzeg
100p
100p
Posty: 185
Od: 5 paź 2016, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brzeg

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

W takim razie nic, tylko się cieszyć, że kotka woli surowe mięso - to najzdrowsze co może jeść :) Tyle, że nie samo - musi być odpowiednio bilansowane.

Przywitanie na zgodne niestety nie wygląda - kotka wygląda na przestraszoną.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

No cóż , przywitanie nowego członka musi być bardzo interesujące dla rezydentów. Dla kotki to nowe miejsce i obce zwierzęta. Bezpieczna była dla niej półka. O ile pies i kocur po czasie przestali się nią interesować o tyle kotka bardzo interesuje się nową lokatorką. Chodzi za nią jak cień i obserwuje. Zauważyłam że , kotka nie chętnie wpuszcza nową do kuchni. Widać ustala hierarchię :D
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”