Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  
Autor Wiadomość
Locutus
 Tytuł: Re: W...o. E-papierosach
PostNapisane: 25 cze 2016, o 11:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Michael_M napisał(a):
A propo e-papierosów to gdzieś słyszałem że chemia w nich zawarta może okazać się bardziej szkodliwa niż zwykły papieros. Ktoś słyszał podobne opinie ??

Generalnie nakręcają je koncerny tytoniowe, którym e-papierosy odebrały potężną część rynku... A i rządy państw zapewne przychylnie na takie opinie patrzą, bo przecież choć oficjalnie walczą ze zgubnym nałogiem palenia tytoniu, to przecież dochód z akcyzy wynosi ciężkie miliardy (kiedyś to sprawdzałem dla Polski i wyszło mi, że przychody z akcyzy na wyroby tytoniowe stanowią równowartość 80% całkowitego budżetu polskiej służby zdrowia)...

Prawda jest taka, że liquidy zawierają wodę, glicerol (znajdujący się w każdej komórce żywej), nikotynę (jedyna obiektywnie szkodliwa substancja), aromaty spożywcze (zasadniczo przebadane na dziesiątą stronę i dopuszczone do użytku) i czasami glikol propylenowy (składnik inhalatorów dla astmatyków, etc., nie stwierdzono toksyczności). Owszem, przy podgrzewaniu przez grzałkę dochodzi między tymi substancjami do reakcji chemicznych i powstają niewielkie ilości substancji drażniących czy nawet rakotwórczych. Tyle że badania, które podkreślają powstawanie takowych substancji starannie przemilczają fakt, że i tak jest ich w parze e-papierosa mniej-więcej tyle, co w powietrzu przy ruchliwej ulicy.

Pewno, stuprocentową pewność będziemy mieli za kilkadziesiąt lat. Ale na razie wszystkie obiektywne dane przemawiają za tym, że szkodliwość e-papierosów jest niewielka, a w porównaniu do prawdziwych papierosów wręcz żadna.

Pozdrawiam!
LOKI

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kassiccka
PostNapisane: 24 sie 2016, o 07:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Czy epapierosy szkodzą jak papierosy to będzie dopiero wiadomo za 20 lat. Jak będa wieloletni palacze.

Arek234
PostNapisane: 26 sie 2016, o 09:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ja dzięki e-papierosowi rzuciłem palenie ale e-papierosa również przestałem palić, łatwiej rzucić ale moim zdaniem e-papieros też jest szkodliwy dlatego mi posłużył tylko żeby zmienić nawyk i się udało ;)

misiaczekm
PostNapisane: 28 sie 2016, o 14:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Jedyną szkodliwością jest to, że można się zapomnieć i zaciągnąć się na śmierć (nikotyna jest bardziej trująca niż marihuana). Papieros kiedyś się kończył, a elektryk nie.

Jane_Rose
PostNapisane: 5 wrz 2016, o 18:57 
100p
100p

1 szt.
Misiaczku, skąd takie rewelacje? Ciężko mi sobie wyobrazić nawet taką sytuację i już napiszę dlaczego.

Na rynku są dostępne liquidy różnej mocy, od 0 mg (całkowicie bez nikotyny) aż po 18 mg nikotyny w jednym ml płynu. Dosłownie kilka firm prowadzi jeszcze liquidy o mocy 24 mg, a 36 mg już dawno nigdzie nie widziałam. W tym tygodniu wchodzi w życie ustawa zgodnie z którą nie będzie można produkować i sprzedawać liquidów o zawartości nikotyny powyżej 20 mg/ml płynu. Dlaczego o tym piszę? Bo są to dawki dużo mniejsze niż te, jakie są konieczne do śmiertelnego zatrucia się nikotyną.

Owszem, nawet jeśli czysto hipotetycznie założymy, że ktoś się "zapomni", to w dalszym ciągu nie będzie w stanie przyjąć do organizmu dawki zagrażającej życiu.

Po pierwsze, tzw. atomizery, czyli te części e-papierosa gdzie wlewa się płyn mają nie więcej niż 3-4 ml pojemności (i to sprzęty dla zaawansowanych e-palaczy, bo większość użytkowników korzysta z mniejszych atomizerów o poj. 2-2.5 ml), więc będzie musiał uzupełnić poziom liquidu (i wtedy najprawdopodobniej do niego dotrze, że czuje się kiepsko). Po drugie, jest coś takiego jak zatrucie nikotyną i ono objawia się nudnościami, wymiotami, zawrotami głowy, ciężkością na żołądku, dreszczami itd. Te objawy występują bardzo szybko po tym, jak ktoś przesadził i to zarówno z paleniem zwykłego papierosa jak i używaniem e-papierosa i są jasnym sygnałem dla każdego średnio ogarniętego człowieka, że coś jest nie tak.

No ale ok, załóżmy nawet, że mamy jakiegoś chojraka, który bierze najmocniejszy dostępny liquid i zacznie się nim zaciągać jak szalony - dolary przeciwko orzechom, że po kilku "buchach" zzielenieje na twarzy, zwymiotuje i odechce mu się głupot. Może nawet wcześniej spali grzałkę i tyle będzie z jego "zabawy".

Co do reszty masz Misiaczku całkowitą rację - nikotyna jest substancją bardzo toksyczną i nawet niewielkie ilości "czystej" nikotyny wystarczą do zabicia mnóstwa osób, nawet poprzez kontakt ze skórą.

Zainteresowanym polecam raport polskiego profesora Andrzeja Sobczaka, dostępny w internecie ;:333

ands
PostNapisane: 10 gru 2016, o 21:12 
100p
100p

1 szt.
Na temat e-papierosów napisano już wiele na różnych forach.

Przestawienie się z palenia na wapowanie (inchalowanie oparów z e-papierosa) daje wiele korzyści: poprawia się smak, zapach, zawartość portfela. Nadal jest to uzależnienie, ale łatwiejsze do odstawienia. Istotną sprawą dla osób chcących przesiąść się na e-pap jest odpowiedni dobór sprzętu jak i liqidu zarówno pod względem zawartości nikotyny jaki i smaku. Bardzo dużo płynów ma sztuczny posmak, który wręcz może smakować jak palone łęty ziemniaków.

Jane_Rose zgadzam się, że nikotyna to substancja toksyczna, ale nie zapominajmy o tym że jest ona także przyswajana przez organizm.

Moim zdaniem "wadą" e-pap jest ich ogólna dostępność dla ludzi młodych. Coraz częściej widać nastolatków na ulicach buchających bez skrupułów, a ze zwykłymi to przynajmniej po kontach się chowali. Nie zdają sobie oni sprawy, że elektronik również zawiera nikotynę która to właśnie uzależnia.

Z pewnością najlepiej nie mieć żadnego nałogu - ani tego mniej jak i bardziej szkodliwego.

miki331
PostNapisane: 11 gru 2016, o 01:25 
1000p
1000p

1 szt.
Ostatnia wypowiedź Naczelnego Lekarza USA (ofic. tytuł brzmi nieco inaczej,) , całkowicie i jednoznacznie deprecjonuje jakiekolwiek zalety e-papierosów. Są nawet bardziej szkodliwe szczególnie dla młodych palaczy . Nasze media z uwagi na "ważny interes państwowy" chyba przemilczą tę opinię (?)

klakier7
PostNapisane: 11 gru 2016, o 09:27 
200p
200p

1 szt.
To nic innego jak, działanie lobby farmaceutycznego;

http://demotywatory.pl/4698727

Pozdrawiam klakier.

Locutus
PostNapisane: 11 gru 2016, o 11:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
IMHO to raczej przemysł tytoniowy, któremu e-papierosy odebrały potężną część rynku, za tym stoi...

Pozdrawiam!
LOKI

klakier7
PostNapisane: 11 gru 2016, o 19:23 
200p
200p

1 szt.
Odebrały też zyski koncernom farmaceutycznym ze sprzedaży preparatów nikotynowych, takich jak gumy do żucia,tabletki plastry.Przemysł farmaceutyczny poszedł ramię w ramię z tytoniowym by wyeliminować z rynku produkt mniej szkodliwy od papierosów tradycyjnych. To właśnie ludzie związani z tym przemysłem, nie mogąc przedstawić sensownych badań o szkodliwości e-p zaczęli twierdzić : Brak jest długofalowych badań, szkodliwość e-p będzie można ocenić po jakiś 20-30 letnich obserwacjach konsumentów.
Jesteśmy na forum ogrodniczym, wielu z Nas używa pestycydów w ochronie roślin, Ci którzy ich nie używają na pewno kupują żywność w której produkcji je stosowano.Może ktoś, przytoczy jakiś przykład, gdzie zrezygnowano z wprowadzenia pestycydu, konserwantu lub polepszacza żywności, ze względu na brak takich badań.Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to ...

Chodzi, żeby waperzy (e-palacze) powrócili do palenia papierosów tradycyjnych.Koncerny tytoniowe zwiększą swe zyski, budżet państwa zostanie zasilony większą akcyzą, a koncerny farmaceutyczne dalej będą sprzedawać leki, na wszelkiego rodzaju choroby powodowane przez palenie tradycyjnych papierosów.

Pozdrawiam klakier.

agrest2104
PostNapisane: 18 gru 2016, o 14:06 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Zamiana papierosa analogowego na elektroniczny pod względem medycznym jest czymś dobrym, bo nie wprowadzamy do organizmu 400 toksycznych i 40 onkogennych substancji. Ale nie uwalnia od uzależnienia od nikotyny, która oddziałuje na wszystkie narządy.

ands
PostNapisane: 18 gru 2016, o 22:09 
100p
100p

1 szt.
Docelowo może uwolnić również od nikotyny - schodząc z czasem na liqidy z niższą zawartością aż do płynu z zerową ilością.

Daliana
PostNapisane: 30 sie 2017, o 10:31 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
ands napisał(a):
Docelowo może uwolnić również od nikotyny - schodząc z czasem na liqidy z niższą zawartością aż do płynu z zerową ilością.

Zgadzam się. Sama zeszłam z poziomu nikotyny 24 (mocne papierosy) na 6 mg (super light) a i to czasami jest za mocne. Myślę, czy nie zacząć palić 3. Bo zasadniczo przerzuciłam się na e-papierosa właśnie z zamiarem rzucenia i póki co jestem bardzo zadowolona. Cera mi się poprawiła, nie śmierdzę tak, jest taniej, nie mam zgagi rano. Same plusy.

ands
PostNapisane: 17 wrz 2017, o 23:12 
100p
100p

1 szt.
24 - większość palaczy tradycyjnych "analogów" nie da rady się tym zaciągnąć bez zaksztuszenia. Po przejściu na elektronika pamiętam jeszcze znaczne wyostrzenie (albo odzyskanie) węchu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 113 ]  Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości